Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért olyan nagy baj,ha...

Miért olyan nagy baj,ha megcsinálok még egy szakmát?

Figyelt kérdés
A koronavírus járvány miatt elveszítettem a munkámat,bár a barátnőmnek is van kicsi közé hozzá..mert volt egy befizetett hosszú hétvégénk és a főnök nem akart el engedni,mondom jó akkor benyeljük azt a 35 ezer ft-ot.De a barátnőm csak addig rágta a fülem,hogy menjünk, éreztem hogy nem kellene,így elmentem táppénzre,de a főnököm emlékezett rá,hogy akkor akartunk menni..így jól jött neki a vírus hiszti és ez a szitu,így kirúgott.Munka szempontjából,ahol élünk,most nem túl rózsás a helyzet.A munkaügyi most indítt egy képzést,ami fél év,és igaz nem nagy összeg,de havonta kapok mellé 80 ezer ft-ot.Úgy döntöttem megcsinálom,mert jó szakma és jól is lehet vele keresniajd egy idő után.Barátnőmnek ez nem tetszik,mert hogy az kevés pénz stb..nem érti meg,hogy jobb mint itthon ülni,és ráadásul ha elvégzem,akkor elég jól lehet vele keresni,mivel hiányszakma és engem érdekel is.Hogy győzzem meg hogy cseszegessen ezért minden nap? Rosszul esik,hogy így viseli,hiszen nekem ez fontos..
2020. júl. 14. 16:29
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 21/86 anonim ***** válasza:
67%
Öszintén szólva ha a kérdezönek NINCS munkája és jelenleg NEM KERES, akkor EHHEZ KÉPEST a 80-ezer azért több, mint a semmi!
2020. júl. 14. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/86 anonim ***** válasza:
78%

Az ötlet jó.

A barátnődnek pedig magyarázd meg, hogy ez egy befektetés. Egy viszonylag jó befektetés, ami majd behozza az árát, de nem azonnal.

Én úgy látom, hogy ő egy olyan lány lehet, aki csak a mának él, és nem gondol bele a jövőbe. Egy ilyen ember nem gondol arra, hogy holnap is lesz nap.

Ilyen emberekkel nehéz együtt élni, és jövőt tervezni egy olyan embernek,aki felelősen gondolkodik. Azért azt is gondold át, hogy valóban jó páros vagytok-e.

Vagy van arra esély, hogy megérti, hogy most egy ideig kevesebbet fogsz hozzátenni a családi kasszába, de azután majd behozod az elmaradást.

Ki tudja, mi lesz a jövőben, akár ő is elveszítheti a munkáját, és akkor jól fog jönni egy plusz szakma nálad.

És igen, jól mondja az előttem szóló, hogy a 80 ezer forint több, mint a nulla bevétel. Ezt kellene megérteni, és ha ezek után sem támogat a terveidben, akkor elgondolkodni, hogy van-e nektek közös jövőtök?


Amúgy nem igazán értem, hogy mit szeretne a barátnőd? Hogy otthon henyélj, ő pedig eltarthasson?

2020. júl. 14. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/86 anonim ***** válasza:
27%
Igen a 80e több mint a semmi jelenleg, de ha nekiáll munkát keresni, akkor azért jó eséllyel féléven belül tuti talál valamit. Ha pedig belemegy a képzésbe, akkor biztosan fél évig nem keres többet 80ezernél, ami valljuk be, lófax. És ha el is végezte a képzést, akkor se lesz azonnal munkája, még ha állítólag keresett szakma akkor sem. Ettől még nem rossz alternatíva, de meg kell beszélni a nővel, akinek a részéről ez nyilván áldozatot kíván, mert neki kell jóval többet beadnia a közösbe abban a fél + x évben, amíg a pasi nem dolgozik. Ez oké, ha szeretik egymást semmi probléma, csak emiatt inkább tiszteletet és hálát érdemelne a nő, nem pedig luvnyázást és prostizást, mint pár kedves válaszoló írta. A kérdező oldaláról nevetséges a kirúgását a nőre fogni, inkább meg kéne húznia magát és értelmesen leülni a barátnőjével megbeszélni, hogy mi legyen a továbbiakban. Itt aki nehezebb helyzetben van és akar valamit, az a féri, jó lenne ehhez mérten viselkednie. Nem tudjuk mi ez a szakma, nyilván nem azzal van a baja, hogy tanul még valamit, hanem lehet nem akar egy szerinte értelmetlen hülyeség miatt kidobni így fél évet, mialatt kb csak ő keres pénzt.
2020. júl. 14. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/86 anonim ***** válasza:
18%
A saját példámat tudom mondani. Online képzéseket csináltam (és csinálok). A kedvesemnek volt egy kikötése: Ő fizeti... Igaz nekem van egy munkahelyem
2020. júl. 14. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/86 anonim ***** válasza:
69%

Tudod, kérdező, az emberek nagy része nem érti meg mi az a hosszú táv és miért szükséges hosszú távon gondolkodni. Egy plusz szakma sosem baj, sőt, jobb, mintha semmid sincs amire lehetne támaszkodni.


Sajnos hagytad magad manipulálni. Igen, a te tetted a te tetted, te felelősséged. Ha én azt mondanám, hogy holnap menj autó helyett busszal munkába, mert úgy hamarabb /vagy biztos befogsz jutni, de ehelyett mikor te tényleg busszal fogsz utazni, akkor úgy elfogsz késni mint a piszok,akkor én leszek a hibás?


A döntéseid után te viseled a felelősséget, az hogy valakinek a hatására döntöttél úgy ahogy, nem számít. Te hajtottad végre, nem ő. Ezért gondold meg hogy mit csinálsz, pláne hogy végigmész rajta gondolatban először és utána hajtod végre. Nem könnyű, de ez van.


A barátnőd egyébként egoista is egy picit, bár szerintem ha van annyi esetek, akkor nektek ez jó lecke volt. Te számodra is, bármennyire rosszul esik ez.

2020. júl. 14. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/86 anonim ***** válasza:
61%

Gyanítom, itt nem a hosszú távval van a baj, és nem a tanulással, hanem hogy a srác ezt eldöntötte egyedül, és fel sem merült otthon, hogy nyuszi, mennyire fér az bele, hogy még fél évig te tartasz el?


A megbeszélés hiánya miatt érthetően pipa a csaj, én is az lennék, ha kész tények elé állítanának. Annak ellenére, hogy szeretem a párom és támogatom bármiben, ha meg tudjuk oldani.

2020. júl. 14. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/86 anonim ***** válasza:
30%

80E semmire nem elég, tehát fél évig a barátnőd fog eltartani, meg fenntartani a lakást. Teljesen érthető, ha ezt nem szeretné.

A munkaügyi indít olyan képzéseket is, ahol ennek a többszöröse jár, akkor már inkább végezz el valami mást, amiért tényleg kapsz is valamit. Nehogymár a barátnődnek kelljen eltartania fél éven keresztül, plusz még utána ki tudja meddig, mert nyilván nem egyből fogsz munkát találni.

2020. júl. 14. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/86 anonim ***** válasza:
31%
Te is tudod, hogy nem az a baj, hogy megcsinálsz még egy szakmát, hanem az, hogy a barátnőd fog ezalatt eltartani. Milyen alapon várod ezt el tőle, amikor munkát is kereshetnél és ennyi idő alatt találnál is? Kb. úgy beszélsz, mintha a barátnőd az anyád lenne, te meg egy 12 éves kisgyerek...
2020. júl. 14. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/86 anonim ***** válasza:
33%

"az emberek nagy része nem érti meg mi az a hosszú táv"


Persze, más hátán.

A barátnőjével akarja eltartani magát, aki nem a felesége és nem is biztos, hogy közös kasszán vannak.

2020. júl. 14. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/86 A kérdező kommentje:
Nagyon el vagytok tévedve már bocsi.. senki nem akarja magát eltartatni!Amikor volt fizetésem,és félretett pénzem,akkor én nem sajnáltam magunktól!Érdekes amikor minden hétvégén wellnesbe mentünk,meg ide oda,akkor jó voltam.És itt a lényeg!Magunktól!Én mindig is így gondolkodtam,ha most ez fordítva lenne és én dolgoznék,én minden további nélkül támogatnám a helyzetet.Szerintem egy igazi kapcsolatban,ha férfi ha nő,bele kell férni,hogy az ember segítse a másikat.A munkakeresésről annyit,hogy rengeteg helyre elküldtem,ami nálam szóba jöhet,még külföldre is,mivel beszélek németül.De egyenlőre semmi! Azért gondoltam,hogy bevállalom ezt,mivel a semminél több.Mivel semmi hitelünk nincs,se albérlet díj,csak rezsi és kaja,így simán kijövünk.Ok nem nagylábon,de pár hónapot kibírunk,utána pedig remélhetőleg megtérül.
2020. júl. 14. 21:48
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!