Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nekem kellene a beteg anyukám...

Nekem kellene a beteg anyukám mellé apolót fogadnom?

Figyelt kérdés
11éve élek Hollandiában, a húgom és a családja pedig a szülői házban anyuval. 66éves,és súlyos Alzheimeres, az utóbbi 3hónapban már sajnos magatehetetlen. 5éve lemondtam minden örökségről a húgom javára, azóta már a családi ház is az ő nevén van. Most, hogy anyu állapota rosszabodott, a testvérem otthagyta a munkahelyét, és anyut gondozza. Azóta állandóan panaszkodik, hogy ez mennyire megterhelő neki, és követeli tőlem, hogy finanszírozzak egy ápolót aki segít anyut gondozni.

2020. aug. 17. 18:46
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ❯❯
 91/128 anonim ***** válasza:
83%
Mert ha hitel törlesztőt fizetni nincs pénzük akkor otthont fizetni valószínűleg van, mi?
2020. aug. 18. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/128 anonim ***** válasza:
47%

Amúgy meg: [link]


66 éves. 70 a minimum életkor

2020. aug. 18. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/128 anonim ***** válasza:
31%

Szerintem mind a két testvér megéri a pénzét ebben a sztoriban, úgyhogy én egyikőjük oldalára se tudok állni.

A kérdező az örökségre hivatkozva nem érzi úgy, hogy segíteni kellene az anyján, ami nem azt jelenti, hogy fogadjon 24 órás ápolót, de azért valamilyen pénzösszeggel tényleg támogathatná az ápolást.

A testvére pedig mártírt csinált magából, aki azért, mert gondozói szerepbe lépett, feljogosítva érzi magát, hogy a családi ház meg minden egyéb (ápolási díj, nyugdíj, stb.) támogatás mellett még a tesóját is lehúzza.


Igazából mindkettejük álláspontját megértem valahol, de számomra roppant unszimpatikus, mert ahelyett, hogy az édesanyjuk problémájának megoldásán agyalnának, egymással marakodnak. Szerintem két opció van: eladni a családi házat, és a tesó költözzön kisebbe, így egy jódarabig finanszírozható a 24 órás nővér, így ő vissza tud menni dolgozni, vagy keressenek egy olyan otthont, ahol rendesen bánnak az édesanyjukkal, és annak a költségét beszéljék meg a tesóval, hogy ki mennyit hajlandó vállalni (ebben az esetben szerintem a kérdezőnek kell kevesebbel hozzájárulnia, mivel a ház megmarad). A legjobb opció az utóbbi lenne, mert amíg a tesó kezében ott van az aduász, hogy ő feladta az életét azért, hogy az anyját gondozza, addig ezt a kártyát ő mindig fel fogja használni az érzelmi zsaroláshoz.

2020. aug. 18. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 94/128 anonim ***** válasza:
65%

"Szerintem két opció van: eladni a családi házat, és a tesó költözzön kisebbe, így egy jódarabig finanszírozható a 24 órás nővér, így ő vissza tud menni dolgozni,..."


Ugyan nézz már utána mennyibe kerül egy 24 órás szakápoló.

2020. aug. 18. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 95/128 anonim ***** válasza:
39%

Nézd, megtettem neked. Az első találat. 4 Hétre 480ezer forint. Ebben csak az ápolási díj van benne. Ugyanúgy gyógyszert kell venni, pelenkát, élelmiszert, fizetni rezsit, stb.


[link]

2020. aug. 18. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 96/128 anonim ***** válasza:
18%
Nem feltétlenül bentlakásos ápolót kell keresni, inkább a mamat kell bentlakásos otthonban elhelyezni, az a biztos. Az ápoló egy opció volt, illetve hozzátettem, hogy nem egyedül finanszírozná egyik fél sem. Ennel olcsóbb otthont és ápolót is lehet találni, nem az első google találatot kell ide bekopipesztelni.
2020. aug. 18. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 97/128 anonim ***** válasza:
23%

96!

Gondolom nulla tapasztalatod van a téren. Mint már írtam, nekem volt Alzheimeres rokonom. A linkelt oldal arai kimondottan alacsonynak számítanak. Alzheimer kórral átlag otthonba nem veszik fel, mert speciális ápolást, ellátást igényel. Nálunk anno több év volt a várólista. De magyarázz csak, bele a levegőbe.

2020. aug. 18. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 98/128 anonim ***** válasza:
66%
97-es nálunk is van a családban ilyen betegséggel küzdő rokon, tehát nem a levegőbe beszélek. Igaz, az ő állapota még nem annyira előrehaladott, hogy teljesen magatehetetlen legyen, de vidéki idősek otthonában van, havi 150 ezer Ft a díj, plusz amit a nővérek még hálapénzként megkapnak, ez további kb. 20-30 ezer /hó. De legyünk nagyvonalúak, mondjuk 200 ezerbe kerül és mindent biztosítanak, napi 3x étkezés, napközi programok, stb. Szóval amit te írsz, az max a fővárosi árszínvonal lehet, és szeretném felhívni a figyelmet, hogy nem csak havi fél millióért lehet elhelyezni egy beteg, idős embert.
2020. aug. 18. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 99/128 anonim ***** válasza:
72%
Miért lett a ház elajándékozva az egyik gyereknek? Nem vagyok szülő, de anyukám mindig ugyanazt adta nekem és a tesómnak.
2020. aug. 18. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 100/128 anonim ***** válasza:
78%
Azt ha a 20 millas hazat eladja gyorsa 18ert,akkor ad1 millat az otthonba pluszba es rogton bent van
2020. aug. 18. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!