Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért én vagyok a rossz?

Miért én vagyok a rossz?

Figyelt kérdés

Van egy hét és fél éves kutyám.

A nővérem tavaly októberben szült egy kisfiút, és azóta úgy viselkedik, mintha a kutyának nem lenne itt létjogosultsága. Holtan szeretné látni.

Pedig régen szerette, foglalkozott vele, de most ahogy idejönnek, már hajkurássza, hogy ne menjen az ő vagy a gyereke közelébe. Pedig a kutyával csak annyi a gond, hogy ő is ittvan velünk a szobában.

És velem ordibál, hogy tüntessem el innen a kutyát. Folyamatosan én vagyok lecseszve.

Fel kéne fognia, hogy attól hogy neki mostmár gyereke van, attól még a több mint 7 éve velünk élő kutyának ugyanúgy van itt létjogosultsága. Nem fogok megválni tőle, inkább a halál.

Ő a család kutyája, szóval azt sem értem, hogy miért pont engem cseszeget vele?

Ha meg nem tetszik neki, akkor minek jön át?

Szegény kutya meg persze nem ért semmit, hogy most miért kiabálnak vele, meg miért küldik el..

Miért gondolják azt egyes nők, hogy ha ők szülnek egy gyereket, akkor jobbak meg többek a többi embernél??

Bocsánat, lehet hogy összefüggéstelenül írtam, de úgy felhúzott most is..


2010. aug. 26. 19:06
1 2 3 4 5 6
 41/60 anonim ***** válasza:
100%
Nővéred lehetne állatbrétabb, a kutyát pedig meg lehet tanítani arra, hogy amíg kicsi a gyerek, kisbaba, addig nem megy a közelébe. Ha már nagyobbacska, akkor szépen, fokozatosan összeismertetni őket.
2010. aug. 26. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/60 anonim ***** válasza:
100%
*állatbarátabb
2010. aug. 26. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/60 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó, írta a kérdező hogy a kutya nem megy oda.
2010. aug. 26. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/60 anonim ***** válasza:
100%

Nem gondoltam volna, hogy ekkora port fog felverni a téma... Egyébként attól a kommentelőtől kérdezném, aki azt írta, hogy a kutya ne legyen fontosabb az embernél:


Ki mondta, hogy fontosabb???


Ezt nem állította a kérdező. Ő csupán tanácsot kért egy problémára. Azért, mert nem ajándékozza/rakja ki az utcára (!) stb. a kutyáját a hisztérikus nővére miatt, abból te azt szűröd le, hogy számára a kutya fontosabb az embereknél?


Egyébként szerintem az a baj az ilyen túlféltő anyákkal, hogy egy önállótlan, szerencsétlen, burokban nevelt, elkényeztett nyápic válik majd a gyerekükből. Nem szabad mindentől félteni, éppen hogy ezzel árt a gyereknek. Még ha egy nyáladzó, hatalmas vérebről lenne szó! No de egy kis szobakutya... nevetséges.

2010. aug. 26. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/60 anonim ***** válasza:
87%

Szia!

Új hozzászóló vagyok. Édesanyáddal élsz még? Ő mit szól a témához? Van, aki melléd áll? A sógorod hogy vélekedik?

Szegénykém, az én környezetemben is van hasonló eset, már akkor sem értettem, hogy egy állatbarát, kutyát kedvelő nő miért fordul ki önmagából, ha babát vár. A természetes félelem oké, de egy ok nélküli hiszti szerintem mindenkinél kiverné a balhét.

Állj ki magadért továbbra is!:)

És a fröcskölődővel ne törődj! A bosszantásodból táplálkozik :D

2010. aug. 26. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/60 A kérdező kommentje:

21:45

igen, édesanyámmal élek. ő nem folyik bele, inkább unokázik, míg a tesóm nekem magyaráz.

kicsit idegesítő, hogy az édesanyám nem áll ki a kutyáért, holott ő is imádja, most hogy beteg az oltástól, ő is lesi minden mozdulatát, de amint megjelennek a nővéremék, csak az a lényeg hogy neki ne kelljen belekeverednie a vitába. de megértem. nem várom el tőle, hogy bármelyikünk pártjára álljon, de azért megmondhatná a nővéremnek a kutya érdekében, hogy viselje el arra a pár órára, hiszen ő is a családunk tagja.

a sógoromat meg nem érdekli a kutya. néha megpaskolja, de nem törődik a témával. nem zavarja hogy ittvan velünk, de ahhoz sem szól semmit hogy a nővérem ki van akadva rá.

ma például elment inkább tankolni, meg benzinszűrőt cserélni..

2010. aug. 26. 22:10
 47/60 anonim ***** válasza:
100%

21:45 vagyok.

Hmm, úgy látom, tényleg egyedül vagy a témában. Nem könnyű, mert egy felbőszült anyatigrissel tényleg nehéz.

Elképzelve a helyzetet, talán azt tudnám tanácsolni, hogy ha Tesódék ott vannak, és kivitelezhető (nincs pl családi ebéd), akkor Te legyél a kutyával-simogasd. Ha beteg, úgyis igényli, és így nem is fogja rávetni magát a kisbabára :D :S

A bolhák (már ha vannak), nem ugranak át úgysem célirányosan egy pár hónapos kisbabára!!!!!!!! :)

2010. aug. 26. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/60 anonim ***** válasza:
100%
Ja, és jobbulást a blökinek!:)
2010. aug. 26. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/60 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem megy oda, akkor mondom, várni kell, míg nagyobb lesz egy picivel a gyerek, és szépen összeismertetni őket. Jobbulást a kutyusnak!

Nem is olyan sokára a kérdező nővére nem a kutya miatt fog replikzni, hanem a gyerek miatt.

2010. aug. 26. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/60 anonim ***** válasza:
73%
Szerintem vagy totál hülye a 79%os válaszoló vagy igazából ő a felbőszült anyatigris nővérke. (persze a kettő mint olvashatjuk nem zárja ki egymást:D)
2010. aug. 26. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!