Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy lehetnek ennyire szemetek?

Hogy lehetnek ennyire szemetek?

Figyelt kérdés

Apám meghalt tavaly, nekem a megtakarításom ráment pedig felújítás alatt vagyok, egyedül élek.


Senki nem adott bele egy fillért sem ( harman vagyunk)



Most bezzeg mindenki felvette a részét, és nem is szóltak.


Elvannak a.pénzből nekem meg tudják munkanélküli vagyok.


" Tilják a fizetésem, gyesen vagyok, a béla nem ad haza, albérletet se tudom fizetni"



Ezekkel jönnek.



2021. márc. 27. 04:39
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
93%
?????? Azért kicsit bővebben! Mire ment rá a megtakarításod? Milyen részét vette fel? Te miért nem vetted fel? ...stb...
2021. márc. 27. 04:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 A kérdező kommentje:

Bocsánat csak siettem a buszhoz.


Temetésre ment rá, 1/3-át én vettem fel utoljára.


Ők nem is szóltak erről, hogy felvették.


Közjegyzőt hívtak , mert jeleztem ezt,hogy én fizettem , papírokkal igazoltam.


Széttette a kezét h sory adjak fizetési meghagyást...


Igen valszeg majd évtizedekig pereskedjek, ők meg nem fizetik majd ki, mert nem dolgoznak, meg kevés a pénzük.

2021. márc. 27. 04:53
 3/29 A kérdező kommentje:
Nem volt örökség csak költségek
2021. márc. 27. 04:54
 4/29 anonim ***** válasza:
97%
Tehát: hárman örököltetek, a temetési költséget egyedül álltad, és nem fizetik meg neked? Jól értem? A közjegyzőnek szóltál a hagyatéki tárgyaláson, hogy te fizetted a temetést?
2021. márc. 27. 04:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 A kérdező kommentje:

Igen pontosan.

Hagyatéki nem volt ( Covid) tehát személyesen nem voltunk bent.


Írásban jeleztem neki.


Dec-ben lett jogerős. Ezt februárban küldte meg.



Be kellett menni apám munkahelyére és ott kellett felvenni a pénzt.

2021. márc. 27. 05:14
 6/29 anonim ***** válasza:
100%

Akkor mégis volt örökség, apád utolsó munkabére.

Te fölvetted az egyharmadát, a testvérek is, és nem adják ide neked a temetés másik kétharmadát. Jó értem?

2021. márc. 27. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 A kérdező kommentje:
Igen.
2021. márc. 27. 05:28
 8/29 A kérdező kommentje:

" nem volt örökség"


Itt arra gondoltam, hogy se ház,se telek,se semmi nem lett örökölve.

2021. márc. 27. 05:29
 9/29 anonim ***** válasza:
96%

Akkor tényleg annyit tudsz tenni, hogy beadod a fizetési meghagyást, ha ellentmondanak, abból per lesz, de ilyen esetben a perköltséget is ők állják. (Erről azért tájékoztasd őket, a számlákat nagyon őrizd meg)

Ha nem mondanak ellen, onnantól kezdve a végrehajtó lesben áll, és amint lesz valami bevételük, behajtja neked. Vagy ráterheli az ingatlanukra/kocsijukra. A végrehajtási költséget is nekik kell megfizetni.


A kérdés már csak az, hogy megéri-e.

Mennyivel tartoznak neked fejenként? 100-100 ezer forintért nem biztos, hogy megéri végigcsinálni ezt a cirkuszt.

2021. márc. 27. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
84%
hagyd a fenébe, ez volt a tanulópénz. Ne tedd tönkre az idegeidet pereskedéssel. Vond le a tanulságot és kerüld őket el jó messzire, szakits meg minden kapcsolatot velük.Szerintem ez a legjobb, amit tehetsz.
2021. márc. 27. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!