Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Attól hogy nem megyek el az...

Attól hogy nem megyek el az esküvőre illene küldenem valamit?

Figyelt kérdés

Féltestvérem esküvője lesz. Gyerekmentes esküvő lesz,a meghívót mikor átadták mondták hogy a 6 éves lányom nem jöhet sem a szertartásra ,vacsira,sem a bulira.


Már akkor mondtam hogy nem tudom ki fog vigyázni a lányomra. Mondta féltesóm hogy oldjam meg de számít rám stb...


Az a helyzet hogy egyedül nevelem,az apja és annak családja nem keresi hogy rájuk bízzam. A bébiszitter nagyon drága. A szüleim és unokatesom szokott rá vigyázni ha úgy van de most ők is ott lesznek az esküvőn.


Eldöntöttem hogy nem megyek el kesz ami lesz,de nem tudom küldjek e pénzt-azt kértek mindenkitől.


2021. jún. 11. 10:32
1 2 3 4 5 6
 41/57 anonim ***** válasza:
20%
Valahogy nem tudom elképzelni, hogy drágább a bébiszitter, mint a testvérednek szánt nászajándék. Szóval ez milyen mamazillás sértődöttség szerintem
2021. jún. 11. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/57 anonim ***** válasza:
88%
Nekünk csak nagyon kicsi esküvő volt, a covid miatt. A szertartása nem jöhettek a gyerekek, be se engedték volna őket. Otthon volt ebéd, beszélgetés, oda már jöttek. Hát volt belőle kellemetlenség... nem voltak sokan, 4 gyerek, ebből 3 tudott viselkedni, 1 nem. (pedig egy alomból származnak. :D) Kb. 30 percig vártam, hogy anyuka/apuka próbálja már lerendezni a gyereket, aki egyébként annyira nem is kicsi, 9 éves, tehát tudnia kéne már viselkedni. Utána elszakadt a cérna, és rászóltam a gyerekre, hogy viselkedjen, mert engem ez a hiszti nem érdekel, és ha az asztalnál nem tud viselkedni, akkor ki is lehet menni az udvarra játszani. Előtte az asztalt piszkálta, rázta, sírt, valami hülyeségen. Na utána egyből befogta a száját, anyja-apja meg nem győzött hálálkodni. Szóval én valahol megértem. Mert elég, ha van 1 ilyen hülyébb gyerek a többi közt, és már meg is van a baj. Mondom ezt úgy, hogy jelenleg várandós vagyok. Mondjuk én nem is vinném a gyereket az esküvőre ha hívnának.
2021. jún. 11. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/57 anonim ***** válasza:
64%

#41

Csak azt kifelejtetted, hogyha elmegy az esküvőre, akkor fizetnie kell a bébiszittert IS és az ajándékot IS!

2021. jún. 11. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/57 anonim ***** válasza:
14%

#43: Nem felejtettem ki. Nagyságrendi eltérés is lehet. De arányaiban biztos van különbség nem kicsi. Szóval az arányon kellene max állítani egy kicsit. Tehát a tervezett 16 terítékes étkészlet helyett mondjuk 12 terítékest venni, a maradék meg a gyerekfelügyelet. De úgy látom ez már bonyolult matematika


#41

2021. jún. 11. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/57 anonim ***** válasza:
74%

#44

Igaz, hogy nem ezt írtad, csak most variálsz, de mindegy!

2021. jún. 11. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/57 anonim ***** válasza:
84%

Az én esküvőm is gyerekmentes volt, holott nemhogy nem utálom a gyerekeket, de óvónő vagyok.

A saját gyerekemet sem vittem egy esküvőre sem magammal, ha lehetett, akkor sem. Neki is rossz, mert unalmas a hosszú szertartás, plusz általában vacsinál nincs külön gyerekmenü, a szülőnek pedig szintén jár egy este anélkül, hogy a gyerekre kellene figyelnie, vagy hamar lelépni, hogy a kicsit ágyba dughassa. Egyszerűen egy gyerek nem való esküvőre.


Kérdező, mivel a bébiszittert nem tudod megoldani, gondolom nem állsz fényes anyagi helyzetben, így inkább ne adj neki pénzt. Maximum egy üveg italt vagy hasonló apróságot vehetsz nekik, de az sem kötelező.

2021. jún. 11. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/57 anonim ***** válasza:
16%

#45: Hol nem ezt írtam? Mi a sértődöttség tárgya? Érzékeny pontra tapintottam nálad is?


#44

2021. jún. 11. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/57 anonim ***** válasza:
36%

46, teég nem láttál gyereket. Óvónő, az. Lakodalomban kb az utolsók, akik kidőlnek...

Gyerekmenü? Ne mondd már, hogy egy lakodalomban semmit nem találsz, amit megeszik a gyereked. Ha így van, akkor mit csinál az oviban, iskolában, ahol választási lehetőség sincs?

2021. jún. 11. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/57 A kérdező kommentje:

Nem zavar hogy ők gyerekmentes esküvőt terveznek,de mivel nincs senki aki a gyerekre vigyázzon nem tudok elmenni.

Amúgy sem tudtam volna sokat szánni rá 15-20 ezret. Ők pénzt kérnek mindenképp.Az a baj hogy nálunk a bébiszittert 2000ft/óra alatt nem találni. És ha csak a szertartásra megyek el az is minimum 5 óra távollét... mert nem itt helyben lesz az egész,buszhoz vagyok kötve.

Ha meg a rájuk szánt pénzből csipek le a bébiszitter miatt égne a pofám h 5-10.000ft-t.

Így is marha kevés amit adni tudnék szerintem.

2021. jún. 11. 15:28
 50/57 anonim ***** válasza:
66%
Itt nem gyerek mentes esküvővel van gond hanem féltestvér hozzá állásával ,ha esküvöt szervezek akkor tudnom kell hogy kinek van gyereke és kinek nincs,melyik szülő tud eljönni és melyik nem,így eleve olyanokat hívok meg akik el tudnak jönni biztosan.
2021. jún. 11. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!