Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jól tettem, h ezt mondtam,...

Jól tettem, h ezt mondtam, vagy ez azért mégiscsak elég durva volt?

Figyelt kérdés

Mamámnak volt egy vidéki háza,amit nemrég eladott 8,5 millióért. Mikor még árulta akkor fennhangon mondogatta h ha sikerül eladni akkor minden unokájának ad 100.000 Ft-ot belőle. Így egyformán mert mindegyiket egyformán szereti.velem együtt 4 unokája van. Én,és a tesóm,meg 2 kisebb unokatestvérünk.(ÉN: 18,tesóm: 23,kisebbek: 5 és 9 évesek)

Sikerült neki eladni ,ezért összehívta a rokonságot,volt nagy eszem iszom,éás oda adta a borítékokat is. Elötte mondta h ezt nekünk adja,mert nagyon szeret minket,és persze mindenkinek egyformán adott-ezt nagyon kihangsúlyozta.

Mikor mentünk el tesómmal és már a buszmegállóba voltunk,megnéztük h mennyi van a borítékba. tesómnak 100.000Ft,nekem meg 15.000ft.

na akkor fogtam, magam,és visszamentem. Oda adtam mamámnak a borítéko9t és megköszöntem h egyformán szeret minket,meg mondtam neki h ezt a kis pénzt inkább tegye el,és vegyen magának vmit-de persze elég gúnyosan mondtam. Meg azt is mondtam h engem most látott utoljára.


Nagyon megsértődtem ez miatt rá,mert oké tudtam h nem igazán preferál,párszor már bebizonyította,de azért ez nagyon undorító húzás volt tőle. Pedig aztán én vagyok az a hülye,aki rendszeresen látogatta,meg segített neki a kertben,hegyen,meg ahol épp tudtam.


Szóval ez az előzmény,az ami miatt történt a kérdésem feltettem.

A mamám hívott h menjek el vele a hegyre,jól jönne a segítségem. Én azt mondtam neki a telefonba,h majd azok az unokái elmennek akiket egyformán szeret,meg h megmondtam h engem el lehet felejteni,és letettem a telefont.

Késöbb tesóm mondta h mama nagyon sírt,mert nagyon megbántottam h nem segítek neki.

Most kicsit bűntudatom van,h így beszéltem vele


2010. aug. 10. 13:03
1 2 3 4 5 6 7 8
 71/78 anonim ***** válasza:
Nyugodj meg, és ne legyen lelkifurdalásod. Mindenki azt kapja vissza, amit megérdemel/ez a nagymamádra vonatkozik/.Ronda sunyi vénasszony.
2010. aug. 16. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/78 anonim ***** válasza:
Az utolsó válaszoló vagyok. Még azt is mondtam volna a helyedben, amikor a pént vissza adtad,hogy legyen boldog a 15 ezer forinttal, és költse gyógyszerre.
2010. aug. 16. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/78 anonim válasza:
4%

Kedves Kérdező


Örülj neki, hogy egyáltalán van nagymamád. Nekem már nagyon régen meghaltak a nagyszüleim. Soha nem kaptam tőlük még csak 15ezret sem és mégis mindenben segítettem nekik. A szeretet és a család nem a pénz körül kellene, hogy forogjon.

Csak akkor szereted, ha neked is 100ezret ad? Csak akkor segítesz? Csak nehogy nagyon megbánd ezeket a mondatokat, mert szegény mamád már öreg és ha meghal, akkor te fogod magad nagyon rosszul érezni magad egy egész életen át.


Hidd el hogy nem ér a pénz annyit, hogy felrúgd a családi szeretetet. Én mindent megadnék azért, hogy a nagyszüleim még éljenek és ha kellene nap mint nap segítenék nekik, amiben csak kell és nem várnék érte még csak 15ezret sem, nemhogy 100ezret. Ne is haragudj meg, de ez nem szeretet.

2010. aug. 16. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/78 anonim ***** válasza:
91%
A szeretetnek oda-vissza kellene, hogy működjön.Úgy érzem ebben az esetben az öregleány kihasználja az unokáját, és igazán nem szereti.
2010. aug. 16. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/78 anonim ***** válasza:
93%

Egy mondat jutott eszembe: mindig azt a lovat ütik, amelyik amúgy is húz...


Másik véleményem: ha a kérdező igazán pénzéhes lenne, akkor beolvasott volna a nagyinak, aztán elment volna a 15000-el is. Nem a pénzen van itt a hangsúly, hanem az igazságosságon és az eljárás módján.

2010. aug. 16. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/78 anonim ***** válasza:
Teljen mértékben igazat adok az elöttem hozzászolónak.
2010. aug. 16. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/78 anonim ***** válasza:
Miért lenne pénzéhes? Megint irt itt valaki egy nagy badarságot!! :(( Rosszul gondolkodtok
2010. aug. 16. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/78 anonim ***** válasza:
93%

Nem a kérdező pénzéhes,hanem a nagymama hazug.Senkinek nem tüntek fel az alábbi dolgok?

1:Mindenkinek egyformán adok?DE EGYESÉVEL HIVOM BE ŐKET A SZOBÁBA,ÉS MEGKÉREM ŐKET,NE MONDJÁK EL MENNYI PÉNZT KAPTAK.

2:A legnagyobbnak,akitől a legtöbb segítséget kapom,100ezer helyett 15ezret adok(már a különbség is óriási)

3:egyik rokonnak elmondom,hogy TUDTAM?HOGY KEVESEBBET ADOK,ERGO DIREKT ADTAM KEVESEBBET

4:MINDENKI MÁSNAK AZT HAZUDOM,HOGY Ő IS 100EZRET KAPOTT.

Egy hazug vén dög,szóba se állnék vele többet,még az utcán is elfordulnék.

Amúgy van egy sanda gyanúm,kedves kérdező.Mamád valóban úgy gondolja,hogy nem apukád az apukád.Azaz szerinte nem vagy családtag.Ezért kaptál te csak 15ezret.

2010. aug. 16. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!