Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nekem kellene a beteg anyukám...

Nekem kellene a beteg anyukám mellé apolót fogadnom?

Figyelt kérdés
11éve élek Hollandiában, a húgom és a családja pedig a szülői házban anyuval. 66éves,és súlyos Alzheimeres, az utóbbi 3hónapban már sajnos magatehetetlen. 5éve lemondtam minden örökségről a húgom javára, azóta már a családi ház is az ő nevén van. Most, hogy anyu állapota rosszabodott, a testvérem otthagyta a munkahelyét, és anyut gondozza. Azóta állandóan panaszkodik, hogy ez mennyire megterhelő neki, és követeli tőlem, hogy finanszírozzak egy ápolót aki segít anyut gondozni.

2020. aug. 17. 18:46
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
 61/128 anonim ***** válasza:
28%

52

Ha annyira nincs ott kolbászból a kerítés, miért nem költözöl haza, és miért nem ápolod te anyukádat, amíg nem találtok neki egy jó otthont. Tesód szerintem még az örökségedet is visszaadná, és visszamenne dolgozni. Mert biztos azt gondolod, hogy a húgod erre vágyott mindig.

Csak pár hónapról, max egy évről lenne szó. Az ápolási díjból szépen meg tudnál élni😄

2020. aug. 18. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/128 anonim ***** válasza:
63%
Még a kérdés is elég furán hangzik, hogy "beteg anyukám" mellé? Nem mindkettőtök beteg anyukája? Távolról olyan könnyű szeretni a beteg anyukánkat.
2020. aug. 18. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/128 anonim ***** válasza:
25%

Stop.

A tesó nem eltartási szerződést kötött, hanem a kérdező lemondott az örökségről. Nem mindegy.

Kérdező, ritka undorító vagy. A pénzen kívül érdekel bármi?

2020. aug. 18. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/128 anonim ***** válasza:
64%

A tesó tudatosan bevállalta a szülő gondozását bizonyos anyagi javak fejében


Ezt ti költöttétek hozzá. Ugyanis csak arról van szó, hogy a kérdező lemondott az örökségről. Ez magában semmi kötelezettséget nem ró a testvére.

Mi is kötöttünk szerződést várt öröklés tárgyában, húgom és én az öcsénknek adjuk a részüket. Apu beteg, és eszembe nem jut, hogy nem veszek részt az ellátásban. Nem attól az apám, hogy mit kapok a halála után.

2020. aug. 18. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/128 anonim ***** válasza:
21%
Ja és kérdező, már ne alakítsd át a mesét azzal, hogy eltartási szerződés van, mert eddig erről nem volt szó. Csak ugye tapasztalt gyk-s tudja, hogy a mese mindig változik...
2020. aug. 18. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/128 anonim ***** válasza:
55%

Nos, én is Hollandiában élek. Valóban nincs kolbászból a kerítés, de nem is okoz gondot a megélhetés, ha az ember dolgozik.


Amúgy meg ok, lemondtál az örökségről. De vele együtt anyádról is? Akkor kapd magad, állj oda eléjük és közöld nyíltan, hogy te úgy gondoltad, amikor lemondtál a házról, azzal együtt te egyértelműnek tartottad, hogy innentől xarsz mindenre, max látogatóba mész, téged ne terheljenek semmi problémával.

Egyébként volt Alzheimeres a családban. 13 évvel a diagnózis után halt meg úgy, hogy az utolsó 1-1,5 évet konkrétan egy darab faként, mozdulatlanul, kommunikációra is képtelenül az ágyban töltötte. Ellátni egy ilyen beteget nem kis munka. Akár kezet is csókolhatnál a húgodnak, hogy megteszi.

2020. aug. 18. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/128 anonim ***** válasza:
39%

Nagyon le leszek pontozva de akkor is leírom hogy megdöbbent mennyi gusztustalan ember van itt. Pénz, pénz, pénz. Semmi más nem számít csak a pénz.


Nem azért kellene segitened mert a hugodnak jár. Hanem mert neked is ugyanúgy az anyád mint neki. Örökség ide vagy oda, te tényleg nyugodtan tudsz így aludni és tükörbe nézni? Ha igen akkor nincs több kérdésem.


Mondjuk az is érdekelne hogy ezt lepapiroztatok e vagy csak szóban megígérted hogy majd tied lesz a ház hugi, aztán ha meghal anyukatok meg tartod a markos. Láttam már ilyet.

2020. aug. 18. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/128 anonim ***** válasza:
36%
Te nem pénzből élsz ostoba??
2020. aug. 18. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/128 anonim ***** válasza:
43%
Ha a húgod nem tudja ellátni, akkor el kell adni a házát és annak árából keresni neki olyan helyet, ahol ezt megteszik. Jah, hogy ahhoz ki kellene költözni a szülői házból, ahol ő családostól megtelepedett ahelyett, hogy saját otthont teremtett volna? Hát, ez van. Megspórolta az önálló otthon teremtésének költségét, kapott egy komplett házat, oldja meg! Ha akkor nem tiltakozott, amikor lemondtál az örökségről a javára - és nyilván megegyeztetek, hogy amiatt, hogy ő él vele, ő is fogja öregkorában gondját viselni - akkor most se tiltakozzon az "áron". Talán bízott benne, hogy egy szívroham vagy egy agyvérzés gond nélkül, egyik napról a másikra elviszi a mamát, de nyilván ezesetben nem fizetne neked kárpótlást, hogy Te tul.képpen ki lettél semmizve csak azért, mert külföldre költöztél. Most se járjon a szája. Van megoldás, ha nem tetszik neki a rendszer, tegye be - saját költségén, pontosabban a mama vagyonából- megfelelő intézménybe, és tartsa fent magát a családja egyedül!
2020. aug. 18. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/128 anonim ***** válasza:
35%

Mert a hug nem abból él te ostoba? Otthagyta a munkáját, még ha a férj dolgozik is két kisgyerek mellett ez elég nagy anyagi kiesés. Megdöbbentő mennyien gondolkodnak úgy hogy ha nincs örökség nincs ápolás. Mintha akkor megszunne az anyja lenni. Akkor már nem számít hogy megszulte és felnevelte.


Egyébként nem a kretén valaszoloknak írtam hanem a kérdezőnek. A továbbiakban nem érdekel mit vergodsz, a kérdezőre vagyok kíváncsi. Aki mindjárt benyogi hogy nem is volt olyan jó anya az anyja 3..2..1..

2020. aug. 18. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!