Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nekem kellene a beteg anyukám...

Nekem kellene a beteg anyukám mellé apolót fogadnom?

Figyelt kérdés
11éve élek Hollandiában, a húgom és a családja pedig a szülői házban anyuval. 66éves,és súlyos Alzheimeres, az utóbbi 3hónapban már sajnos magatehetetlen. 5éve lemondtam minden örökségről a húgom javára, azóta már a családi ház is az ő nevén van. Most, hogy anyu állapota rosszabodott, a testvérem otthagyta a munkahelyét, és anyut gondozza. Azóta állandóan panaszkodik, hogy ez mennyire megterhelő neki, és követeli tőlem, hogy finanszírozzak egy ápolót aki segít anyut gondozni.

2020. aug. 17. 18:46
 81/128 anonim ***** válasza:
32%

80!


Tisztában vagy a házi ápolok oradijaval? Anyuka nyugdíja pár órát fedezne. Miből enne, miből fizetnék a gyógyszereit, a pelenkát?

A rokonoknak nem dolga őt ápolni. A gyerekei feladata lenne ezt megoldani. Az egyik megoldja, a masik xarik rá. Légyen így, de akkor legyen már elég bőr a képen ezt el is ismerni és elmondani nekik.

2020. aug. 18. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/128 A kérdező kommentje:
A nyugdij valóban kevés, pontosan nemtudom mennyi, csak azt, hogy 30évig szakácsnő volt minimálbérre bejelentve. Ettől függetlenül a családi ház kb 60ezer eurót ér, amit a hugom teljes egészében megkapott. Ennek a feléből bőven futná néhány évig egy ápoló besegiteni.
2020. aug. 18. 10:20
 83/128 anonim ***** válasza:
66%
Hugodnak mond meg hogy akkor el kell adni a hazat es abbol kell anyudnak egy helyet találni. Manapsag ez igy megy, nincs örökség, mert kell az apolasra es kesz
2020. aug. 18. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/128 A kérdező kommentje:
Én 19éves koromig éltem otthol, azóta teljesen önálló vagyok. A család semmiben sem segitett. Ezenkivül néhány éve a tesvéremnek adtam egy autót amit lecseréltem. Igaz, hogy itt már csak a bontók vették volna meg, de magyaroszágon 800-1000eurót megkaphattam volna érte. Cserébe csak azt kértem, hogy fizessék a repjegyet vissza, ami talán 50-60 euró volt.
2020. aug. 18. 10:25
 85/128 anonim ***** válasza:
27%

Aha. NA es ehpgeszen pomtosan akkor hol élne anyád, meg a húgod?


Minimálbérre kb a nyugdijminimumot kapja, az 28500. De lehyen a duplája. Anno nálunk pelenka havi 20e volt, mert tb támogatottan napi 2 KETTŐ!!!!! darabot kaphatott.... A gyógyszer 30e volt. Nálunk fedezte a nyugdíj, mert nem minimálbéres volt. A házi betegápoló minimum alkalmanként 3 órára volt igénybevehető, mindez akkor 5000 forintért -10 evvel ezelőttről beszelünk, ezt csakúgy zárójelben...


Megegyszer, ha nem akarsz hozzájárulni, akkor ne tedd, de ezt világosan közöld velük is.

2020. aug. 18. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/128 anonim ***** válasza:
31%
És ha a mama nyugdíja elmegy a pelenkara, gyógyszerekre plusz még az apolora miből is élnek a hugiek? Meg persze a mamát is etetni kell. Ja igen a férj fizetesebol mivel hugi nem tud dolgozni mellette. Ergo a nyugdíj meg az a kis ápolási díj kellene hogy fedezze a kiesett keresetet amit nyilván nem fedez. Gondolkodnak azok akik azzal vagdalkoznak hogy a mama nyugdíja kell a csajnak? Sokkal jobban élnének ha nincs az öregasszony hanem dolgozik. És ne jöjjetek a ház árával. Oké jól jártak de ez nem plusz bevétel hanem egyel kevesebb kiadás csak. Valószínűleg egy hitelt nem tudnának fizetni, mert ha így lenne akkor elkoltoznek, hitelt torlesztenek, a mama házat eladjak és abból bedugjak egy otthonba.
2020. aug. 18. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/128 anonim ***** válasza:
76%
Egyébiránt meg esélyes, hogy az anyának haszonélvezete van a házon, így eladni se tudjak.
2020. aug. 18. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/128 anonim ***** válasza:
67%

Ha megteheted és szeretnél is segíteni akkor tedd azt. Ha nem akkor ne, de ne keverd bele az örökséget és ne hárítsd el a felelősséget.


Mond meg a családnak amit gondolsz és le is zárhatod, tégy úgy ahogy jónak gondolod.

2020. aug. 18. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/128 anonim ***** válasza:
42%

81!, igen, tisztában vagyok vele, ezért is írtam már többször, hogy a mamának kell keresni egy megfelelő intézetet. és nem megszakadni otthon, megfelelő szakképzettség nélkül. lány mehetne vissza dolgozni, és esténként meglátogathatja a mamát


de neki könnyebb a mártírt játszani, és ugatni a bátyusnak, hogy fizess!!!

2020. aug. 18. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/128 anonim ***** válasza:
29%

89!


Megegyszwr: nem olyan egyszerű bejutni egy ápolási otthonba, pláne nem olyannak, aki 7/24 ellátást igényel.

2020. aug. 18. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!