Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nekem kellene a beteg anyukám...

Nekem kellene a beteg anyukám mellé apolót fogadnom?

Figyelt kérdés
11éve élek Hollandiában, a húgom és a családja pedig a szülői házban anyuval. 66éves,és súlyos Alzheimeres, az utóbbi 3hónapban már sajnos magatehetetlen. 5éve lemondtam minden örökségről a húgom javára, azóta már a családi ház is az ő nevén van. Most, hogy anyu állapota rosszabodott, a testvérem otthagyta a munkahelyét, és anyut gondozza. Azóta állandóan panaszkodik, hogy ez mennyire megterhelő neki, és követeli tőlem, hogy finanszírozzak egy ápolót aki segít anyut gondozni.

2020. aug. 17. 18:46
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ❯❯
 111/128 anonim ***** válasza:
14%
Szerintem 110es meg logikátlan vagy
2020. aug. 18. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 112/128 anonim ***** válasza:
40%

Lehet, hogy van várólista az otthonokban, de ha kellő pénzt nyomsz a megfelelő zsebbe, akkor nincs 5 év várakozás, ez biztos.


Ezért megoldás eladni a házat, mert az ápolás tényleg nem váló mindenkinek, főleg ha vki mártírt is csinál magából.

2020. aug. 18. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 113/128 anonim ***** válasza:
74%
A beugrós helyekre nincs várólista, igaz, több millió a beugró és havonta is pénz. Igen, akkor el kell adni az ingatlant, és el kell helyezni anyukát, ha ez megterhelö. Egy ápoló havi szinten többszázezer forint, mégis a kérdező miből állja ezt. Ő már lemondott a házról, mondjon le a húga is.
2020. aug. 18. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 114/128 anonim ***** válasza:
20%

112, 113!


Megegyszer leíró, hátha sikerül felfogni. Alzheimeres beteget nem vesznek fel sima idősek otthonába. Speciális ellátás kell nekik, speciális személyzettel. Ezekbe az otthonokba nem lehet protekcióval vagy extra pénzzel soron kívül bekerülni.


Ezt is leirom újra, mert ezt se sikerül felfogni: nem kell a kérdezőnek havi többszazezerert ápolót fogadnia. Egy kisebb összeggel illene havonta hozzájárulnia a saját anyja ápolásához. Havi 50-100 euróba nem hal bele, viszont segíti az anyját és a testvérét.

Könnyű ezzel a mondjon le a házról dumával dobálózni. Ok, lemond róla. Akkor a kerdezo hazajön ápolni az anyját vagy fizeti a költségeket? Hol fog az anya élni? Még mindig nem kerul be hipp hopp egy apolasi otthonba

2020. aug. 19. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 115/128 anonim ***** válasza:
18%
114-es, olvasd el a kérdést, egy ápolónőt fogadjon fel a kérdező, szerinted havi 100 euróból ez összejönne. Egyébként vannak fizetős intézmények, ahol ápolnák, mert 2 ismerősöm anyukája is került ilyen intézménybe, mert nem tudták már otthon ápolni. A szomszédunk anyukájának Sm-e volt, bekerült és havi 240 ezer forintot kellett fizetni.
2020. aug. 19. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 116/128 anonim ***** válasza:
27%
115-ös majd neked is elmagyarázza hogy ilyen nem létezik, mert ő nem tudta megoldani :)
2020. aug. 19. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 117/128 anonim ***** válasza:
23%

"114-es, olvasd el a kérdést, egy ápolónőt fogadjon fel a kérdező, szerinted havi 100 euróból ez összejönne. Egyébként vannak fizetős intézmények, ahol ápolnák, mert 2 ismerősöm "


Hol írtam ilyet? Sehol.

Alzheimeres a két anyuka?


116!


B+ , nagy a szád, de nem élted at.n

2020. aug. 19. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 118/128 anonim ***** válasza:
84%
Írtam már, hogy van Alzheimer beteg a családban, érdekes módon el tudtuk helyezni. Nem tudom, hogy nalatok milyen speciális körülmény áll fenn, de nagyon-nagyon ritka, hogy valakit ne lehessen elhelyezni egy otthonban akkor, ha fizet érte. Elhiszem, amit írsz, de fontos, hogy a kérdező is lássa a másik oldalt, hogy van, akinek sikerül megoldást találni és nem kell feladni az egész életét azert, hogy szakképzetlenül otthon ápoljon. Nekik se kéne ezt tenni, mert tönkreteszi az embert, erre is láttam példát, ezért mozgattunk meg hegyeket azért, hogy a rokont el tudjuk helyezni. Ez volt az utolsó hszem, mert egyébként nem lehet veled vitatkozni, beakadt a lemez, kiforgatod a neked ellentmondók szavait, nem vagyok erre kíváncsi.
2020. aug. 19. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 119/128 anonim ***** válasza:
70%
Az nincs benne a kérdésben meg szerintem a két testvér se tisztázta hogy ezt most úgy gondolta a hugi hogy 0-24es ápoló vagy csak alkalmanként beugró. Azért nagyon nem mindegy.
2020. aug. 19. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 120/128 anonim ***** válasza:
100%

"Azóta állandóan panaszkodik, hogy ez mennyire megterhelő neki, és követeli tőlem, hogy finanszírozzak egy ápolót aki segít anyut gondozni."


Szerintem teljesen egyértelműen benne van a kérdésben, hiszen ez az utolsó mondat.

2020. aug. 19. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!