Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nekem kellene a beteg anyukám...

Nekem kellene a beteg anyukám mellé apolót fogadnom?

Figyelt kérdés
11éve élek Hollandiában, a húgom és a családja pedig a szülői házban anyuval. 66éves,és súlyos Alzheimeres, az utóbbi 3hónapban már sajnos magatehetetlen. 5éve lemondtam minden örökségről a húgom javára, azóta már a családi ház is az ő nevén van. Most, hogy anyu állapota rosszabodott, a testvérem otthagyta a munkahelyét, és anyut gondozza. Azóta állandóan panaszkodik, hogy ez mennyire megterhelő neki, és követeli tőlem, hogy finanszírozzak egy ápolót aki segít anyut gondozni.

2020. aug. 17. 18:46
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/128 anonim ***** válasza:
68%

A tesó tudatosan bevállalta a szülő gondozását bizonyos anyagi javak fejében és most még több pénzt akar.

Nem a kérdező nem akar gondoskodni az anyjáról, hanem a tesónak megjött az étvágya a pénz iránt.

Mikor bevállalta tudta, hogy miből kell majd gazdálkodnia és milyen feladatokat vállal be vele. Ha nem bírja akkor mondja vissza az ápolási juttatást és kérje azt, hogy gondozót rendeljenek ki aki majd heti x órát foglalkozik majd az anyukával.

2020. aug. 17. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/128 anonim ***** válasza:
30%
Kedves kérdező, 2 gyerek nélkül is rettenetesen megterhelő egy magatehetetlen alzheimeres beteget gondozni. Fogalmad sincs róla, hogy idegileg és fizikailag mennyire megterhelő. Ráadásul még ott van 2 gyerek. Le merném fogadni, hogy szívesen cserélne veled, az örökség lemondásával együtt is. Annyira embertpróbáló, hogy van aki idegösszeroppanást kap, van aki öngyilkos lesz. De te éld nyugodtan a kis életedet külföldön, ha húgod meg had gebedjen bele. Mindegy úgyis le leszek pontozva, mert ilyenek az emberek. De lesza*om, én gondozom már 5 éve az alzeimeres anyukámat, holott van egy testvérem is. Ja és ő nem mondott le az örökség feléről.
2020. aug. 17. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/128 anonim ***** válasza:
65%

32-es, te meg játsszad a szenvedő mártírt.


vannak ma már intézetek, ahol leveszik/levennék a terhet a válladról

2020. aug. 17. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/128 anonim ***** válasza:
26%
33 -as téged ki kérdezett? Fogalmad sincs semmiről te *****!!!!
2020. aug. 17. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/128 anonim ***** válasza:
48%
Már pedig a 33asnak igaza van!!!!!!
2020. aug. 17. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/128 anonim ***** válasza:
54%

van fogalmam, én is csináltam. egyedül. majdnem rámentem. maradt az intézet

33-as voltam

2020. aug. 17. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/128 anonim ***** válasza:
81%
Ha ennyire nem bírja, akkor othonba kell vinni anyukádat és ott gondoskodnak róla, csak akkor nem tud a húgod rendelkezni a nyugdíjjal és az örökség egy részét is rá kell költeni, ha nem fedezi az ellátást a nyugdíja.
2020. aug. 17. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/128 anonim ***** válasza:
72%
Én megtiltanám, hogy beteg embert szakképzettség nélküli ember lásson el otthon. A beteg nem kap szakszerű ellátást, a gondozó pedig olyan lelki teherrel kell, hogy együtt éljen, amire senki nem tudja felkészíteni. Úgyhogy a megoldás tényleg egy otthon lenne, de megint csak felvetődik a kérdés, hogy ezt miért a kérdező finanszírozza, amikor el lehetne adni a házat is, illetve ott az örökség. Ha ez nem kivitelezhető, akkor egy bizonyos összeget fizessen bele, de az tőle sem elvárható, hogy egy 24 órás ápolót ő finanszírozzon.
2020. aug. 17. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/128 anonim ***** válasza:
77%
Ezt a kedves húg nem akarja nyilván, mert az nem gazdaságos, és ezzel nem számolt!
2020. aug. 17. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/128 anonim ***** válasza:
42%

egyetértek a 38-sal.

nem szabad ekkora terhet senkinek magára venni. és egy átlagos családtag képtelen a beteget szakszerűen mozgatni, etetni, nincs emelhető ágy, felfekvést gátló matrac.

én nem is tudom, hogy ezt hogyan és miért vállalják be egyesek

mi van, ha a beteget hirtelen lélegeztetni kellene? a mentő nem jön ki olyan gyorsan..ezt a felelősséget vállalja az, aki annyira büszke, hogy már 5 éve ápolja a hozzátartozóját?


vagy valamiféle megdicsőülésre vár? hogy ő bezzeg..? más miért nem..?

2020. aug. 17. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!