Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért olyan nagy baj,ha...

Miért olyan nagy baj,ha megcsinálok még egy szakmát?

Figyelt kérdés
A koronavírus járvány miatt elveszítettem a munkámat,bár a barátnőmnek is van kicsi közé hozzá..mert volt egy befizetett hosszú hétvégénk és a főnök nem akart el engedni,mondom jó akkor benyeljük azt a 35 ezer ft-ot.De a barátnőm csak addig rágta a fülem,hogy menjünk, éreztem hogy nem kellene,így elmentem táppénzre,de a főnököm emlékezett rá,hogy akkor akartunk menni..így jól jött neki a vírus hiszti és ez a szitu,így kirúgott.Munka szempontjából,ahol élünk,most nem túl rózsás a helyzet.A munkaügyi most indítt egy képzést,ami fél év,és igaz nem nagy összeg,de havonta kapok mellé 80 ezer ft-ot.Úgy döntöttem megcsinálom,mert jó szakma és jól is lehet vele keresniajd egy idő után.Barátnőmnek ez nem tetszik,mert hogy az kevés pénz stb..nem érti meg,hogy jobb mint itthon ülni,és ráadásul ha elvégzem,akkor elég jól lehet vele keresni,mivel hiányszakma és engem érdekel is.Hogy győzzem meg hogy cseszegessen ezért minden nap? Rosszul esik,hogy így viseli,hiszen nekem ez fontos..
2020. júl. 14. 16:29
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 11/86 anonim ***** válasza:
23%
Ki maradt a lényeg: kinek a pénzéből fogtok élni abban a fél évben? Mert ha az övéből, akkor érthető, hogy nem akarja...
2020. júl. 14. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/86 anonim ***** válasza:
92%

Mondjad neki, hogy én üzenem: ebben a helyzetben KIZÁRÓLAG ez a lehetőséged, mert nem vesznek fel sehova.

Vagy 60 helyre beadtam... semmi!

Én is tanfolyamra megyek, legalább csurran-csöppen egy kis pénz és lesz egy szakmám, illetve kitanulom az angolt is.

2020. júl. 14. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/86 anonim ***** válasza:
25%

A csaj tartja el, és ő a rossz?


Egy tutyimutyi, férfiasságot nyomokban sem tartalmazó alak, aki nem vállal felelősséget. Gondolom, erőszakkal vitt az orvoshoz, és vett rá, hogy ott hazudj.

2020. júl. 14. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/86 anonim ***** válasza:
14%
Rúgd ki a kiskurvát és minden gondod megoldódik.
2020. júl. 14. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/86 anonim ***** válasza:
80%

Olyannyira nagy baj, hogy nekem tavaly havi 50 ezer plusz pénzt hozott a konyhára az, hogy anno elvégeztem még egy szakmát.

Undorító ez a sötét hozzáállás, hogy az ember nehogy egy ezrelékkel is többet tudjon, mint amennyire elengedhetetlenül szükség van. Aztán persze amikor munkaerőpiaci válság van, akkor meg sír mindenki, hogy ő csak egyetlen dologhoz ért, arra meg most évekig nem lesz kereslet.

2020. júl. 14. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/86 anonim ***** válasza:
87%
15-ös: Ott a pont! Sajnos nekem is csak egy szakmám van ami semmit nem ér, bár én szerettem volna tanulni de nem volt rá lehetőségem. De lassan lesz! 😁
2020. júl. 14. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/86 anonim ***** válasza:
80%
15, a havi 50 plusz nem több százezer, mint amiről a kérdező álmodik. Egy fél év alatt munkaügyiben "megtanult" szakma nem sokat ér, nagyon naiv, aki azt hiszi, ezzel most mekkora lehetősége lesz
2020. júl. 14. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/86 anonim ***** válasza:
90%
Ha csak egy papír kell neki amivel a német felveszi, akkor pont jó, és még a sokszázezer is stimmel. Csakhát nem annyi lesz a kiadása kint, mint itthon...
2020. júl. 14. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/86 anonim ***** válasza:
89%

17: Alapnak nagyon jók a munkaügyis szakmák.

Engem sima eladónak azért nem vettek fel, mert nem volt eladói végzettségem. Ami kellett volna, mert támogatás járt volna utánam, így nyilván olyat vettek fel akinek volt.

És még sorolhatnám...

2020. júl. 14. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/86 anonim ***** válasza:
63%
Nyilván akart menni pihenni, amit már megbeszéltek előtte, befizettek, az, hogy a pasija elbalfaszkodta ezt a munkahelyén nehogy már úgy jöjjön ki, hogy a nő rúgatta ki... gondolom a faszit tűzzel-vassal kényszerítette hazudozásra, táppénzre és welnessre. A "kis luvnya" mellesleg dolgozik és az ő fizujából élnek jelenleg. De nyugodtan szakítson vele a pasi, aztán mehet a képzésével együtt a híd alá. Az, hogy fél évig 80e ft-os bevétele lesz, rohadt kevés és rá lesz szorulva a barátnőjére, szóval egy kicsit több tiszteletet. Ettől még én elmennék nem hangzik rossz lehetőségnek, de a csajoddal ezt le kell meccselni. Értem, hogy nincsen munka, de ha két keresőből az egyik csak fél fizut kap fél évig, az bizony áldozatot kíván a másiktól. Szóval próbáld meg őt meggyőzni.
2020. júl. 14. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!