Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hát milyen anya az ilyen?!

Hát milyen anya az ilyen?!

Figyelt kérdés

16 éves lányom bejelentette tegnapelőtt, hogy szeretne a barátnőivel leruccani a Balcsira.(egyiküknek van egy nyaralója, és 2 nap) Egyrészt nagy buli, másrészt meg "már nagy" ehhez.

Na, mondtam neki max délután kimehetsz a kertbe kapálni, meg mégis hogy is gondolod ezt??

De hogy lesznek szülők meg izé. Fáradt volt az agyam, mondtam hagyjuk a tmát. Kiváncsiságból felhívtam ma a szívbeli pajtásnője anyját, nem hogy a Balcsiról nem tudott, de még a "szülői felügyeletről" sem.

Na most ezekután abszolúte letiltottam az egész balatonosdit.

A lányom szerint én egy "ultrakonzervatív begyepesedett anya" vagyok. És hogy a mai fiatalok tök máshogy élik az életüket, én meg elrontom ezt a kis szórakozását is, hogy nem engedem. Felelősségteljes 16 éves, eszébe sincs teherbeesni, csak fürödni akartak.

Ja, meg hogy személyi jogokat is megsértettem a hívással, és hogy eddig menő csaj volt, de vissza van minősítve miattam...(??)

Tapasztalt anyukák ehhez szóljatok? Most tényleg új szelek fújnak és mások engedik ezeket a 16 éves csitriket "bulizni" ilyen módon?!


2010. júl. 17. 15:44
1 2 3 4 5
 41/41 anonim ***** válasza:
100%

Pont 16 éves voltam, amikor a barátnőmmel el akartunk menni a nyaralójukba (15 km). Nem engedtek el, ezért "kompromisszumot kötöttünk", a barátnőméknél lehettem szülői felügyelettel a szomszéd városban. Az ő anyukája nagyon laza nő, vállalta, hogy azt mondja a szüleimnek, ha ott hívnának, hogy fürdök éppen vagy ilyesmi. Szóval lementünk a nyaralóba. Nem így indult, de végig csak buliztunk, valahogy bekeveredtünk egy ismeretlen házibuliba is, és sikeresen összeszedtem az első szexuális élményem is. Utólag visszagondolva csoda, hogy nem történt semmi bajom, mert "nyaralunk!" felkiáltással kihívtam magam ellen a sorsot, ahol csak lehetett.


Ne engedd el a lányod. A leírtak alapján éretlen még arra is, hogy egy helyzetet reálisan értékeljen.

Más: látom, hogy akik tizenévesen ilyen bulizós életet éltek, mire jutnak. Semmire. Van, aki 22 évesen az ötéves gyerekét neveli - egyedül -, még érettségije sincs. Tanulás semmi, kilátások nulla. Nem azt mondom, hogy egy nyaralástól megy tönkre az ember élete, de elindíthat olyan folyamatokat, amik igenis ide vezetnek. Kicsi még, nincs szüksége erre.

2010. júl. 17. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!