Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan lehetnénk boldogok...

Hogyan lehetnénk boldogok amikor nincs pénzünk?

Figyelt kérdés

Párommal és két éves kislányommal anyámmal és a tesommal lakunk egy házban.

A havi bevételünk így néz ki:

én gyedet kapok: 68000 ft.

párom munkanélküli: 22000 ft.

anyám nyugdíjas: 50000 ft.

tesóm: semmit nem kap mivel tele van hitelekkel amit a fizujából fognak.

kislányom: 10000 ft. gyerektartást kap.

Alig van tűzrevalónk, hiába kérünk az önkormányzattól tüzifát majd esetleg februárban adnak.

Ha van pénzünk mindenki boldog, de ha nincs pénzünk szinte nem is szólunk egymáshoz.

Párom vállal alkalmi munkát, de kb 2000 forintot kap érte.

Amúgy anyám is havi 80000 nyugdíjat, de sok a hitele amit nem fizet.


2014. jan. 3. 16:26
1 2 3 4 5
 11/45 SylwerStone válasza:
71%

Pozitívan állj a dogokhoz :)

Másnak még ennyi keresete sincs mint nektek.

Először is győzd meg a párod, hogy keményen kezdjen el valamilyen állást keresni.

A nagymama nem tudna otthon ellenni a kicsivel?

Mert ő igényelhetné a gyedet, te pedig el tudnál menni dogozni.

2014. jan. 3. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/45 anonim ***** válasza:
100%

tesód fizetésének max a felét vihetik.

azt nem értem, egy majd 70 évesnek miért van hitele. Nyilván már nem lakás, azon felül viszont luxushitel lehet csak.

2014. jan. 3. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/45 anonim ***** válasza:
100%
Most írta,hogy nem lenne jobb ha dolgozna nem úgy tűnik,mint aki akarna dolgozni,keresni kell,és elvállalni a lehetőséget,nem sírni,hogy sok a hitel.
2014. jan. 3. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/45 A kérdező kommentje:

Voltak tyúkjaink csak nem tojtak ésle kellett őket vágni. Minimálbért keresek, ezért ennyi a gyed.

Nekünk konkrétan a tüzelővel van bajunk.

2014. jan. 3. 16:59
 15/45 anonim ***** válasza:
74%

es ti erre, ezekre a jovedelemviszonyokra vettetek fel hitelt???


Milyen hazban laktok, azt hogy fizetitek?


A hitelektol kellene megszabadulni mindenkeppen. Parod munkanelkuli irod, miert nem talal allast? Vegzettsege?

Internetetek van: kepezze magat, tanuljon, akar a neten keresztul.

Vagy net/tv/telefon lemondani (nem letszukseglet ugye).


Mas alkalmi munkat kell talalni. Kozmunkat kerni az 47, megiscsak tobb mint 22.


Ha ott ahol laktok nincs munka, akkor keresni messzebb, a kozeli varosban, ha ott sem akar Budapesten: parod felmegy, ott talalni valami melot, aztan eleinte valami alberlet jo kint messze ahonnan sokaig tart bejarni de a munkaberbol kijon (nem komplett lakas, csak egy szoba, esetleg meg valakivel osszeallni).


Osszeirtal 68+22+50+10 = 150ezer forintot havonta ami mar ugy jott ki hogy a hiteltorlesztoket levontad. Mire koltitek osszesen?


A haz kinek a neven van? Mert legalabb az fizesse a hiteleket...


Egyebkent meg nagyon sok embernek nincs haza, lakasa, tehat egy ingatlannal maris gazdagabbak vagytok rengeteg mas embernel.

2014. jan. 3. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/45 anonim ***** válasza:
100%
Új törvény értelmében teljes munkaidőbe lehetne gyed mellett dolgozni. Máris nem 86 ezret hanem 2x68ezret keresnél.
2014. jan. 3. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/45 A kérdező kommentje:

Szerencsére nekem nem adtak hitelt ezért nem vettem fel. Muszály lenne valahonnan segítséget kapnunk mert ez a fagyoskodás tönkreteszi a családot.

Most gondoljatok bele: 10 mázsa fa 30000 forint és két hétig elég.

2014. jan. 3. 17:08
 18/45 anonim ***** válasza:
100%
Kétlem,hogy csak 2 hétig,azért az elég sok fa nem kell 20-21 foknál több,és máris kevesebb fa kell.
2014. jan. 3. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/45 anonim ***** válasza:
100%

Azért kellene munka,hogy teljen rá,, más sem kap ingyen, meg kell oldani, hogy teljen rá.

Akkor keresetek vöröskeresztnél vagy itt [link]

2014. jan. 3. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/45 anonim ***** válasza:
100%

Találnál állást, mert a gyes extrával már jóval több lenne a bevételetek.

Kár hogy a nagymamának nincs türelme a saját unokájához, nálunk az első gyerekkel az én nagyim volt itthon, mert lehetőséget kaptam egy nagyon jó állásra, de akkor volt a kicsi 14 hónapos. Bölcsibe nem akartam adni, a dédi meg imádott rá vigyázni. Rengeteget tanult tőle a gyerek, pedig a dédije már 70 éves volt akkor, tény nagyon fitt, vidám és figyelmes dédnagymama.

Egyébként ha a nagymamának nincs türelme a picihez, akkor a munkanélküli apuka is foglalkozhat vele. A gyerek az apukáké is.


Milyen hitele van a családnak? Személyi? Áruhitel? Ezek a legrosszabbak, gyorsan meg kellene szabadulni tőlük, és soha többé ilyet nem felvenni.


Közmunkára nincs lehetősége a tesódnak és a párodnak?


Ha tyúkokat tartottatok, akkor van kertetek is. Zöldséget, gyümölcsöt termesztettetek? Újra lehet próbálkozni kicsiben a tyúkokkal, hátha a nagymamának ezekhez lesz türelme.

2014. jan. 3. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!