Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Attól hogy nem megyek el az...

Attól hogy nem megyek el az esküvőre illene küldenem valamit?

Figyelt kérdés

Féltestvérem esküvője lesz. Gyerekmentes esküvő lesz,a meghívót mikor átadták mondták hogy a 6 éves lányom nem jöhet sem a szertartásra ,vacsira,sem a bulira.


Már akkor mondtam hogy nem tudom ki fog vigyázni a lányomra. Mondta féltesóm hogy oldjam meg de számít rám stb...


Az a helyzet hogy egyedül nevelem,az apja és annak családja nem keresi hogy rájuk bízzam. A bébiszitter nagyon drága. A szüleim és unokatesom szokott rá vigyázni ha úgy van de most ők is ott lesznek az esküvőn.


Eldöntöttem hogy nem megyek el kesz ami lesz,de nem tudom küldjek e pénzt-azt kértek mindenkitől.


2021. jún. 11. 10:32
1 2 3 4 5 6
 21/57 anonim ***** válasza:
32%

Nem értem mi a gond a tesóval, az ő esküvője, had döntse el, hogy akar-e ott látni gyerekeket. Ha te meg nem tudod megoldani, akkor nem tudod, ezt meg neki kell megértenie.

Én valami jelképes ajándékot adnék utólag, mindig szoktam, ha valamiért nem tudok ott lenni.

2021. jún. 11. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/57 anonim ***** válasza:
96%
16 Nem várja el.
2021. jún. 11. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/57 anonim ***** válasza:
66%

14-es! Igen, a fiatal pár esküvője, ők döntik el, ki vegyen részt rajta! A kérdező meg eldönti, hogy nem megy, mivel nincs kire bízni a gyerekét. Aki nem bírja a gyerekeket, miért hiszi, hogy a gyerekesek majd az ő kedvükért lepasszolják a gyereket, és alkalmazkodnak, mert a párnak így kényelmes...

Nem is értem a felvetést.

Szerintem a kérdező nem a párral akarta megoldatni a felügyeletet, ezt hol olvastad? A pár 'féltestvér 'biztosít egy rendezvényt a kérdezőnek, azzal a feltétellek, hogy a kérdező passzolja le az' édes gyerekét '...

Nekem nem érne ennyit a féltestvér, hogy a gyerekemnek azt mondjam, te nem jöhetsz bulizni, enni, mert kicsi vagy, és nem tudsz viselkedni.

2021. jún. 11. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/57 anonim ***** válasza:
82%
23 Ahogy mondod, a "a fiatal pár esküvője, ők döntik el, ki vegyen részt rajta! A kérdező meg eldönti, hogy nem megy, mivel nincs kire bízni a gyerekét." Ennyi. Ezen nem tudom mit kell problémázni, hisztizni. Tud mást csinálni bárki is? Nem. Akkor el kell fogadni és ennyi.
2021. jún. 11. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/57 anonim ***** válasza:
78%

Nézd, egy teljesen egyszerű.


Ha tudja, hogy nem tudod kire bízni a gyereket, akkor két választása van.


1. Mindenképp fontos neki, hogy elmenj, ezért azt mondja, hogy oké, akkor hozd el a gyereked, a lényeg, hogy ott legyél.


2. Nem vagy neki annyira fontos, ezért ha nem tudod hova tenni a gyereket, akkor egyszerűen ne menj. Nem baj ha nem leszel ott, de legalább nem fogják őt zavarni a gyerekek. Szóval ez a legfontosabb neki, még nálad is fontosabb.



Második esetben ki a gyász küldene bármilyen ajándékot? Én biztos nem küldenék a helyedben.

2021. jún. 11. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/57 anonim ***** válasza:
38%

Én sehol nem olvastam, hogy hisztizett volna a testvér, csak az 1. beszélgetésnél a kérdező rögtön hárított, hogy nem tudja megoldani (rögtön reagált, nem is gondolhatta át), amire szintén első reakcióként felelt a tesó, hogy próbálja megoldani, számit rá.

Ilyenkor illik jelezni, hogy átgondoltam, sajnos nem tudok részt venni, mert nem tudom megoldani, amit normál esetben a másik megértéssel reagál le, vagy mégis engedi a kislányt.

Ajándék helyett esetleg egy bébiszittert megkérhetnél, 3 óra max. 10 ezer, és akkor a szertartason a jelenléted az ajándék. Mivel pénzbe nem kerülsz nekik, nem vacsizol, ez lehet komprumisszum. Ha tenyleg te vagy fontos nekik, megfogjak érteni. Attól, mert nem szeretnének gyereket oda, még lehetsz fontos, csak ha veled kivételezne, mas gyerekesek háborodnának fel, jogosan.

Az én esküvőmön volt kb. 10 gyerek, engem nem zavartak, de megtudom érteni, akit igen. Egy átlag esküvő 1 millió minimum, legyen olyan, amilyet szeretnének. Húsmentes, alkoholmentes, gyerekmentes...kinek mire van igénye.

2021. jún. 11. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/57 anonim ***** válasza:
21%
26-os! Lécci fejtsd ki: nem vacsorázik? Hogyan képzeljük el? Ül mindenki az asztalnál, a kérdező előtt meg nem lesz tányér, és nézi, ahogy mindenki eszi a finom vacsorát? Vagy, amikor szolgálják fel a vacsorát, a kérdező addig menjen ki a teraszra ücsörögni, mert ő nem vitt ajándékot? Inni azért ihat, vagy a mosdóban, a csapból lefetyeljen?
2021. jún. 11. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/57 anonim ***** válasza:
90%

#27

Nem én vagyok a 26-os, de világosan leírta, hogy csak a szertartásra menjen el.

2021. jún. 11. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/57 anonim ***** válasza:
31%

26, én ezért írtam azt az esetet, hogy HA nem tudja megoldani.


Az meg más kérdés, hogy pl milyen jogon várja el, hogy mindenki saját pénzén baby szittereket fizessen, csak hogy az ő lagzikájába elmenjen. Én el se mennék.

2021. jún. 11. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/57 anonim ***** válasza:
58%
Ha nem tudom megoldani, megmondanám, hogy el kell vigyem. Tetszik? Akkor megyek. Nem tetszik? Akkor nyasgem, mulassatok jól.
2021. jún. 11. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!