Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Attól hogy nem megyek el az...

Attól hogy nem megyek el az esküvőre illene küldenem valamit?

Figyelt kérdés

Féltestvérem esküvője lesz. Gyerekmentes esküvő lesz,a meghívót mikor átadták mondták hogy a 6 éves lányom nem jöhet sem a szertartásra ,vacsira,sem a bulira.


Már akkor mondtam hogy nem tudom ki fog vigyázni a lányomra. Mondta féltesóm hogy oldjam meg de számít rám stb...


Az a helyzet hogy egyedül nevelem,az apja és annak családja nem keresi hogy rájuk bízzam. A bébiszitter nagyon drága. A szüleim és unokatesom szokott rá vigyázni ha úgy van de most ők is ott lesznek az esküvőn.


Eldöntöttem hogy nem megyek el kesz ami lesz,de nem tudom küldjek e pénzt-azt kértek mindenkitől.


2021. jún. 11. 10:32
1 2 3 4 5 6
 31/57 anonim ***** válasza:
67%
26. vagyok, nyilván nem vacsizik, ha csak a szertartásra megy. Arra a pár órára tudna fogadni bébiszittert, mivel ha a vacsorára is menne, illene vinni annyi ajándékot, pénzt, ami legalább az ő és a gyerek vacsoráját fedezi. Ezért írtam, hogy a jelenléte lenne az ajándék, ami sokat jelent a tesónak, ha tényleg a kérdező fontos neki és nem a pénz.
2021. jún. 11. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/57 anonim ***** válasza:
38%
Amúgy vicces, hogy a gyakorin mennyi gyerekellenes van, akik pusztán csak gyerekellenességből állnak hozzá álaz ehhez hasonló témákhoz úgy, ahogy. Gondolom ez az ő impotenciájukból adódik. Persze akinek nem inge, ne vegye magára.
2021. jún. 11. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/57 anonim ***** válasza:
94%
Régen nem nagyon volt gyermekmentes esküvő, mert ha nem bírt magával az amúgy is tekintélyelvűbben nevelt gyerek, megfogta az anyukája és kivitte. Többek közt engem is anno. Most vagy 3 eve egy esküvőn még a 7 éves is, nem csak a 3, de rohangáltak a házasságkötő teremben. Azért ez nincs rendben. Anyának-apának rendet kellene tenni. Unalmas a szertartás egy gyereknek, a bulin meg... Hát gyerek no. Pörög, ott van mindenhol, habitustól függően idegesítő. De attól még gyerek. Ha valaki nem akarja őket a sajátján, mert kvára nem akarja, hogy rohanjon és ordibáljon meg ne lehessen semmit hallani, a videón és a képeken is az legyen, hogy ők randalíroznak, az oké. És nem azért, mert gyerek, hanem mert a szülő képtelen ennyi időre is kontrollálni. És ez borzasztó. Szerintem a gyermekmentes esküvő nem a gyerek ellen szól, hanem az inkompetens szülők miatti kényszerintézkedés. A pofámról sülne le a bőr, ha az enyém úgy viselkedne. Az átlag meg még felháborodik, hogy nehogymár bárki meg merje mondani akár neki, akár a gyerekének, hogy nem ártana megtanulni viselkedni. Azért azt odabiggyeszteném a végére, hogy még több savat kapjak, hogy de, van gyerekem. Mellesleg pedagógus vagyok. A legtöbb szülő pedig szégyellje magát mélyen, mert ezek a korlátok miattuk lettek.
2021. jún. 11. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/57 anonim ***** válasza:
83%

Fuhh. Nem tartom nagy ügynek ha valaki nem szeretné, hogy gyerek legyen az esküvőn. Egyáltalán nem értek vele egyet, de elfogadom. Na de az old meg, számít rád rész után azt gondolom hogy a féltesód elmehet a pcsaba. :)

Nem, nem küldenék semmit.

Esküvő után amikor talalkoztok akkor adj nekik egy üveg pezsgőt és egy üdvözlő lapot és ennyi.

2021. jún. 11. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/57 anonim ***** válasza:
36%
33, Ez is igaz. De valahogy ennek ellenére sem tudnám mondani, hogy a gyerekeket hagyják otthon. Megadnám az esélyt, hogy tudnak viselkedni.
2021. jún. 11. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/57 anonim ***** válasza:
87%
És ha mégsem tudnak, a szülő meg csak ül a babérjain, akkor gazdagabb leszel egy keserédes emlékkel, ami amúgy az esküvőd. Ez, hogy odavágom, hogy "leszarom, hogy hova teszed, de oldd meg" szintén olyan dolog, amire az ember azt mondja, hogy menjen vissza az anyjába a másik. Én sem küldenék így egy lyukas zoknit sem, de nem azért paraszt a féltesó, mert a gyerek nem mehet.
2021. jún. 11. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/57 anonim ***** válasza:
64%
Nekem a tapasztalatom az, hogy a gyerekeket a szertartáson vissza fogják a szülők, mert ők sem akarnak égni a rokonok előtt. Boltban mondjuk látni neveletlen gyerekeket és a hülye szülő nem szól rá.
2021. jún. 11. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/57 anonim ***** válasza:
39%
31, ha fontos lenne a tesónak, akkor nem csinálna ilyen feltételeket. És én sem bíznék semmilyen bébiszitterben.
2021. jún. 11. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/57 anonim ***** válasza:
68%
Mi van, hogyha gyerekmentes esküvő? Semmi. Ettől még nem szar ember valaki. :D
2021. jún. 11. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/57 anonim ***** válasza:
84%
38, a kettő nem zárja ki egymást, lehet, hogy nagy esküvő lesz, 100+ vendéggel, ami 20 gyereket is jelenthet, akik közül garantaltan van olyan, akit nem nevelnek. Egy milliókba kerülő rendezvényen megszabhatja a feltételeket. Ha az egyiket engedné, nem lenne igazságos, hogy a másikat nem. Ettől még lehet neki fontos a testvére. Az meg, hogy te nem bízol egy bébiszitterben pár órára, akinek ez a munkája, igen vicces, mert az óvodába kénytelen vagy rábízni olyanokra, akiket épp annyira (nem) ismersz. 5 óvodába járok a munkámból adódóan, sokféle óvónő van, mindegyikre bíznak gyereket, pedig ha tudnád...
2021. jún. 11. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!