Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért én vagyok a rossz?

Miért én vagyok a rossz?

Figyelt kérdés

Van egy hét és fél éves kutyám.

A nővérem tavaly októberben szült egy kisfiút, és azóta úgy viselkedik, mintha a kutyának nem lenne itt létjogosultsága. Holtan szeretné látni.

Pedig régen szerette, foglalkozott vele, de most ahogy idejönnek, már hajkurássza, hogy ne menjen az ő vagy a gyereke közelébe. Pedig a kutyával csak annyi a gond, hogy ő is ittvan velünk a szobában.

És velem ordibál, hogy tüntessem el innen a kutyát. Folyamatosan én vagyok lecseszve.

Fel kéne fognia, hogy attól hogy neki mostmár gyereke van, attól még a több mint 7 éve velünk élő kutyának ugyanúgy van itt létjogosultsága. Nem fogok megválni tőle, inkább a halál.

Ő a család kutyája, szóval azt sem értem, hogy miért pont engem cseszeget vele?

Ha meg nem tetszik neki, akkor minek jön át?

Szegény kutya meg persze nem ért semmit, hogy most miért kiabálnak vele, meg miért küldik el..

Miért gondolják azt egyes nők, hogy ha ők szülnek egy gyereket, akkor jobbak meg többek a többi embernél??

Bocsánat, lehet hogy összefüggéstelenül írtam, de úgy felhúzott most is..


2010. aug. 26. 19:06
1 2 3 4 5 6
 1/60 anonim ***** válasza:
95%
családi házban laktok?
2010. aug. 26. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/60 anonim ***** válasza:
20%

Tényleg borzasztó, hogy félti a gyerekét esetleg a kutyától és a gyerekét szereti jobban mint a kutyát...micsoda emberek vannak...:)))


"Nem fogok megválni tőle, inkább a halál."


Persze, inkább a halál... 12 évesen mindenre ez a válasz, aztán majd megtnulod te is hogy vannak az életben fontosabb dolgok is. Nem kell tőle megválnod, meg nem akarja holtan látni, de neked is fel kellene fognod, hogy a gyereke és a kutyája közül normális ember nem a kutyát választja, még ha neked gyerekként most az is a világ közepe.

Ne sajnáltasd már magad ennyire, mert a végén még sírni fogunk:)

2010. aug. 26. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/60 A kérdező kommentje:
társasházban lakunk.
2010. aug. 26. 19:10
 4/60 anonim ***** válasza:
72%

Nem szép nővéred viselkedése, de érthető. Majd ha anyuka/apuka leszel meg fogod érteni. Mindentől óvja a gyereket, nehogy fellökje, megkapja vagy valami más történjen vele. Nem kellene így felhúznod magad rajta. Amennyire neked az a kutya, neki sokszor annyira fontos a saját gyereke. Az egyik állat, a másik ember. A megoldás talán annyi lehetne, hogy amíg ott vannak, addig kiteszed a kutyát (ha kertes házban éltek).

Kicsit neked is alkalmazkodnod kell.

Sok sikert!

2010. aug. 26. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/60 A kérdező kommentje:

19:10

hát bunkóságért neked sem kell a szomszédba menned.

nem vagyok 12 éves, nagykorú vagyok.

és nem kell tőle féltenie, hiszen egy apró szobakutyáról van szó, akit jól ismer, sohasem bántana senkit.

a kutya a közelükbe sem megy, csak a helyén fekszik a szoba egyik sarkában. és ez a baja. hogy itt van.

és hogy nem akarja holtan látni? hát szerintem elég érthetően kifejezte. pont ezt mondta. hogy holtan akarja látni.

2010. aug. 26. 19:12
 6/60 anonim ***** válasza:
83%

Szia!


Én olyan vagyok,h bele mondanám a szemébe,ha nem tetszik nem kell ide jönni!Vagy mond azt amit leírtál!A kutyának is van itt létjogosultsága és ő is családtag!Ha nem tetszik,akkor nem kell többé idejönni és menjenek máshova!Legyél határozott,ne hogy már neki álljon feljebb,mert ott van egy kutyus és szerencsétlen meg semmiről sem tehet!És még egykor szerette is!És szerencsétlen most meg nem tudja mi van.Na ennyi,akkor nem jöjjenek ide azt kész!

Remélem segítettem,egy kicsit:)

2010. aug. 26. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/60 anonim ***** válasza:
22%

Tudod majd ha egyszer kisbabád lesz és odarohan majd egy kutya hozzá körbeszaglászni meg körbenyalogatni akkor megérted majd, hogy mi baja a nővérednek. Megértelek, hogy szereted a kutyádat és sért a dolog, de egy kutya sosem lehet elég tiszta ahhoz, hogy egy kisbaba közelébe biztonsággal odalehessen engedni.

20/L

2010. aug. 26. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/60 anonim ***** válasza:
86%

Hmm.Hát én pici baba voltam mikor volt egy németjuhász kutyánk. Apáé volt. Semmi gondunk nem volt vele. Sőt soha nem is bántott. Sajnos elpusztult,rákban.

7 év után megválni a kutyától?? Lehet, hogy velem van a baj, de én az állatokat jobban szeretem, mint az embereket. Magamból kiindulva tehát nekem képtelenség lenne 7 év után megvállnom a kutyámtól! Mintha kivennének egy darabot a szívemből úgy érezném magam!

Kompromisszumot kellene kötni. Nem hiszem, hogy csak is az lenne a megoldás, hogy megvállni a kutyától!...

Mondjuk másik szobában tartani, és lekötözni mikor ott van a gyerek vagy valami.?

Megértem azért az anyukát is, hiszen félti a gyerekét.

2010. aug. 26. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/60 anonim ***** válasza:
80%

szerintem nem érthető a viselkedése... civilizáltan is meg lehet mondani, hogy fél hogy kutyaszőr száll a gyerekre, légyszi vidd át a kutyát másik szobába.


a kutya az egyetlen állat, aki emberekkel érzi csak jól magát - sajnos csórik így szocializálódtak, de pontosan emiatt úgy is kéne vele bánni.


nálunk sose volt gond, barátokkal se, pedig a kutyám kb 40kiló akkora feje van mint egy egész ujszülött baba egyben :D

érted, volt, hogy a baba belemászott a kutyatálba, mert úgy látta, ott finomabb falatok vannak, a kutyát nem izgatta, az anyuka rászólt a abára, ölbe vette és ennyi.


szerintem a kutya is ugyanúgy családtag, mint egy ember, ha már befogad valaki egy kutyát, ezt vegye számításba. aki nem szereti a kutyát, ne tartson, viszont vendégségben normálisan, civilizáltan is meg lehet oldani, nem kell üvöltözni.

2010. aug. 26. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/60 anonim ***** válasza:
8%
Bocsánat, hogy 12-nek gondoltalak. Tényleg a problémád komolysága és a gondolkodásod alapján akár 13 is lehetsz... Nagykorú???? Években lehet, de gondolkodásban le vagy maradva akkor kb. 10 évet. Még egyszer elnézést, azt hittem ilyen önsajnáltatásra csak max. 15-16 éves kamaszlánykák képesek.
2010. aug. 26. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!