Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Attól hogy nem megyek el az...

Attól hogy nem megyek el az esküvőre illene küldenem valamit?

Figyelt kérdés

Féltestvérem esküvője lesz. Gyerekmentes esküvő lesz,a meghívót mikor átadták mondták hogy a 6 éves lányom nem jöhet sem a szertartásra ,vacsira,sem a bulira.


Már akkor mondtam hogy nem tudom ki fog vigyázni a lányomra. Mondta féltesóm hogy oldjam meg de számít rám stb...


Az a helyzet hogy egyedül nevelem,az apja és annak családja nem keresi hogy rájuk bízzam. A bébiszitter nagyon drága. A szüleim és unokatesom szokott rá vigyázni ha úgy van de most ők is ott lesznek az esküvőn.


Eldöntöttem hogy nem megyek el kesz ami lesz,de nem tudom küldjek e pénzt-azt kértek mindenkitől.


2021. jún. 11. 10:32
1 2 3 4 5 6
 11/57 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem mész a lagziba, pénzt sem kell adnod. Csak időben szólj, hogy nem tudsz menni.
2021. jún. 11. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/57 anonim ***** válasza:
58%

"Jogos, hogy nem akarnak oda gyereket már nem azért. Ki akarja, hogy ott sírjanak/rohangáljanak?"


Nem vagyok vérmami, sőt férfi vagyok. Esküvőm is volt már. Meg sem fordult a fejemben, hogy kitiltsam a gyerekeket. Azt mi van ha rohangálnak? Nagy dolog. A zene bömböl, mindenki táncol, felőlem rohanhatnak..

2021. jún. 11. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/57 anonim ***** válasza:
60%
Kedves gyerektelenek, vagy szimplán felsőbbrendű érzettel bírók: A féltestvér stílusával van a gond, nem azzal, hogy gyerekmentes esküvőt akarnak.
2021. jún. 11. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/57 anonim ***** válasza:
47%
Mégis mi a probléma a féltestvér stílusával? Az ő esküvőjük, eldöntötték, hogy nem szeretnének gyerekeket az esküvőjükön és ezt közölte a meghívottakkal. Ennek fényében mindenki el tudja dönteni, hogy szeretne-e és el tud-e menni az esküvőre. Számít rá, örülne, ha ott lenne a kérdező, de ha nem tudja megoldani, akkor nem tudja megoldani. Nem a házasulandó felek feladata megoldani a vendégek gyerekeinek a felügyeletét. Ha pedig megengedi a kérdezőnek, hogy elvigye a gyerekét, akkor másnak is meg kell engedni és akkor máris nem az elképzeléseik szerint alakul az esküvőjük.
2021. jún. 11. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/57 anonim ***** válasza:
58%
14, szerintem egy kicsit köcsög, ha ilyen feltételeket szab, de abban nyilván igazad van, hogy ő dolga eldönteni, hogy ki menjen. Ezek után én tuti nem mennék és nem is küldenék neki semmit. Sőt, a kapcsolatot is megszakítanám vele. Lehet így is dönteni. Ő úgy döntene, én így, oszt ennyi.
2021. jún. 11. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/57 anonim ***** válasza:
81%
14 semmi baj, csak akkor ne várja el hogy elmenjen bárki akinek gyereke van.
2021. jún. 11. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/57 anonim ***** válasza:
73%
15, Hát nem tudom, én nem tartom köcsögnek. Szimplán elfogadnám, hogy vagy megoldom vagy sem és, ha nem tudom megoldani nem megyek. Nagy történet.
2021. jún. 11. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/57 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell küldeni semmit.

De azt mindenképp időben jelezd, hogy nem mész, mert nekünk pl pár nappal korábban módosítani lehetett még a létszámot az étteremben

2021. jún. 11. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/57 anonim ***** válasza:
96%

De ha a féltestvére, akkor csak tudja, hogy a gyerek apjára nem számíthat meg hogy anyagilag nem áll úgy hogy bébiszittert fizessen meg még nekik is adjon pénzt ajándékba mert úgy illik ugye.

Én se mennék így de nem is adnék pénzt.

2021. jún. 11. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/57 anonim ***** válasza:
77%
17, ha nem tudja megoldani a bébiszitter, nem tud elmenni a tesója. Mit számít,ha az ember tesója nem tud elmenni? Fontosabb, hogy gyerek ne legyen. Na ezt hívom én igazán önzésnek.
2021. jún. 11. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!