Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jól tettem, h ezt mondtam,...

Jól tettem, h ezt mondtam, vagy ez azért mégiscsak elég durva volt?

Figyelt kérdés

Mamámnak volt egy vidéki háza,amit nemrég eladott 8,5 millióért. Mikor még árulta akkor fennhangon mondogatta h ha sikerül eladni akkor minden unokájának ad 100.000 Ft-ot belőle. Így egyformán mert mindegyiket egyformán szereti.velem együtt 4 unokája van. Én,és a tesóm,meg 2 kisebb unokatestvérünk.(ÉN: 18,tesóm: 23,kisebbek: 5 és 9 évesek)

Sikerült neki eladni ,ezért összehívta a rokonságot,volt nagy eszem iszom,éás oda adta a borítékokat is. Elötte mondta h ezt nekünk adja,mert nagyon szeret minket,és persze mindenkinek egyformán adott-ezt nagyon kihangsúlyozta.

Mikor mentünk el tesómmal és már a buszmegállóba voltunk,megnéztük h mennyi van a borítékba. tesómnak 100.000Ft,nekem meg 15.000ft.

na akkor fogtam, magam,és visszamentem. Oda adtam mamámnak a borítéko9t és megköszöntem h egyformán szeret minket,meg mondtam neki h ezt a kis pénzt inkább tegye el,és vegyen magának vmit-de persze elég gúnyosan mondtam. Meg azt is mondtam h engem most látott utoljára.


Nagyon megsértődtem ez miatt rá,mert oké tudtam h nem igazán preferál,párszor már bebizonyította,de azért ez nagyon undorító húzás volt tőle. Pedig aztán én vagyok az a hülye,aki rendszeresen látogatta,meg segített neki a kertben,hegyen,meg ahol épp tudtam.


Szóval ez az előzmény,az ami miatt történt a kérdésem feltettem.

A mamám hívott h menjek el vele a hegyre,jól jönne a segítségem. Én azt mondtam neki a telefonba,h majd azok az unokái elmennek akiket egyformán szeret,meg h megmondtam h engem el lehet felejteni,és letettem a telefont.

Késöbb tesóm mondta h mama nagyon sírt,mert nagyon megbántottam h nem segítek neki.

Most kicsit bűntudatom van,h így beszéltem vele


2010. aug. 10. 13:03
1 2 3 4 5 6 7 8
 61/78 A kérdező kommentje:
én már ezt megszoktam tőle. rendes volt,mert amit kapott pénzt elvitt belőle fodrászhoz,meg vett nekem csokit is,ugyh nem akarok vele kicseszni,ez a mama és az én vitám,sok embert nem akarok belekeverni. meg a tesóm helyébe lehet h én is ezt csinálnám,h attól még nem modnanék le a jóról,vagy nem tom.
2010. aug. 11. 17:33
 62/78 anonim ***** válasza:
59%

:) szerintem mindenki ezt csinálná!! :) Ha nekem a kezembe kerülne 100 ezer. Medencét vennék...


13 vagyok nem több :))

2010. aug. 12. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/78 anonim ***** válasza:
ne érezd magad rosszul. Az én helyzetem is uganyilyen, ha segíteni kell engem hív tesómmal, ha adni kell a másik unokát. Esetleg azért bocsánatot kérhetsz tőle, h így beszéltél vele, de ha legközelebb hív, v ne vedd fel, v vmi találj ki. 19/L
2010. aug. 15. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/78 anonim ***** válasza:
75%
Kicsit durva. De nekem is ilyen a mamám. Ha ilyen veled, hagyd a fenébe ne ilyen butaságokat tegyél. Biztos véletlen volt.
2010. aug. 15. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/78 anonim ***** válasza:
67%

Ja és ülj le és beszéld meg vele.

Sok Sikert!

2010. aug. 15. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/78 anonim ***** válasza:
87%

Szerintem teljesen jogos a reakciod, ha azt mondta volna, hogy "neked csak ennyi jar, kesz" akkor en elfogadtam volna a 15k-t is, de igy tartsa meg a rohadt penzet.. Sosem ertettem, hogy egy szulo vagy nagymama hogy tud kulonbseget tenni az unokai kozott, vagy hogy tud onzo lenni veluk. En a helyedben soha tobbe nem allnek szoba vele, de meg a telefont se vennem fel ha o hiv. Aki gerinctelenul a hatam mogott askalodik es elmond mindennek az ennyit erdemel.

En meg arra a csaladi ebedre se mennek el, sz.arnek bele.. Ha a rokonaimnak jobban esik neki hinni, akkor csinaljak.

Egyebkent a szuleid mit szolnak a dologhoz?

2010. aug. 15. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/78 anonim ***** válasza:
37%

Akkor most olvasd el az én történetem, és tanulj belőle.


Karácsonykor a nagyszüleink az unokáknak mindig adnak borítékban pénzt. Itt is a mama rakja a borítékba őket, azonban már nagyon öreg. Mivel ennyire idős, sok mindent elfelejt, az agya már nem úgy működik ahogy régen.


6 unoka van, elmondta hogy mindenkinek ugyanakkora összeget ad. Megkaptam a borítékot, és 20.000 Ft volt benne.

Boldogan el is raktam... aztán ahogy osztogatta tovább mindenkinek, szóba került hogy pontosan mindenkinek 10.000Ft-ot ad.

Erre felkaptam a fejem, és odament hozzá, hogy hát én 20.000Ft-ot kaptam.


Kiderült, hogy az egyik borítékba VÉLETLENÜL nem rakott semmit, és hát az egyik unokának az üres borítékot adta volna át, ha nem szólok...


Nem kell mindig a rosszat feltételezni, főleg az öregeknél nem. Miért adna pont neked, aki mindig ott voltál hogy segítsd, kevesebb pénzt mint amit ígért?


Beszéljétek meg a dolgot.

2010. aug. 15. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/78 anonim ***** válasza:
92%
Utolso: Ha elolvasod a kerdezo kommentjeit kiderul, hogy itt nem veletlen tevedesrol van szo. Na meg azert 100k-t nehez osszekeverni 15k-val.. De a kedves nagymama is bevallotta, hogy direkt csinalta.
2010. aug. 15. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/78 anonim ***** válasza:

ma 21:00

nekem meg tőled fordul ki a belem..te nem voltál ott honnan tudnád h mi volt az eset hátterébe? egy csomó olyan dolog közrejátszhat ebben ami nincs itt leírva..

HA a nagyanyám ilyen csinálna, én sztem még egy kicsit jobban is megsértem, hát hogy képzeli? még ha szenilis is, akkor talán 2x átkéne nézni a rohadt borítékokat, mondjuk mivel tudom hogy az én nagymamám sokkal jobban szereti azokat az unokáit akik külföldön élnek, pedig amúgy mi vagyunk azok akik kinyalják a seggét, apám mindent kifizet neki kb ingyen lakik ott ahol lakik a mi pénzünkből újjítottuk fel a lakást, apám kb. előlünk viszi el a pénzt a drága nagyanyámnak, na ha ezek után kevesebb pénzt találnék ott, tőlem többet egy jó szót nem hallana.

2010. aug. 15. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/78 anonim ***** válasza:
0%

21:50

pont azért, mert te is olyan vagy, mint a kérdező. hiszen t most épp azt kezdted el sorolni, hogy mi mindent megtesztek a mamádnak, meg mi mindent fizettek neki...szóval neked is fontosabb a pénz mint a család. neked is pénz függvénye a szeretet.

az biztos, hogy nem tudod milyen az a feltétel nélküli szeretet.

2010. aug. 15. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!