Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért olyan nagy baj,ha...

Miért olyan nagy baj,ha megcsinálok még egy szakmát?

Figyelt kérdés
A koronavírus járvány miatt elveszítettem a munkámat,bár a barátnőmnek is van kicsi közé hozzá..mert volt egy befizetett hosszú hétvégénk és a főnök nem akart el engedni,mondom jó akkor benyeljük azt a 35 ezer ft-ot.De a barátnőm csak addig rágta a fülem,hogy menjünk, éreztem hogy nem kellene,így elmentem táppénzre,de a főnököm emlékezett rá,hogy akkor akartunk menni..így jól jött neki a vírus hiszti és ez a szitu,így kirúgott.Munka szempontjából,ahol élünk,most nem túl rózsás a helyzet.A munkaügyi most indítt egy képzést,ami fél év,és igaz nem nagy összeg,de havonta kapok mellé 80 ezer ft-ot.Úgy döntöttem megcsinálom,mert jó szakma és jól is lehet vele keresniajd egy idő után.Barátnőmnek ez nem tetszik,mert hogy az kevés pénz stb..nem érti meg,hogy jobb mint itthon ülni,és ráadásul ha elvégzem,akkor elég jól lehet vele keresni,mivel hiányszakma és engem érdekel is.Hogy győzzem meg hogy cseszegessen ezért minden nap? Rosszul esik,hogy így viseli,hiszen nekem ez fontos..
2020. júl. 14. 16:29
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 71/86 anonim ***** válasza:
55%
Hát, ha neked így esik jól, nyugodtan élj ebben a tudatban. Sőt, a kérdést is én írtam ki.
2020. júl. 15. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/86 anonim ***** válasza:
68%

Hát mi lenne ha semmit sem kapnál? Akkor még érteném, hogy felszólal. De ha jó lehetőség, akkor nem értem. Most addig csak kijöttök valahogy annyiból is. S ha beteg lennél vagy rosszabb? Vagy ő? Ne adj isten ilyen persze!


Engem férjem támogatna. Azt mondta költhetünk akár 300 ezret is ha olyan szakma lenne amit szeretnék. Nálam meg az a baj, hogy nem tudom mi lenne a jó... Én dolgozok, csak én meg egy mocsok szar helyen, ahol nem számít már az sem, aki legalább csinálni akarja rendesen. Nem... Azok kellenek akik után kapják a pénzt. Régebben bezzeg... Na mindegy.

2020. júl. 15. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/86 anonim ***** válasza:
56%

Én vagyok a feminista.

Nő vagyok, és dolgozok minden hétköznap, reggeltől késő délutánig. Kicsivel többet keresek mint a férjem, bár ez nem fontos. Közös a pénz, minden hónapban a közös bankszámlánkra utaltatjuk. Volt már úgy, mielőtt a munkahelyem megtalaltam, hogy hónapokig kerestem mivel elég nehéz megfelelő munkahelyet találni. Én nem kaptam semmit azokban a hónapokban. A férjem is került nem rég ilyen helyzetbe ( nem a kanom...) ő se kapott pénzt. Jelentem, nem váltunk el, nem basztattuk egymást, támogattuk egymást, ne kelljen szar helyen dolgoznunk hiszen évekre tervezünk egy munkahelyen, és ilyen helyzetekre léteznek biztosítások és elárulok egy titkot, félre is lehet ám tenni. :)

Nem szeretek különbséget tenni férfiak és nők között, de ezt a kettős mércét nem értem, sose értettem... Egy nő nem segítheti pénzel a férfi párját? Ha egyébként tudjuk, hogy a férfi megtette és megfogja tenni a nőért...

De a legegyszerubb ha nem is nézzük a nemeket, mindegy hogy férfi vagy nő, a legjobb ha mindketten támogatják egymást, ne legyen olyan hogy csak az egyik a másikat. Az már gáz.

2020. júl. 16. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/86 anonim ***** válasza:
56%

Az a baj, hogy csak az egyik oldalt hallottuk.

Attól, hogy három hónapig jár az ák, lehetett volna munkát keresni. De nem, inkább vár a tanfolyamra. Ami az sem biztos, hogy indul egyébként, nem tudom, melyik megye, nálunk egyelőre szó nincs a munkaügyis képzések indításáról.

Nekem is sok hasonló ismerősöm van, mint a kérdező, felelősséget nem nagyon akar vállalni (nem a barátnő tehet a felmondásról, ő maga), és álmodozik. Jól hangzik, hogy ezzel most ő hű, mennyit fog keresni, de ennek az esélye gyakorlat nélkül, egy gyorstalpaló után azért nem túl sok.

2020. júl. 16. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/86 anonim ***** válasza:
100%
Most kéne segédmunkásként, akár feketén burkoló mellé menni melózni, amíg nincs a tanfolyam. Akkor lenne egy pici gyakorlatod. Jó szakma, de kezdőként, egy gyorstalpaló után azért ezzel sem lesz könnyű elhelyezkedni.
2020. júl. 16. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/86 A kérdező kommentje:

ma 06:02


Egyre jobban meggyőződöm,hogy nagyon nagy sötétség van itt egy,két fejben a gyakori kérdéseken.Mit szeretnél hallani a másik oldalról?Nincs semmi extra,de leírom hogy megértsd.Áprilisba veszítettem el a munkámat,pont a nyomorult vírus mizéria közepette.Akkor szinte esélytelen volt hónapokig munkát találni és most sem egyszerű.Milyen alapon ítélkezel hisz nem is Ismersz..én amikor volt még félretett pénzem, amiért keményen megdolgoztam,azt kettőnkre költöttem és soha nem sajnáltam.Az hogy el mész egy tanfolyamra valami srged,csicska munkára,nem sok pénzért.Mivel hasznosabb?Hidd el,szinte minden olyan munkára elküldtem,ami nálam szóba jöhet,még külföldre is.Még olyanra is,amit nem csináltam volna soha,de azokra mivel nem kell szakképzettség,túl jelentkezés van.De eddig semmi,pedig elég frankó önéletrajzom van és tapasztalatom is.De felteszem a kérdést.. miért baj ha az ember tanul? Pláne úgy,hogy a háztartáshoz hozzájárul??

2020. júl. 16. 07:19
 77/86 A kérdező kommentje:

ma 06:02


"Jól hangzik, hogy ezzel most ő hű, mennyit fog keresni, de ennek az esélye gyakorlat nélkül, egy gyorstalpaló után azért nem túl sok."



Az igen kérem,ez ám a hozzáállás...Ne tanuljunk,mert úgy sem tudsz elhelyezkedni.Ennyi erővel ne tanulj semmit,elégedj meg a robot,csicska betanított rabszolga munkával.Tudod aki mer nagyot álmodni és hisz magában, általában azok viszik is valamire.Aki pedig megelégszik tanulás helyett pl a gyári munkával,az még is érdemli.Figyelj én már tanultam ki,felnőtt fejjel és amikor elvégeztem,szinte nulla gyakorlattal,el is helyezkedtem.Ez fejben dől el,ha látják az akarást és a tüzet hogy érdekel az adott dolog,akkor megkapod az esélyt.Nekem ez a tapasztatom és eddig mindig bejött

2020. júl. 16. 07:25
 78/86 anonim ***** válasza:
71%

nagyon rossz emberbe kötsz bele, ugyanis és a három műszakos kórházi meló mellett kezdtem könyvelőnek tanulni és most saját vállalkozásom van.


És attól, hogy leírod újra a történetet, a másik oldal véleményét még nem hallottuk.

És nem az a gond, hogy tanulni akarsz. A gond az, hogy csak ebben gondolkodsz, hogy ez majd neked mennyire jó lesz. Aztán majd találsz egy minimálbérre bejelentett melót, vagy még azt se, ahol egész nap hordod a járólapot a főnöknek, mert más melót nem lehet rád bízni nagyon sokáig. De addig nem fogsz eljutni, mert előbb unod meg, hogy csicska vagy. Akkor majd megint jön, hogy keresek mást, mert tanulni nem késő. Aztán ugyanígy jársz. Baromira úgy tűnik, nem vagy tisztában a realitásokkal, mindig más a hibás (főnök, vírus, barátnő), mindenki hülye, aki nem veled ért egyet.

2020. júl. 16. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/86 anonim ***** válasza:
51%
Mondjuk az érdekel, a vírushelyzet alatt mégis hol voltatok hosszú hétvégén, mert minden bezárt...
2020. júl. 16. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/86 A kérdező kommentje:

ma 07:31


Még mindig ugyan azt fújod 👏Te

Ezzel a pesszimista felfogással hogy lehet létezni?? Nyilván mindennek van árnyoldala,ahogy ennek is.Nyilván valahol el kell kezdeni és nyilván az elején a gané munkát bízzák rám,ezzel tisztában vagyok.És?De ha az ember fejlődik,akkor már rábiznak szakmunkás is.Még mindig kérdezem,jobb egy gyárban, három műszakban,biorobotnak lenni?

2020. júl. 16. 08:26
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!