Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha nem lennék lusta, sikeres...

Ha nem lennék lusta, sikeres lehetnék, havonta egy nyelvet megtanulhatnék. Miért nem motivál semmi?

Figyelt kérdés

A szüleim, ismerőseim azt mondják, hogy szép jövő áll előttem, remek eszem van, ez leginkább a nyelvtanulásra igaz és én is tudom. Egyetemi keretek közt tanulok egy számomra új nyelvet, de lenne még időm egy másikat is elkezdeni (vagy folytatni, amit korábban abbahagytam). Tisztában vagyok a képességeimmel, de ha rá is visz a lélek, csak pár napig tudok tanulni a szabadidőmben, mert szívesebben nézek sorozatot, csak azzal meg nem fejlődök.

A célom az életben, hogy idegenvezető/tolmács/fordító legyek, ehhez kapóra jönnének a plusz nyelvek. Folyton csak halogatok, úgy érzem van még időm. Pedig jól érzem magam, ha nyelvet tanulok a szabadidőmben, magamnak, egyedül. De a társas kapcsolataimat elnézve egy romhalmaz az életem, alig beszélek egész nap valakivel, és ezért esik jól sorozatot nézni.

Hogyan találhatnék motivációt, ha eddig nem volt?


2018. jan. 21. 17:10
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Nézzél sorozatokat az adott nyelven. Én így tanultam meg olaszul.
2018. jan. 21. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
91%
Nem vagy tisztába a képességeiddel, ha azt gondolod, hogy meg tudsz tanulni havonta egy nyelvet. Aztán még a felejtést meg sem említettem
2018. jan. 21. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
21%
A szüleidnek igaza van és ez mindegyikünkre vonatkozik. Azonban sajnos, a jelen az többnyire pocsék.
2018. jan. 21. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
89%

Elkényeztetett hülyegyerek vagy, például?


Amúgy a világ tele van rendkívül tehetséges emberekkel, akik soha nem viszik semmire, mert lusta szarok, marad nekik a tudat, hogy pedig ők mennyire tehetségesek, csakhát... Ez van.

2018. jan. 21. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
23%
Én hetente tanulok új nyelveket, még sem mondom azt magamra, hogy jó az eszem. Inkább kivételes tehetségnek/zseninek tartom magam.. Egyszó mint száz, mindenkinek vannak gondjai, még a nagyon világravalóknak is, mint nekem.
2018. jan. 21. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Senki sem tud havonta új nyelvet megtanulni, és hetente sem.

Ennyire ne legyetek elszállva magatoktól, nevetséges.

2018. jan. 21. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
79%

Szia!


Sajnos nincs más lehetőség, mint összeszedni magad. Érdemes körülnézned az interneten, találni fogsz egy csomó motivációs módszert, próbálj ki néhányat, sokaknak segítenek.


Abból a szempontból könnyű helyzetben vagy, hogy tudod, mik a céljaid. Motiváció szempontjából is hasznos az, ha leírod magadnak, mik a céljaid, és azt is, hogy mit kell tenned ahhoz, hogy elérd. Utána pedig folyamatosan, naponta vagy hetente írd fel, hogy mit tettél a céljaid elérése érdekében.


Egy példa: mivel tolmács szeretnél lenni, jó érettségit kell majd írnod, angolt, franciát, németet és olaszt kell tanulnod és gyakorolnod kell a kommunikációt. A nyelvekhez a Duolingót és a ReadLangot fogod használni, vagy érettségi feladatokat oldasz meg, vagy szavakat tanulsz az iskolai szótárfüzetedből. A jó érettségi érdekében megírod az érettségi tárgyakból a házi feladatot és készülsz az órákra ezekből a tárgyakból. A jó kommunikációs készség érdekében összegyűjtöd a zsebpénzed, szakkönyveket veszel és ezek olvasod. A naplódban pedig az fog szerepelni, hogy például ezen a héten 650 xp-t gyűjtöttél a Duolingóval, 40 szót gyakoroltál a ReadLanggal, megoldottál 3 érettségi feladatot (persze típusonként külön is naplózhatod), 400 Ft zsebpénzt félretettél és 3 oldalt elolvastál egy szakkönyvből, 2 órát tanultál történelmet és 1 órát matekot.


Az javaslom, hogy egyelőre ne tűzz ki olyan célokat, mint hogy x órát foglalkozol ezzel, 1000 xp-t gyűjtesz a Duolingóval stb. Könnyű abba a hibába esni, hogy irreálisak a célok, nem sikerül, és egészen elmegy a kedved. Az első hónapban csak az legyen a cél, hogy minden héten megírod a naplót. Utána már látni fogod, hogy kell-e számszerű célokat kitűznöd, és hogy mi a reális.

2018. jan. 21. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
77%

Én minden nap tanulok egy új nyelvet, márciustól már a holt nyelveket és mesterséges nyelveket kell tanulnom, hogy ne unatkozzak. 48 felsőfokú nyelvvizsgám van jelenleg. Én sem vagyok szuper okos, csak egyszerűen kivételesen tehetséges. Nemrég kerestek fel a NASA-tól, hogy mondjak fel egy üzenetet minden létező földi nyelven, amit kisugározhatnak az űrbe.

Persze ezek után nekem is csak filmet nézni meg pihengetni van kedvem, néha elgondolkodom, hogy talán dolgozni kéne, de az egyszerűen nem lenne méltó hozzám, túl jó vagyok.

2018. jan. 21. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
88%
arra még nem gondoltál, hogy talán még sem vagy akkora zseni, mint amennyire a környezeted és te áltatod magad? :DDD
2018. jan. 21. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
72%

"Amúgy a világ tele van rendkívül tehetséges emberekkel, akik soha nem viszik semmire, mert lusta szarok, marad nekik a tudat, hogy pedig ők mennyire tehetségesek, csakhát... Ez van.

"


Ez így van.

Meg tudnál tanulni havi egy nyelvet?

Tanulj meg ötöt, az csak fél év.

2018. jan. 21. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!