Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan lehetnénk boldogok...

Hogyan lehetnénk boldogok amikor nincs pénzünk?

Figyelt kérdés

Párommal és két éves kislányommal anyámmal és a tesommal lakunk egy házban.

A havi bevételünk így néz ki:

én gyedet kapok: 68000 ft.

párom munkanélküli: 22000 ft.

anyám nyugdíjas: 50000 ft.

tesóm: semmit nem kap mivel tele van hitelekkel amit a fizujából fognak.

kislányom: 10000 ft. gyerektartást kap.

Alig van tűzrevalónk, hiába kérünk az önkormányzattól tüzifát majd esetleg februárban adnak.

Ha van pénzünk mindenki boldog, de ha nincs pénzünk szinte nem is szólunk egymáshoz.

Párom vállal alkalmi munkát, de kb 2000 forintot kap érte.

Amúgy anyám is havi 80000 nyugdíjat, de sok a hitele amit nem fizet.


2014. jan. 3. 16:26
1 2 3 4 5
 31/45 anonim ***** válasza:
92%
Persze, na ez is sok mindent elárul rólad ha erre gondolsz elsőnek.
2014. jan. 3. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/45 anonim ***** válasza:
79%

na hát nem kellett volna a cetelem (ami nyilván áruvásárlási hitel), vegyetek azt, amire futja.

Miért van autólízing, ha autó nincs? Ha már elvették a kocsit, a lízingdíjat nem kell tovább fizetni...


A gyed extrát hagyjuk, ugyan már, két napja létezik, ember nincs, aki azóta elintézte és máris visszament volna.


Bölcsire nincs lehetőség? Majdnem 70 éves nagyira én se bíznám a gyerekemet.

2014. jan. 3. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/45 anonim ***** válasza:
90%
azt mondd meg nekem, hogy a fenébe 30ezer havonta a villanyotok. Nálunk három tévé van, két számítógép, hűtő, fagyasztó, mikró, villanysütő, de 12-nél nem több.
2014. jan. 3. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/45 anonim ***** válasza:
91%

"A gyed extrát hagyjuk, ugyan már, két napja létezik, ember nincs, aki azóta elintézte és máris visszament volna."


Attól már jövő héten intézheti is, nem mástól várja el, hogy ingyen adjon nekik.

2014. jan. 3. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/45 anonim ***** válasza:
91%

Banyek, miben laktok ti, 300 négyzetméteres szaunában, hogy 10 mázsa fa két hétig elég?

Na meg a villany... hát már ne sértődj meg, de nem csoda, hogy nincs pénzetek, szerintem ti eszméletlen módon pazaroltok.

2014. jan. 3. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/45 anonim ***** válasza:
100%

Ne haragudj, lehet h nem fog tetszeni a válaszom, DE!

Sose értettem először is, h emberek miért szülnek a semmibe.

16 évesen ismertem meg a páromat, 18 évesen 2 munkahelyem volt és mellette suli, h el tudjam végezni és legyen miből élnünk és félreteenünk valamennyit a nehezebb időszakokra.

A közös cégünket alapítgattuk, volt olyan, h 5000 FT-unk volt, de 2500-at félretettünk és tessék. Eltellt 10 év, 26 éves vagyok, van egy saját házunk, 2 autónk, 2 gyönyörű gyerekünk, jól menő cégünk, és mondhatom tökéletesen boldogok vagyunk.

Amikor fiatalok voltunk szó szerint senkire nem számíthattunk. Átéltünk időszakot, amikor nem volt otthon gáz (akkor még suliba jártam) szóval minden nap úgy kellett 1 órát melegítgetnem a vízet, de mi akkoris meg tudtunk csinálni, mert én nem a párom pénztárcájával aludtam el, hanem vele, nekem nem a pénz volt a gondolat, hanem ő, a közös jövőnk.

A párodnak valószínű a hozzáállásán kellene változtatni, mert aki akar, az fog találni állást!

Kezdjetek új életet, vészeljétek át a nehéz időszakokat, mert ha rám hallgatsz MEGÉRI A KÜZDELEM!!

Nekünk 5 évünkbe tellett, mikor azt mondhattam, h volt már egy gyönyörű hely, ahol éltünk,a lakásba mindenünk megvolt, és elkezdődött az időszak, amikor nem kellett azt lesnem a boltokba, h mit tudnék összedobni éppen aznap mondjuk 1000 max 2000 ft-ból.

Persze most, aki nem ismer bennünket sokan a hátunk mögött pletykálnak, h huuh honnan van ezeknek a pénzük, meg h jajj de rázzák a rongyot, 2 autó ekkora ház stb.. Persze sose kérdezte meg senki, milyen volt fél évig küzdeni azzal, h nem tudtuk kifizetni a gázt, akkor hogyan éltünk, milyen volt, amikor 3 hónapig 3 órákat aludtunk, mert szezonmunkánk volt, (2 munkahely egyszerre mindkettőnknek) arra nem volt időnk, h egy puszit adjunk egymásnak, de mondom tessék itt vagyunk, mára mindenünk megvan, amit csak ember kívánhat, és erre mit fognak sokan mondani? ÖSSZEJÖTT AZ ÉLET!! NEEEEM !! Nekünk se jött volna össze az élet, MI TETTÜK ÖSSZE az életünket, mi küzdöttünk, és mindig előre néztünk! Legszívesebben elfelejteném azt az időszakot, mert néha még mindig könnyekbe áll a szemem, ha arra gondolok, hogyan éltünk, de nem teszem! Inkább emlékezek minden nap honnan hová jutottunk, és hogyan! Büszkén mondhatom, rengeteget, megdolgoztunk érte!

Nektek is sok sikert!

..

2014. jan. 3. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/45 anonim ***** válasza:
40%
Konkrétan itt a falunkban is van 5 gyermekes egyedülálló anyuka.Nagyon szegények,mélyszegénységben élnek,mégsem panaszkodik.
2014. jan. 3. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/45 anonim ***** válasza:
100%

Pontosan mennyi a tartozás összege hitelenként és mennyi egyenként rájuk a havi törlesztő?


Tehát Akármi Hitelből van még 400.000 Ft, havonta 20.000-t fizetünk - valahogy így, ha leírod, könnyebb nekünk is számolni.

2014. jan. 3. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/45 anonim ***** válasza:
100%
Szerintema a kérdezö arra vár, h valaki felajánlon neki 20 mázsa fát. Hát édeském egyétek meg amit föztetek!!! Akinek telik cetelemre, meg autohitelre az oldja meg másképp. A kedves párod meg emelje meg a seggét és hajrá dolgozni, nekünk sem esett az ölünkbe a lakás, az auto, a pénz.
2014. jan. 3. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/45 anonim ***** válasza:
100%

azt nem értem, hogy aki ilyen csóró, az mi a fészkes fenéért vesz fel még hiteleket is? az nem ajándékpénz, kőkeményen, kamatostul vissza kell fizetni.


a kedves párod menjen utána a munkának teljes erejéből, a családod többi tagja pedig tanuljon meg spórolni.

2014. jan. 3. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!