Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha nem lennék lusta, sikeres...

Ha nem lennék lusta, sikeres lehetnék, havonta egy nyelvet megtanulhatnék. Miért nem motivál semmi?

Figyelt kérdés

A szüleim, ismerőseim azt mondják, hogy szép jövő áll előttem, remek eszem van, ez leginkább a nyelvtanulásra igaz és én is tudom. Egyetemi keretek közt tanulok egy számomra új nyelvet, de lenne még időm egy másikat is elkezdeni (vagy folytatni, amit korábban abbahagytam). Tisztában vagyok a képességeimmel, de ha rá is visz a lélek, csak pár napig tudok tanulni a szabadidőmben, mert szívesebben nézek sorozatot, csak azzal meg nem fejlődök.

A célom az életben, hogy idegenvezető/tolmács/fordító legyek, ehhez kapóra jönnének a plusz nyelvek. Folyton csak halogatok, úgy érzem van még időm. Pedig jól érzem magam, ha nyelvet tanulok a szabadidőmben, magamnak, egyedül. De a társas kapcsolataimat elnézve egy romhalmaz az életem, alig beszélek egész nap valakivel, és ezért esik jól sorozatot nézni.

Hogyan találhatnék motivációt, ha eddig nem volt?


2018. jan. 21. 17:10
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%
Havi egy nyelv... és rögtön anyanyelvi szinten mi? Alig vagy elszállva magadtól.
2018. jan. 21. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
70%

Tipikusan az a kérdés, amire csak te tudod a választ. Miért hiszed, hogy van időd?

Ne abból indulj ki amit a szülők mondanak, minden lusta gyerekre azt mondja a szülő hogy okos ő csak kényelmes, mert így hárítják a lehetőségét, hogy a gyerek zokni.

2018. jan. 21. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
54%

8-ast nem tudom, miért húztátok le - én pl. totál jól szórakoztam rajta :-) Látszik, hogy a Gyakorin nem jellemző a humor.


"Hogyan találhatnék motivációt, ha eddig nem volt?"


Nem tudom, milyen nyelvet tanulsz, de ha megoldható, akkor német nyelv tanulásának motiválására javaslom, hogy pl. utazz ki Bécsbe 1 napra- egyedül - és közlekedj a városban.

Lehet, hogy ki fog derülni, mégsem tudsz olyan hiper-szuperül nyelveket, s mindjárt a motiváció is meglesz :-)

2018. jan. 21. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
68%

Egyszerű, nem vagy rászorulva. Nyilván anyu-apu eltart, van fedél-fűtés-kaja-zsebpénz, és bármit csinálsz vagy nem csinálsz, nem leszel kibhaszva az utcára.

Az egy álomvilág, hogy az emberek hobbiból meg szerelemből tanulnak, és imádják a munkájukat. Ahogy anyu-apu sem szeret mosogatni, takarítani, és eljárni dolgozni, de ha nem tennék, akkor nem lenne kaja-fűtés-tető sem, és megenne titeket a rüh egy pesti aluljáróban.

Bárki szívesebben nézne sorozatokat, minthogy tanuljon meg dolgozzon...

Ébredj fel, királylány!

2018. jan. 21. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:

Természetesen nem felsőfokra, anyanyelvi szintre gondoltam. Hatalmas zseninek nem tartottam soha magam, de ha lenne kitartásom, már lehetne 2-3 nyelvvizsgám. (Most még csak egy van.)

Egy fárasztó nap után a suliban általában megyek dolgozni, így este jobban esik ejtőzni, nézni ki a fejemből, hétvégente pedig mindig közbejön valami.

2018. jan. 21. 20:00
 16/18 anonim ***** válasza:

Nagyon alapszinten tudnál megtanulni egy új nyelvet havonta, ehhez nem elég az, hogy sorozatokat nézel. (Mert a nyelvtant nem értenéd meg a sorozatokból, max a szókincsed fejlődne.) Én 12 évig tanultam angolt, 4 évig olaszt, és még angolból is lenne hová fejlődnöm, pedig nekem is jó a nyelvérzékem. Egy nyelvet akkor tudnál anyanyelvi szinten elsajátítani, ha az adott országban élnél, de ha még így is lenne, akkor sem lenne elég ehhez egy hónap.


Ha tényleg érdekelnek a nyelvek, akkor érdemes foglalkozni velük, főleg ha a fordító/tolmács irány érdekel.

2018. jan. 21. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Havi 1 nyelvet? :)
2018. jan. 21. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

18: Attól függ.

Én magántanárhoz mentem, és a nyelvi alapokat kértem tőle, meg lefordíttattam mindent, amit mondani akartam, és elmagyaráztattam, mi miért van úgy, melyik morféma micsoda, 5 alkalom elég volt ehhez.

Ha nem kell mellette iskolába járni és dolgozni, akkor egy hónap alatt alap társalgási szinten meg lehet tanulni magántanárral, aki a saját észjárásodhoz alkalmazkodik. Én mindig csak kérdeztem, és ő meg válaszolt - nem ő vezette az órát, hanem én.

Ez úgy alap- és középfok közti szint lehet, amit egy hónap alatt el lehet érni, ha nem ez az első tanult nyelved, hanem a második, harmadik, többedik.

2018. jan. 22. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!