Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nekem kellene a beteg anyukám...

Nekem kellene a beteg anyukám mellé apolót fogadnom?

Figyelt kérdés
11éve élek Hollandiában, a húgom és a családja pedig a szülői házban anyuval. 66éves,és súlyos Alzheimeres, az utóbbi 3hónapban már sajnos magatehetetlen. 5éve lemondtam minden örökségről a húgom javára, azóta már a családi ház is az ő nevén van. Most, hogy anyu állapota rosszabodott, a testvérem otthagyta a munkahelyét, és anyut gondozza. Azóta állandóan panaszkodik, hogy ez mennyire megterhelő neki, és követeli tőlem, hogy finanszírozzak egy ápolót aki segít anyut gondozni.

2020. aug. 17. 18:46
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 21/128 anonim ***** válasza:
36%
Én tudom, hogy a világ egyik legszörnyűbb dolga egy alzheimeres beteg napi 24 órás ápolása. Valamilyen szinten neked is hozzá kéne járulnod, mert azt nem lehet elvárni, hogy napi 24 órában gondozza. Előbb utóbb bele fog betegedni ő is. Na és ő kérte, hogy mondj le a ház öröklés jogáról? A ház értékének fele nem kézzelfogható összeg, abból nem tud néha ápolót fogadni. De a legjobb az lenne ha otthonba küldenétek, nem kell feltétlenül eladni hozzá a házat. A húgod vissza mehetne dolgozni, anyukátok nyugdíja részben fedezné az otthont. Az öröklést visszamondhatnád, de akkor közösen fizetnétek az otthont+ anyukátok nyugdíja elég lehetne. Bár a várólisták elég hosszúak sajnos.
2020. aug. 17. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/128 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem meg azok a rokonok, akik idehaza vannak, és mondják, hogy milyen nehéz a szegény húgnak, sajnálkozás helyett kimozdulhatnának a komfort zónájukból. Semmi esetre sem küldenék haza pénzt, mert pénzzel a legközelebbi hozzátartozó sem megbízható. Ne hagyd magadat kérdező! Ahogy más is mondta menjen anyud otthonba a húgod dolgozni. Az örökségről történő lemondás pedig úgy törtenik, amíg él a tulajdonos közjegyző jelenlétében szerződést köttök, ez módosítható. Én nem módosítanám. A húgom ezt vállalta te meg szerződtél én meg nem csinálnék segget a számból. Anyud otthon, húgod munka anyud és húgod bérének egy része az megy az otthonnak. Igen most a húgodnak nem lenne a legjobb az anyagi helyzete, de majd megtérül. Vagy ha húgodé a ház adja el, abból a pénzből meg fizethető az otthon. Vagy az már nem túl jövedelmező igaz?
2020. aug. 17. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/128 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem nem kellene fizetned, a testvéred magára vállalta a gondozását az örökség fejében (gondolom eltartási szerződéssel). Valamint az állam is fizet minimális összeget ápolási díjat. Nyílvánvalóan nehéz munka valakiről 24 órában gondoskodni de mikor belement hogy az övé az egész örökség plusz felveszi az ápolási díjat valamint anyukád nyugdíját és othon marad vele akkor tudta hogy mit vállal vele. Szerintem csak több pénzt akar lehúzni rólad. Ha valóban nem bírja akkor adják be othonba, ahol tudnak róla gondoskodni. Persze ekkor elbukja anyukád nyugdíját, és az örökség egy részét, ha nem fedezi a nyugdíj az ellátást.
2020. aug. 17. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/128 A kérdező kommentje:
A rokonok is pontosan tudják, hogy éngem semmi nem illet a házból, mégis én vagyok a feketebárány. Mindenki a testvérem szánja, mert anyuka mellett még 2gyereket is nevel, én pedig egyedülálló vagyok. De nekem ehhez megint mi közöm? Nem én vállaltam a gyerekeket sem.
2020. aug. 17. 21:02
 25/128 anonim ***** válasza:
26%
Az a közöd, hogy neked is ugyanúgy az anyukád. Ha beteg, ha nem. Meg az örökség lemondással együtt gondolom anyukádról azért nem mondtál le.
2020. aug. 17. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/128 anonim ***** válasza:
73%
Ja és azért, mert az anyukája neki kellene fizetni más helyett, vagy más helyett többet? Engem aztán pont nem érdekelne, hogy ócsárolnak a rokonok, oldják meg!
2020. aug. 17. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/128 anonim ***** válasza:
84%
Lemondott a hazrol a huga javara, akkor huga adja vissza a fel hazat, adjak el az egeszet, anyuka pénzből bemegy otthonba es marad is neki. Ja csak akkor tesonak nincs hol elni. Azert nehogy mar mindent egyik gyerek fizessen
2020. aug. 17. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/128 anonim ***** válasza:
26%

Tehát csak azt a szülőt illik gondozni, aki örökséget hagy rád?

Én nem tudnám elnézni, hogy a testvérem két gyerek mellett beledöglik az anyánk ellátásába, arról nem is beszélve, mennyire jó ez a betegnek, hogy olyan ápolja, aki nem biztos, hogy ért hozzá.

2020. aug. 17. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/128 anonim ***** válasza:
20%
Én meg végig tudnám nézni, lelkiismeret furdalás nélkül. Két gyereket vállalt? Amikor vállalta nem gondolt arra, hogy egyszer majd anyuka beteg lesz? Nem lehet arra alapozni, hogy majd más fog fizetni, meg mástól várni a pénzt, meg majd ezért lemond kint 11 évről. Aki meg azt írta, hogy azt a szülőt kell gondozni, aki csak örökséget hagy rád? Kicsit szállj magadba és gondolj bele, hogy te el tudnál e számolni az életeddel, ha a gyerekedre nem hagysz mást csak adósságot! Akkor te mit csináltál?
2020. aug. 17. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/128 anonim ***** válasza:
67%

kérdező, milyen formában mondtál le az örökségről? kötöttek eltartási szerződést? mert ha igen, akkor a testvér egye, amit főzött

vagy anyuka - meg a ház - csak addig jó, amíg anyuka egészséges?

ha gond van vele, akkor nem jó a szerződés, meg annak a következményei?

2020. aug. 17. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!