Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért olyan nagy baj,ha...

Miért olyan nagy baj,ha megcsinálok még egy szakmát?

Figyelt kérdés
A koronavírus járvány miatt elveszítettem a munkámat,bár a barátnőmnek is van kicsi közé hozzá..mert volt egy befizetett hosszú hétvégénk és a főnök nem akart el engedni,mondom jó akkor benyeljük azt a 35 ezer ft-ot.De a barátnőm csak addig rágta a fülem,hogy menjünk, éreztem hogy nem kellene,így elmentem táppénzre,de a főnököm emlékezett rá,hogy akkor akartunk menni..így jól jött neki a vírus hiszti és ez a szitu,így kirúgott.Munka szempontjából,ahol élünk,most nem túl rózsás a helyzet.A munkaügyi most indítt egy képzést,ami fél év,és igaz nem nagy összeg,de havonta kapok mellé 80 ezer ft-ot.Úgy döntöttem megcsinálom,mert jó szakma és jól is lehet vele keresniajd egy idő után.Barátnőmnek ez nem tetszik,mert hogy az kevés pénz stb..nem érti meg,hogy jobb mint itthon ülni,és ráadásul ha elvégzem,akkor elég jól lehet vele keresni,mivel hiányszakma és engem érdekel is.Hogy győzzem meg hogy cseszegessen ezért minden nap? Rosszul esik,hogy így viseli,hiszen nekem ez fontos..
2020. júl. 14. 16:29
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 81/86 anonim ***** válasza:
74%
Szerintem képezd magad, ha felvesznek miért ne? A 80 ezer is több, mint a semmi, mellette meg tudsz napi bejelentéssel alkalmi a dolgozni. Rokonom Ács, mindig jól jön a segédmunkás cserepet adogatni vagy hasonló. Hétvégén egy félnapos melóra ad egy 10est a kezedbe. Szóval ha a képzés mellett így eldolgozgatsz, akkor a 80 mellé még kereshetsz. A képzés se egésznapos, a délutánok szabadok, ott is lehet melózni, vagy akár a leendő szakmába elmenni segédnek. Ha a barátnődnek az anyagiak fontosak, ezt meg lehet említeni. Persze lehet hozzá vagytok szokva egy színvonalhoz, abból most le kell adni. Nem tudom hova jártatok sűrűn wellnessbe, de 2 embernek alsóhangon 40-60 ezer egy hétvége, de ugye ennek lehet a triplája is, helytől, akciótól függően. Inkább az ilyen plusszokból kell lefaragni, mert ki tudja még milyen idők jönnek a vírusra hivatkozva, és akkor lehet újra lapátra kerül egy csomó ember, még a képzéseket is befagyasztják.
2020. júl. 16. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/86 anonim ***** válasza:
73%
@73 Segítheti, de nem úgy, hogy a másik elvárja tőle! A barátnő NEM AKARJA eltartani a kérdezőt. Feminista létedre te rákényszerítenéd a pasidat, hogy eltartson, csak mert neked úrhölgyi kedved úgy tartja, hogy nincs kedved dolgozni? Szép kis feminista vagy mondhatom.... te legfeljebb aranyásó vagy. Aranyásás elég távol áll a feminizmustól. Hülyeségek írogatása helyett inkább menj szépen, kérd el a pasidtól a hitelkártyáját és vegyél magadnak valami szépet, ahhoz talán értesz is! :)
2020. júl. 16. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/86 anonim ***** válasza:
26%

Ha a barátnő nem akarja eltartani, akkor természetesen nem kötelező neki. Ne tartsa el. De akkor ne csodálkozzon, ha esetleg szakít vele a kérdező, akinek netalán másféle elképzelése van egy támogató párkapcsolatról.


Ja és bármikor kerülhet az anyagias barátnő is olyan helyzetben, amikor a párja segítségére, támogatására lesz szüksége.

2020. júl. 23. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/86 anonim ***** válasza:
76%
Nem a barátnő az anyagias, hanem a kérdező.
2020. júl. 23. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/86 anonim ***** válasza:
71%
Senkinek nem az az elképzelése a támogató párkapcsolatról, hogy a másik eltartsa. Hacsaknem a kérdező maga Vajna Timike...
2020. júl. 23. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/86 anonim ***** válasza:

kicsit elment ez a kérdés rossz irányba a válaszoktól, és a kérdező is háborog, hogy nehogy már segédmunkás legyen. Nem mondok én erre semmit, csak leírom a saját történetemet:


Nem találtam munkahelyet, emiatt új szakmát szerettem volna tanulni, de tanfolyam nem indult, és gyakorlat nélkül szóba sem álltak velem.

Kinéztem magamnak egy szimpatikus műhelyt (kisvállalkozást) és elmondtam, hogy se papírom, se gyakorlatom, csak a két ügyes kezem, és az elhivatottságom van. És felajánlottam, hogy ha elfogadja, akkor jövök hozzá dolgozni, ne fizessen egy fillért se, cserébe engedje meg, hogy tanuljam és gyakoroljam a szakmát. Legalább 2 hetet adjon, utána meg átbeszéljük, ha nem látja hasznomat, nem jövök többet.

Tetszett neki a hozzáállásom, másnap kezdtem. Figyeltem, kérdeztem, csináltam. A következő héten már pénzt is kaptam tőle, nem kértem, ő ajánlotta fel, hogy megérdemlem. 2 hét múlva felvett rendes dolgozónak. Azóta már elmondhatom, hogy profi vagyok a szakmámban, és jól keresek.

De ehhez kellett az a kis anyagi befektetés, és az a hozzáállás az elején.


Nem fűzök hozzá semmit, mindenki le tudja vonni a tanulságot. Lehet, neked nem így sikerül, hanem másképp, vagy sokkal többet kell utána járni. Nyilván egyszerűbb otthon ülni, de befektetés nélkül nincs nyereség, azt hiszem, ez a lényeg.

2020. szept. 8. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!