Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan lehetnénk boldogok...

Hogyan lehetnénk boldogok amikor nincs pénzünk?

Figyelt kérdés

Párommal és két éves kislányommal anyámmal és a tesommal lakunk egy házban.

A havi bevételünk így néz ki:

én gyedet kapok: 68000 ft.

párom munkanélküli: 22000 ft.

anyám nyugdíjas: 50000 ft.

tesóm: semmit nem kap mivel tele van hitelekkel amit a fizujából fognak.

kislányom: 10000 ft. gyerektartást kap.

Alig van tűzrevalónk, hiába kérünk az önkormányzattól tüzifát majd esetleg februárban adnak.

Ha van pénzünk mindenki boldog, de ha nincs pénzünk szinte nem is szólunk egymáshoz.

Párom vállal alkalmi munkát, de kb 2000 forintot kap érte.

Amúgy anyám is havi 80000 nyugdíjat, de sok a hitele amit nem fizet.


2014. jan. 3. 16:26
1 2 3 4 5
 1/45 anonim ***** válasza:
82%

Én havi 28 ezerből élek,párom is kevés rokkantságit kap.Boldogok vagyunk.

Úgy gondolkodunk,hogy másnak még ennyije sincs,mint nekünk.Van olyan,aki a mi helyzetünknek is örülne.

Változtatni nem tudunk sajnos,annak meg értelme nincs,hogy felőröljük egymás idegeit.

Nyáron pl.volt pár hét,mikor csak cukkinit ettünk,mert más nem volt.De szó szerint,minden áldott nap,hetekig.Elpoénkodtunk rajta.

2014. jan. 3. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/45 anonim ***** válasza:
93%

Családi és adókedvezmény is jár.

Próbáljátok minél előbb visszafizetni a hitelt. Anyukág nyugdíjasként mehet gyes-re a kicsivel te meg vissza dolgozni.

2014. jan. 3. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/45 anonim ***** válasza:
34%

Hát kiút mindig van, csak nem mindig kényelmes. Legyél pl. nevelőszülő, úgy tudom kap fizetést mindkét szülő, csak a kölyköket kell tűrni. Lakhatást is kaptok.


Ez egy ötlet.


Esetleg ágybérlőt vegyetek oda, ez egy másik ötlet.


A legkomolyabb gondnak azt látom, hogy pont a férfi nem dolgozik a háznál.


Ötlet még: ha esetleg gazdálkodnátok. Tyúkot sokan tartanak, csak hát levágni ugye ki tudja. Fát ültethetnétek a kertbe a gyümölcsöt lehetne felhasználni télen.

2014. jan. 3. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/45 anonim ***** válasza:
19%
Szerintem Orbán atyát kellene megkérdezned.
2014. jan. 3. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/45 anonim ***** válasza:
69%
Talán menjen el dolgozni a párod,tesód vállaljon másodállást.
2014. jan. 3. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/45 anonim ***** válasza:
56%

4/5 jót röhögtem

igen a Mesterhez forduljunk mindannyian, hahahaha

2014. jan. 3. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/45 A kérdező kommentje:

Anyám már 68 éves, nincs türelme a kicsihez. Mellesleg akkor sem kapnék több pénzt, ha dolgoznék. De ez is egy megoldás.

Szerencsére nekem nincs hitelem, de anyámék annyit halmoztak fel, hogy talán soha nem tudják visszafizetni.

Kaja még van is, de tüzelő nagyon minimális.

2014. jan. 3. 16:44
 8/45 anonim ***** válasza:
100%
Mindketten keressetek munkát gyerek menjen bölcsibe tesód vállaljon másodállást,és amint van pénzetek költözzetek el,mert ne ti fizessétek az Ő hitelüket.
2014. jan. 3. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/45 anonim ***** válasza:
100%

"akkor sem kapnék több pénzt, ha dolgoznék"

Ne beszél hülyeséget gyed a fizetés 70% az ugyan annyi mint a fizetés 100% plusz 25 ezer gyes?


Az meg, hogy van vagy nincs türelme inkább hagyjuk. Nekem sincs kedvem sok mindenhez mégis meg kell csinálnom.

2014. jan. 3. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/45 anonim ***** válasza:
62%

Olyan egyszerű azt mondani,hogy menjen el dolgozni.Gondolom ha lenne bármilyen lehetőség,akkor mindent elvállalna.

Nem kell bedőlni annak a kamu dumának,hogy csökken a munkanélküliség,mert ez hazugság.

Sokan azért nincsenek nyilvántartva munkanélküliként,mert teljesen felesleges.Munkát nem kapnak.Még közmunka sem jut mindenkinek,a mi falunkban pl.a polgármester egy személyben dönt arról,ki mehet közmunkára.Pofára megy nála a dolog meg a nyalisait veszi oda.50 kilométeres körzetben 0 munkalehetőség,a falu nagy része munkanélküli.

Az 50 kilométerre lévő munkahelyekre pedig ottani helyi embereket vesznek fel,mert úgy nem kell fizetniük a bejárást.

2014. jan. 3. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!