Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért én vagyok a rossz?

Miért én vagyok a rossz?

Figyelt kérdés

Van egy hét és fél éves kutyám.

A nővérem tavaly októberben szült egy kisfiút, és azóta úgy viselkedik, mintha a kutyának nem lenne itt létjogosultsága. Holtan szeretné látni.

Pedig régen szerette, foglalkozott vele, de most ahogy idejönnek, már hajkurássza, hogy ne menjen az ő vagy a gyereke közelébe. Pedig a kutyával csak annyi a gond, hogy ő is ittvan velünk a szobában.

És velem ordibál, hogy tüntessem el innen a kutyát. Folyamatosan én vagyok lecseszve.

Fel kéne fognia, hogy attól hogy neki mostmár gyereke van, attól még a több mint 7 éve velünk élő kutyának ugyanúgy van itt létjogosultsága. Nem fogok megválni tőle, inkább a halál.

Ő a család kutyája, szóval azt sem értem, hogy miért pont engem cseszeget vele?

Ha meg nem tetszik neki, akkor minek jön át?

Szegény kutya meg persze nem ért semmit, hogy most miért kiabálnak vele, meg miért küldik el..

Miért gondolják azt egyes nők, hogy ha ők szülnek egy gyereket, akkor jobbak meg többek a többi embernél??

Bocsánat, lehet hogy összefüggéstelenül írtam, de úgy felhúzott most is..


2010. aug. 26. 19:06
1 2 3 4 5 6
 51/60 anonim ***** válasza:
84%

Én novemberben szültem, de szerencsére nem fordultam ettől ki magamból... Volt egy válaszoló, aki azt írta, hogy ezért nem akar gyereket... hát ez azért nem törvényszerű, hogy így legyen. A kisfiam imádja a kutyusokat, állandóan oda akar menni hozzájuk, ha lehet, akkor meg is fogja őket, és nincs semmi baja. Ezt kellene a nővérednek elmondani, hogy nem attól lesz rossz a gyereknek, ha a kutyával egy légtérben tartózkodik, hanem ettől a hülye hisztis viselkedéstől, amit az anyjától lát. Nem kéne belenevelni abba a kicsi emberkébe a kutyafóbiát, hadd döntse el ő, hogyan akar hozzáállni a kérdéshez. Egyébként szerintem a nővéred depressziós, vagy komoly bajok lehetnek a magánéletével, és hárít. Kár, hogy ennek szegény kutyus issza meg a levét.


Annak a "kedves" válaszolónak meg megjegyezném, hogy ezek a konfliktusok elég komolyak tudnak lenni, és meg is viselik az embert. Ez nem gyerekes viselkedés, meg nem sajnáltatja magát, csak megosztotta velünk. Teljesen érthető a probléma, az hogy ő nem érti, az az ő érzelmi intelligenciájának a hiányát mutatja. Szegény.

2010. aug. 27. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/60 anonim ***** válasza:
Nem törvényszerű? Most tett fel pl valaki egy ilyen krédést hogy miért utálják annyira az anyukákat az állattartókat, hát egy ember sem értett vele egyet... A te gyereked meg a másik véglet aki nem akarja felfogni hogy a kutya és a gazdája nem akar barátkozni, és nem kedves a kutyus és csapkod és kiabál és ugrál az orra előtt és anyuka sem szól rá (ez nem tudom illik-e rád), mikor a kutyások csak nyugalmat akarnak és hogy hagyják őket békén.
2010. aug. 27. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/60 anonim ***** válasza:
33%

Nem olvastam végig a hozzászólásokat.

Nincs kert ahova ki lehet tenni a kutyát amíg ott a baba?

Nekem van gyerekem, 2 éves és a páromnak egy nagytestű kutyája a lakásban (!!!). Tökéletesen megértem a nővéredet, de téged is. Elég nehéz ügy, valahogy közös nevezőre kell jutni. Mikor a babám született engem mindenki azzal piszkált, hogy váljak meg a macskámtól. Persze nem váltam meg, hiszen addig is én vigyáztam rá.

Mikor a nővéred jó passzban van és nem veszekszik, mindenképp üljetek le ezt megbeszélni.

2010. aug. 27. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/60 anonim ***** válasza:

A 00.46-osnak


Képzeld, nálam toleránsabb embert nem nagyon lehet elképzelni, és még véletlenül sem szeretném zavarni a kutyát, meg a gazdáját. Tehát a kisfiam - mivel még csak 9 hónapos, és nem tud menni, csak ha vezetem - csak akkor megy oda a kutyushoz, és akkor fogja meg, ha látom, hogy a gazdi és az állat is partner ebben, és akkor sem rángatja, hanem max. megérinti, és ennek a kutyusok örülni szoktak. Rólam meg még annyit, hogy nekem is volt kutyám, és amióta nincs, azóta az utca kutyáit szoktam simogatni, és mondanom sem kell, hogy messziről rohannak elém boldogan. Egyébként azt gondolom, hogy sokszor a hülye gazdák rontják el a kutyákat, de amúgy most itt egyáltalán nem erről volt szó, miről is beszélek? De örülök, hogy neked sikerült ebben is a rosszat meglátni, gratulálok...

2010. aug. 27. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/60 anonim ***** válasza:
59%
47%-os, te nagyon szarul látod a dolgokat. Nyilván vannak, akiknek nagyobb horderejű problémáik vannak, de ez itt most senkit nem érdekel. A kérdezőnek ez a problémája, és általában mindenkinek a saját baja a legnagyobb...Ha valaki ezt nem tudja felfogni, ne látogassa ezt az oldalt! És miért is van igaza a nővérének? Ugyan mi a fene baja lesz a gyereknek egy rendszeresen oltott, tiszta szobakutyától? Főleg úgy hogy hozzá sem ér a kutya. A strand meg a tengerpart százszor veszélyesebb, mégis sokan hordják magukkal a gyereküket! Pontosan ez a baj, hogy mindentől óvják a gyereket, pedig az immunrendszernek kellenek a behatások, hogy később hatékonyabban védekezzen!
2010. aug. 30. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/60 anonim ***** válasza:

"47%-os, te nagyon szarul látod a dolgokat."


Tegnap olvastam itt egy mondtaot az jutott eszembe erről. "A vélemény olyan, mint a segglyuk. Mindenkinek van, de senki nem kíváncsi a másikéra." Én sem a tiédre, hogy szerinted hogy látom a dolgokat. Én is leírhatnám, hogy te mekkora egy tapló vagy, de megtartom magamnak, hogy így gondolom.

2010. aug. 30. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/60 anonim ***** válasza:

10:24 mondanom sem kell hogy vannak olyan fajták akik nem fognak rohanni hozzád ugyanis barátságtalanságra, őrzésre, EGYgazdásra lettek tenyésztve és téged sőt még egy családtagot is le sem szrnak. Ezért alakult ki olyan sok fajta mert sok különböző feladat van. Egy őrző-védő kutya nem sokat ér ha boldogan rohan eléd meg a betörő elé is ha az mond egy kedves szót... Azért nem találkozol velük mert a kutyáknak a kisebb rétege ez, illetve nem sokan hozzák ki a kutyából, akik meg igen azok inkább nyugodabb helyeket keresnek sétára és nagy ívben kikerülnek. Ismerem ezt a szöveget is, nagyon sokan nyomatják, hogy ugyan őket minden kutya imádja, ők mindent tudnak, a legvadabb kutyát is megszelidítik. Na persze... Tehát ha egy kutya nem szeret téged, az nem azt jelenti hogy el van rontva hanem azt hogy ilyen a jelleme és megfelel a fajtaleírásnak. Persze van aki el van rotnva csak ezt két pillanat alatt meg lehet állapítani.

Bocs az offért de mivel nekem is ilyen kutyáim vannak már az agyamra megy hogy az emberek nem fogják ezt fel...

2010. aug. 30. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/60 anonim ***** válasza:
59%

"A vélemény olyan, mint a segglyuk. Mindenkinek van, de senki nem kíváncsi a másikéra." Én sem a tiédre, hogy szerinted hogy látom a dolgokat. Én is leírhatnám, hogy te mekkora egy tapló vagy, de megtartom magamnak, hogy így gondolom."


Nos, én egy szóval sem mondtam, hogy tapló vagy, csak hogy rosszul közelíted meg a kérdést, de mind1. Ha meg lesz@rod mások véleményét, akkor rossz helyen jársz, mert ennek az oldalnak pont az a lényege, hogy véleményeket és tanácsokat fogalmazzunk meg. Ja, és ennyi erővel, mások meg a te véleményedre nem kíváncsiak...Azért az elgondolkodtató, hogy 20 válaszolóból egy sem ért egyet veled, egyedül vagy a felfogásoddal! Bár nyilván mindenki tapló és hülye, csak te vagy normális!

2010. aug. 30. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/60 anonim ***** válasza:

"ennek az oldalnak pont az a lényege, hogy véleményeket és tanácsokat fogalmazzunk meg"


Teljesen igazad van, de a véleményedet a kérdésről írd le és ne arról, hogy milyen az én felfogásom, ezt nem kérdezte senki és én sem tőled akarom meghallgatni, mert ebben tényleg rohadtul nem érdekel a véleményed. Nem mondtam, hogy más hülye, de én sem vagyok az attól, hogy nem a csorda véleményét szajkózom.

2010. aug. 30. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/60 anonim ***** válasza:
Oké, ez igaz. A kérdésre kell választ adni, ez korrekt! De normális hangnemben is meg lehetne ezt tenni, nem csak provokatív válaszok formájában!
2010. aug. 30. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!