Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nekem kellene a beteg anyukám...

Nekem kellene a beteg anyukám mellé apolót fogadnom?

Figyelt kérdés
11éve élek Hollandiában, a húgom és a családja pedig a szülői házban anyuval. 66éves,és súlyos Alzheimeres, az utóbbi 3hónapban már sajnos magatehetetlen. 5éve lemondtam minden örökségről a húgom javára, azóta már a családi ház is az ő nevén van. Most, hogy anyu állapota rosszabodott, a testvérem otthagyta a munkahelyét, és anyut gondozza. Azóta állandóan panaszkodik, hogy ez mennyire megterhelő neki, és követeli tőlem, hogy finanszírozzak egy ápolót aki segít anyut gondozni.

2020. aug. 17. 18:46
 71/128 anonim ***** válasza:
37%

nyilván megegyeztetek, hogy amiatt, hogy ő él vele, ő is fogja öregkorában gondját viselni


Ja, ez van, ha valaki magából indul ki. Másnak ez nem ennyire nyilvánvaló. Nekem pl meg se fordul a fejemben, hogy azért, mert a tesóm otthon maradt, ne vállalnék részt a szülim ápolásából, ha kell (és sajnos kell).

2020. aug. 18. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/128 anonim ***** válasza:
39%
Hugica adja el a házat, és akkor lesz miből ápolót fizetni!
2020. aug. 18. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/128 A kérdező kommentje:
Konkrétan csak az van lepapirozva, hogy öt évvel ezelőtt anyu a ház 100százalékos tulajdonrészét a testvéremnek ajándékozta. Eltartási szerződés nincs. Ugyan anyu már 5 évvel ezelőtt is beteg volt, és tudtuk, hogy egyszer magatehetetlen lesz, de a gondozás kérdése nem merült fel. Nem mondom, hogy rossz szülő volt, és emiatt nem akarom kivenni a részem a gondozásból, de ha a hugom megkapott egy 20 milliós ingatlant, akkor véleményem szerint illene megdolgoznia érte. Én annó egy hátizsákkal, és egy hónapra elegendő lakbérrel utaztam ki, nem kértem és kaptam támogatást senkitől.
2020. aug. 18. 08:33
 74/128 anonim ***** válasza:
5%
Tehát anyád neki ajándékozta a házát. Ok. Csak szolok, hogy 1, ez nem azt jelenti, hogy te lemondtál az örökségről, hanem azt, hogy anyád neki ajándékozta a házát. 2, 10 éven belül perelni lehet ám, úgyhogy hiába ajándékozta anyád a húgodnak a házát, simán perelhetsz a köteles részért és bizony, sajnos meg is kapod. 3, 11 éve léptél le, anyád 5 éve beteg.
2020. aug. 18. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/128 anonim ***** válasza:
91%

nna, akkor ezt mondd meg a húgodnak is.


azt is, hogy nem haragszol rá, nem utálód őt (az anyádat se), de akkor most ez van. csinálja


mamának van nyugdíja, neki meg havonta a zsebében maradt egy csomó pénz, amit nem kellett hiteltörlesztésre költenie. azt most előveheti...

és van egy férje is, ha minden igaz. ő is használja a mama házát. akkor be lehet neki is segíteni

2020. aug. 18. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/128 anonim ***** válasza:
34%
Baxus, a nagyszájú "ápolja csak a hugi hamár övé a ház" beszólóknak van anyjuk? Tisztában vannak vele, miylen az Alzheimer kór? Milyen valakit 7/24ben ápolni?
2020. aug. 18. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/128 anonim ***** válasza:
76%

Baxus, a nagyszájú "ápolja csak a hugi hamár övé a ház" beszólóknak van anyjuk? Tisztában vannak vele, miylen az Alzheimer kór? Milyen valakit 7/24ben ápolni?


Igen, erre találták ki az erre szakosodott intézeteket, és senkit nem kérnek és nem is köteleznek arra, hogy felcsapjon szakképzett ápolónak és 0/24-ben talpon legyen! A mamának a betegségének tudatában inkább a saját jövőjét kellett volna biztosítania, nem kisemmizni az egyik gyerekét a másik javára (ugyan kinek nem jönne jól egy fél ház, főleg, ha gyári munkás, és nem tengerparton fetrengő milliomos), aki most is ugyanúgy tolja le magáról a felelősséget, mint akkor, amikor a saját családját a szülői házba vállalta. Neked vajon ki segítene, ha megszorulnál? Kegyetlenség, lehet, de rád ki gondolt, amikor ezt feltétlen fontos volt lepapírozni 5 éve és nem bízni a természetes öröklésre? Kisemmizett az anyád, nem tudni - nem írtad - mi okból. Talán már azt is a húgod nyomatta, attól tartva, hogy Neked is tulajdonrészed lesz a házból, amit ő csak magának akart?

Nem izgatnám magamat ezen! Oldják meg, ahogy akarják!

2020. aug. 18. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/128 anonim ***** válasza:
24%

77!


11 év alatt ha nem jutott tovább a gyári munkán, akkor igencsak khm, hogy is fogalmazzam finoman, butácska a kerdezo.


Amugy az ápolási otthonokba nem egyszerű bekerülni és nem biztos, hogy az anya akarná. A kerdezo ha nem akar az anyjáról semennyire sem gondoskodni, az az o dolga, de ez esetben legyen már annyira nagyfiú, hogy közli ezt az anyjával és a húgával.

2020. aug. 18. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/128 anonim ***** válasza:
33%
Na most tegyük fel anyu nem iratja rá hugira a házat. Akkor az lenne a helyzet hogy a kérdező szintén nem segítene mert 1.messze van, 2.nem engedheti meg magának anyagilag. Viszont akkor is huginak kellene gondoznia, anyagilag és fizikailag is és akkor még az örökségen is osztoznanak. Szóval pontozzatok le de szerintem megérdemli azt a házat. A kérdezőnek viszont ettől még az anyja marad. Gondolom nem úgy gondolta a tesó se hogy 0/24 fogadjonak mellé apolot csak alkalomadtán hogy ő is pihenhessen kicsit. Emberünknek viszont itt bekapcsolodik a sértett egoja és a "már csak azért se" detektor.
2020. aug. 18. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/128 anonim ***** válasza:
32%

csak alkalomadtán hogy ő is pihenhessen kicsit.


igen. és? ebben ki akadályozza meg? a mama nyugdíja erre pont elég lenne. jahh, hogy akkor nem a leányé lenne? mint a ház?

és a rokonok? akik sajnálkoznak? ők nem tudják napi 1-2 órában tehermentesíteni? csak köpködnek, hogy szegééény, milyen nehéz neki?

2020. aug. 18. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!