Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jól tettem, h ezt mondtam,...

Jól tettem, h ezt mondtam, vagy ez azért mégiscsak elég durva volt?

Figyelt kérdés

Mamámnak volt egy vidéki háza,amit nemrég eladott 8,5 millióért. Mikor még árulta akkor fennhangon mondogatta h ha sikerül eladni akkor minden unokájának ad 100.000 Ft-ot belőle. Így egyformán mert mindegyiket egyformán szereti.velem együtt 4 unokája van. Én,és a tesóm,meg 2 kisebb unokatestvérünk.(ÉN: 18,tesóm: 23,kisebbek: 5 és 9 évesek)

Sikerült neki eladni ,ezért összehívta a rokonságot,volt nagy eszem iszom,éás oda adta a borítékokat is. Elötte mondta h ezt nekünk adja,mert nagyon szeret minket,és persze mindenkinek egyformán adott-ezt nagyon kihangsúlyozta.

Mikor mentünk el tesómmal és már a buszmegállóba voltunk,megnéztük h mennyi van a borítékba. tesómnak 100.000Ft,nekem meg 15.000ft.

na akkor fogtam, magam,és visszamentem. Oda adtam mamámnak a borítéko9t és megköszöntem h egyformán szeret minket,meg mondtam neki h ezt a kis pénzt inkább tegye el,és vegyen magának vmit-de persze elég gúnyosan mondtam. Meg azt is mondtam h engem most látott utoljára.


Nagyon megsértődtem ez miatt rá,mert oké tudtam h nem igazán preferál,párszor már bebizonyította,de azért ez nagyon undorító húzás volt tőle. Pedig aztán én vagyok az a hülye,aki rendszeresen látogatta,meg segített neki a kertben,hegyen,meg ahol épp tudtam.


Szóval ez az előzmény,az ami miatt történt a kérdésem feltettem.

A mamám hívott h menjek el vele a hegyre,jól jönne a segítségem. Én azt mondtam neki a telefonba,h majd azok az unokái elmennek akiket egyformán szeret,meg h megmondtam h engem el lehet felejteni,és letettem a telefont.

Késöbb tesóm mondta h mama nagyon sírt,mert nagyon megbántottam h nem segítek neki.

Most kicsit bűntudatom van,h így beszéltem vele


2010. aug. 10. 13:03
1 2 3 4 5 6 7 8
 41/78 anonim ***** válasza:
71%

Én megértem, hogy rosszul esett, de az életben általában nem azokat 'jutalmazzák', akik segítőkészek. Szerintem erkölcsi győzelem lenne a mamád felett, ha most odamennél segíteni neki. Ezzel megmutatnád magadnak is, és a családnak is, hogy SOKKAL különb vagy a mamádnál, és még ezek után is segítesz neki. Én a helyedben még mézesmázos is lennék...


A szeretet mércéje valóban nem a pénz, és szerint sem arról van itt szó. Hanem arról, hogy kihangsúlyozta, hogy mindenki egyenlő mértékben kap a pénzből, aztán hopp, mégsem. (Mellesleg kíváncsi lennék, hogy mi lett azzal apénzzel, amit az 5 és 9 éves unokatesók kaptak...)

2010. aug. 10. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/78 anonim ***** válasza:
68%

ha kevesebb pénze van, akkor azt a kevesebbet eloszthatta volna egyenlően, pl mindneki csak 70 ezret kap.


de ha van 8,5 millád, nem ezen a 85ezren múlik amivel a kérdező kevesebbet kapott...


én biztos leülnék vele megbeszélni akkor is ha haragszom, ha enm szeret, akkor legalább mondja meg, miért.

2010. aug. 10. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/78 anonim ***** válasza:
66%

,, Én megértem, hogy rosszul esett, de az életben általában nem azokat 'jutalmazzák', akik segítőkészek. Szerintem erkölcsi győzelem lenne a mamád felett, ha most odamennél segíteni neki. Ezzel megmutatnád magadnak is, és a családnak is, hogy SOKKAL különb vagy a mamádnál, és még ezek után is segítesz neki. Én a helyedben még mézesmázos is lennék... "


Na ezt ne fogadd meg ...

2010. aug. 10. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/78 anonim ***** válasza:
49%
Miért?
2010. aug. 10. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/78 anonim ***** válasza:
73%
Elmúltak azok az idők amikor valakit is érdekeltek ezek az erkölcsi győzelmek... A nagymama fel se fogná hogy erkölcsi győzelmet arattak felette..
2010. aug. 10. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/78 anonim ***** válasza:
68%

Én azt nem értem ebben az egészben, hogy a felnőttek akik tudják mit csinált mégis miért nem mennek oda s kérdeznek rá kerek perec, hogy mégis mit áskálódik, mire volt ez jó. (mondjuk egyértelmű, hogy öreg és ezért fél, hogy nem akar gonosznak látszani akit majd magárahagynak, dehát akkor nem kéne ilyeneket csinálni).

Meg miért kéne ezek után segítened, hogy a képedbe hazudott s lejárat a rokonok elött? Hát akkor menjen ki kapálni a keresztanyuk vagy a többiek akik neki adnak igazat.

2010. aug. 10. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/78 anonim ***** válasza:
9%

Nem veszed észre mekkora keselyű vagy?

A ház a nagymamádé volt és legyél boldog, hogy egyáltalán kaptál belőle valamit. Követelőzni látom nagyon tudsz. Talán a mamádnak kötelező adnia abból a pénzből neked? Biztos nem véletlenül te kaptad a kevesebbet...

Menj dolgozni és akkor majd látsz 100 ezer forintot egyszerre. Atyaég. Taknyos.

2010. aug. 10. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/78 anonim ***** válasza:
80%

Teljesen igazad van és ne foglalkozz ezekkel a nagyeszűekkel, akik itt meg otthon ontják rád az "észt". Te is tudod, meg ők is, hogy ez nem a pénzről szól, hanem a megbecsülésről, emberszámba vételről. Nekem, ha kevesebb pénzem lett volna, akkor a kicsiknek adok kevesebbet, akiknek még az is hatalmas összeg lett volna... Még annyi esze se volt, hogy pont neked adta a kevesebbet, akinek biztosan feltűnik. A kicsik észre se vették volna...

Egyébként nem értem, hogy gondolta, nem veszed észre??? NEm fog zavarni??? Mit képzelt?

Én elmennék hozzá és feltenném neki ezeket a kérdéseket, az tuti. Hogy volt képe mások előtt TÉGED hazugnak beállitani???

Legalább adjon választ, hogy a lelked megnyugodjon és aztán nyugodtan elfelejtsed őt...

2010. aug. 10. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/78 anonim ***** válasza:
60%

miért olyan rossz tanács h béküljenek ki? talán valaki vállalja a felelőséget azért ha a mamával történik valami és így váltak el?

nem a mamád miatt, miattad kell felülemelkednek a dolgon!

Hogy hányszor szivatott meg engem az öreganyám?....számtalanszor, egy darabig morcos voltam, aztán meg megbékéltem, mert mégis csak idős és egyedül van, félre ne értsd, tudom milyen ha ígérgetnek, számolsz vele és kopp....már lenne autóm, lakásom, mert megígérte

a harag rossz tanácsadó! Te is rosszul érzed magad, a mamád is.....jogos, nem jogos?....adj magadnak időt és lépj túl rajta!!! amit mondtál, az meg csak pillanatnyi felindulás, emberi reakció!

2010. aug. 10. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/78 A kérdező kommentje:

Nem tartom magam keselyűnek. Én voltam ott mindig amikor segítség kellett neki,én güriztem neki és soha nem vártam vagy kértem érte semmit.Erre most meg azt kapom h hazug és pénzéhes vagyok? Holott ez egyáltalán nem igaz.

Felfogtam volna h ennyit tud adni,ha megmondja (és lett is volna rá lehetősége mondani),de ő nem szólt semmit,sőt inkább tesómnak is azt momdta h nekem ne mondja meg mennyit kapott.

Ezek után leszarom h mi van vele,vagy azokkal a rokonnal akik neki hiszen,nem érdekel.

Viszont felhívtam másik keresztanyám és elmeséltem neki h mit csinál a mama. Azt mondta jó lenne ha ezt egy nagy családi ebéden megkérdezni,h miért állít be engem hazugnak,mikor neki már egyszer megmondta h mi van,és h akkor hol van az egyformán szeretek minden unokámat dumája :S

nah ebbe benn lennék,kiváncsi lennék mit mondana ha mindenki elött szembesíteném :S


És egyébként dolgozok,16 éves koromtól diák munkázok,és majd egyetem mellett is fogok, kell is mert nem vettek fel államira(20 ponttal maradtam le :S ). Ugyh van 100.000 ezer ft a számlámon-sőt több is,amiért ÉN DOLGOZTAM MEG.

A mamám meg fulladjon meg a pénzében

2010. aug. 10. 16:51
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!