Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 40 évesen rá ér egy férfi...

40 évesen rá ér egy férfi család alapításával?

Figyelt kérdés
Sajnos még semmit nem éltem, mert egy barom vagyok. Mostanában nem is fogok szerintem. Nőm sincs ha most akarnék gyereket se lehetne. Gáz ha csak 40 évesen lenne? Vagy lehet akkor sem sikerül de tegyük fel igen. Mik a hátrányai? Még élnem kell de nőm se volt sose szóval nincs is kinek gyereket nemzeni. 28F

2021. márc. 28. 07:03
 81/103 anonim ***** válasza:
65%

80 vagyok még.


Mert ha a nőket akarná hajtani, azt még meg is érteném, tényleg...de há még el sem kezdett nőzni 28! évesen. Ha eddig nem, akkor ezután sem fog-ebben gondolom nemigen van vita - hacsak meg nem fogadja a tanácsot, hogy segítséget vesz igénybe (akár fizetőset is), hátha akkor elkapja a fonalat. Ez esetben megértem a 10 évet is, de magányosan, vagy a srácokkal iszogatni, túrázgatni ennyi ideig, hát nem tudom..


(komolyan csak hangosan gondolkodom, nem akarok belegyalogolni senkibe)

2021. márc. 28. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/103 anonim ***** válasza:
25%

Harmicasként már nem olyan könnyű igaz barátságokat szerezni,általában az együttt átélt élmények kovácsolják össze az embereket,ebben benne vannak a szép emlékek és az elkövetett hülyeségek is.persze h lehet stabil párkapcsolattal is bulizni ,nem rosszabb de más.Nem a legjobb példa de mondjuk huszonévesen magadra költheted a

pénzed ,csinálhatsz spontán dolgokat.munka mellett már nem nagyon,a gyerekkel meg pláne nem.Ismerek pár ilyen kapuzárási pánikos embert ,nagyon kínos tud lenni az erőltetett bulizhatnékja,van aki ilyenkor szokik rá a piára,amikor a kiéltebbek már tudják a határaikat...

2021. márc. 28. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/103 anonim ***** válasza:
19%
Még egy nő is ráér 40 évesen családot alapítani.
2021. márc. 28. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/103 anonim ***** válasza:
58%

82-es:

Sőt, ez egy borzalmas példa.

Ha van egy bizonyos egzisztencia, akkor nem kell azon aggodalmaskodj, hogy megveheted-e a kirakatban lévő cipőt, csak mert a gyerek ott van előtted a babakocsiban. Én legalábbis a húszon évemmel úgy gondolom, hogy nem szülök addig, amíg nem állok készen anyagilag. És nem arra játszok, hogy majd a gyed, gyes, csok, stb kaparjon össze a földről.

Természetesen van aki ezzel sem ért egyet, mert neki bizony most nyomban kell a gyerek, ugyanakkor pl. ott van apám. Anyukámmal 30 éve házasok, legidősebb bátyám 27 éves. Tervezett gyerek volt, de nem volt meg az anyagi, sőt, lakást is kölcsön pénzekből szedték össze (akkor még szomszédtól, rokontól kéregettek, nem banktól). Úgy gondolták akkori fejjel, hogy azzal tudják majd fenntartani a gyereket, hogy apám havi 300 órát dolgozik feketén-fehéren, vagy néha többet is, ha kapott pincéri behívásokat esküvőkre, stb-re. Most már elég biztos talaj van a lába alatt, de mindazon túl, hogy mindhárman tervezett gyerekek voltunk és mindhármunkat imádnak, most úgy nyilatkozik, hogy NEM MERNE gyereket vállalni, míg nincs megfelelő háttere. És hihetetlenül felelőtlennek érzi a 27 évvel ezelőtti tettét.

Szóval a pénzköltés teljesen más téma. Az, hogy mit tudsz csinálni spontán-nem spontán megint más tészta. Most egyéjszakásokra gondolsz ez alatt, vagy random kiruccanás? Mert bizonyos kor fölött gyerekkel is lehet menni kirándulni, az alatt pedig szinte minden ember szenved a gyerekkel pár évet, nem vagy vele egyedül.


Ja, és a bulizás témaköre: tudod milyen gáz, amikor elmész egy klubba és valami nagyon nyomulós pasi elkezd udvarolni? És kvázi prostituálni akar egy ital meghívásával? (mert igen, a pasik 80% úgy gondolja, hogy fel KELL menj vele a szobába, ha fizeti az italod) Vagy amikor nem akar leszállni róla, és már konkrétan rettegsz szórakozás helyett, mert követ, és látod, hogy kétszer akkora mint te? Azért ilyenkor igenis jól jön egy pár, akivel bulizhatsz és aki mellett nem kell tarts attól, hogy bedrogoznak, vagy követni fognak amikor elhagyod a helyet, stb.

2021. márc. 28. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/103 anonim ***** válasza:
72%

Fura olvasni ezt a sok kommentet,aki így kicentizik,hogy 33 éves korig élje ki magát:)


Hogy lehet ezt így elhatározni?

Szerintem ez nem így megy.


Még mindig jobbnak tartom,ha valaki későn,de tudatosan vállal gyereket,mint aki hamar,azok sincsenek előrébb.Sokan elválnak,és gyerekkel kell új párt találniuk.

Szerintem ők rosszabb helyzetben vannak,mint akik még 40 körül is szinglik.


Amúgy nem értem miért kell minden áron gyerek,vagy leginkább saját gyerek.

Lehet örökbe is fogadni 40 felett is egy idősebb gyereket,akivel már nem kell a legnehezebb kort átálni,kisbabázni.


De ha nem lesz gyerek,akkor is mi van?Anélkül is lehet élni.

Az embernek a maga útját kell járnia,nem pedig egy lista szerint élni,hogy mit kell kipipálni.

Ne hasonlítsd magad másokhoz.

Nyilván van,aki már ebben a korban 3 gyerekes apuka,van,aki pedig még szűz.

Tudni kell magad hová tenni,nem kell bejárni azt az utat feltétlen,mint másoknak.

Főleg olyan dologról nem érdemes gondolkodni,amire jelenleg nem is vágysz.

Majd,ha vágysz rá,akkor kell mérlegelni,hogy reális-e,vagy-e olyan helyzetben,hogy megtehesd.

2021. márc. 28. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/103 anonim ***** válasza:
81%
*átélni
2021. márc. 28. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/103 anonim ***** válasza:
88%

85-6-os:

Én a 55-ös vagyok, és szintén írtam hasonlót, mint a kor megkötése. De most, hogy leírtad ezt rájöttem, hogy én is rosszul fogalmaztam.

Én is valóban sokkal jobbnak tartom, hogyha valaki 40 évesen, de tudatosan, anyagiakkal tisztában vállal gyereket. Hisz van is példám a saját ismerettségi körömben, ahol a nő 18 évesen szült, és lett második gyerek is (bár az már tervezve), és hiába nem volt anyagi gondja szülei által, mégsem vált belőle jó anya. Vagyis próbálkozott, de 30 éves korára olyan volt, mint egy diszkóból kijövő kamaszlány. Minden nap bulizott, a gyereket a nagyobbik gyerekre bízta, műköröm-műszempilla, stb. Szóval valóban nem csak arról van szó, hogy anyagilag minden oké-e, hanem arról is, hogy felelősségtelejes, és érett-e a feladatra.

Csupán azt próbáltam írni a válaszommal, hogy személy szerint én nem kezdenék gyereknyüzsgéses életet olyannal, aki 40 éves korában akar/tud szülő lenni. Szexkapcsolat? Oké. Gyerek? Nem oké. Én tényleg nem akarom, hogy a gyerekem "korai" éveibe veszítse el az apját (nyilván változó, hogy mi a korai, de átlagosan talán elmondhatjuk, hogy jelenleg 45-50 évesek vagyunk, mikor meghal édesanyánk vagy édeapánk - ehhez képest 20-25-30 szerintem korai). Nekem se lenne jó, ha szeretett férjem akkor halna meg, mikor én még élek és virulok. Új társat sem akarok találni, mert nekem az elköteleződés kicsit fontosabb és szorosabb mint talán amit ma hisznek, másfelől nem minden felnőtt (!) gyerek képes elfogadni, hogy új "apja" lesz. Na, meg azért talán öregkori vágy az is, hogy unokákat láthass.

2021. márc. 28. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/103 anonim ***** válasza:
10%

"Mert a nőknek a legfontosabb a kinézet. "

Ez az állítás annyira helytálló, mint a következő:

Mert a férfiaknak a legfontosabb a kinézet."


Ez nagy baromság! Mert én elmennék randizni kevésbé szép, dagi nővel is akkor ha a nőknek nem az egekben lenne az elvárásuk a férfi kinézetéről, hogy nekik a legszebb kell. Nekünk férfiaknak meg elég a közepes vagy átlag alatti nő is ha csak szexet akarunk.

2021. márc. 28. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/103 anonim ***** válasza:
18%

"Utazás? Eddig is megtehetted volna, hiszen se kutyád, se macskád."


Utazni, kirándulni nem egyedül szoktak, hanem barátokkal. Akinek nincsenek barátai az nem tud utazni sem. Itt vagyok példának én. Nekem vannak barátaim, de velük nem lehet elutazni sehova, se nyaralni. Így én sem utazok sehova.

2021. márc. 28. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/103 anonim ***** válasza:
65%

88-as:

Amíg olyan szavakkal dobálózol, hogy elmennél, dagi vagy átlag alatti nőkkel addig mi a francot vársz?

Most megszánsz, mert nem adott nekem topmodell genetikát az élet?

Mikor értitek meg, hogy nem hízelgő, ha így próbáltok udvarolni vagy reklámozni magatokat? Ez inkább sértő.

2021. márc. 28. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!