Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hát milyen anya az ilyen?!

Hát milyen anya az ilyen?!

Figyelt kérdés

16 éves lányom bejelentette tegnapelőtt, hogy szeretne a barátnőivel leruccani a Balcsira.(egyiküknek van egy nyaralója, és 2 nap) Egyrészt nagy buli, másrészt meg "már nagy" ehhez.

Na, mondtam neki max délután kimehetsz a kertbe kapálni, meg mégis hogy is gondolod ezt??

De hogy lesznek szülők meg izé. Fáradt volt az agyam, mondtam hagyjuk a tmát. Kiváncsiságból felhívtam ma a szívbeli pajtásnője anyját, nem hogy a Balcsiról nem tudott, de még a "szülői felügyeletről" sem.

Na most ezekután abszolúte letiltottam az egész balatonosdit.

A lányom szerint én egy "ultrakonzervatív begyepesedett anya" vagyok. És hogy a mai fiatalok tök máshogy élik az életüket, én meg elrontom ezt a kis szórakozását is, hogy nem engedem. Felelősségteljes 16 éves, eszébe sincs teherbeesni, csak fürödni akartak.

Ja, meg hogy személyi jogokat is megsértettem a hívással, és hogy eddig menő csaj volt, de vissza van minősítve miattam...(??)

Tapasztalt anyukák ehhez szóljatok? Most tényleg új szelek fújnak és mások engedik ezeket a 16 éves csitriket "bulizni" ilyen módon?!


2010. júl. 17. 15:44
1 2 3 4 5
 21/41 A kérdező kommentje:

Nem, nem amiatt akadtam ki, mert augusztus első felébe megyünk EGYÜTT Görögbe. Ez ilyen évi családi nyaralás.De én ott látom őt, tudok róla stb.


Azt hittem értelmes válaszokat fogok kapni, de mindenütt megjelennek a "határozottan anya-ellenes" kamaszok. Mert hogy aki így ír, nem szülő az is biztos....

2010. júl. 17. 16:20
 22/41 anonim ***** válasza:
100%
Én igazat adok neked, igaz nem is szülőellenes kamasz vagyok, hanem anya, enyém az utolsó kommented előtti hsz.
2010. júl. 17. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/41 anonim ***** válasza:
100%
Engem például nem akartak elengedni nagyon ide-oda,így az lett a vége hogy megszökdöstem,és már csak azért is elmentem discoba,stb.Ha el lettem volna engedve,akkor talán nem csináltam volna meg sok hülyeséget dacból.Viszont!Akkor teljesen más volt a helyzet,mint most.Én se engedném el a lányomat,főleg úgy hogy még hazudott is.Ha nem képes elmondani az igazat hova megy,akkor nem kell hogy elvárja hogy te elengedd.Szerintem te is tudod mik vannak az ilyen kiruccanásokon:a minimum a cigi,pia,pasizás,meg még egyéb jóságok amiket kipróbálnak.Szóval én neked adok igazat. 29/N
2010. júl. 17. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/41 anonim ***** válasza:

szerintem az a fo baj,hogy egybol elhajtottad, ahelyett, hogy leultel volna ot percre, vegighallgattad volna es egyutt kitalalaltatok volna egy megoldast,ami mindenkinek jo.pl kikisered az allomasra. vannak e ott felnottek,pl szomszed telken. lemehet,de egy napra,lemehet,de fiatal felnott kiserje oket, mittudomen.


nem hulye, csak kamasz


en is lattam a TAKen-t... de ahhoz nem kell messzire menni, a kozert elol is elrabolhatjak az embert.

2010. júl. 17. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/41 anonim ***** válasza:
100%
Hát az első reakcióm, nekem is hasonló lett volna.;) Az átgondoltabb pedig az, hogy felhívom a barátnője szüleit, hogy tényleg ott lesznek-e. Szerintem jobbat nem is tehettél volna. Ha a leányzó nem hazudik, mehetett volna. Jól tetted, hogy nem engedted el. Sajnos kamaszkorban a gyerekek egy része ilyen. Mivel tudják, hogy szülők nélkül, bele a világba nem engednék őket, hazudnak, hogy kicsikarják a szabadságot. A lányod meg pár év múlva majd megérti, hogy miért nem engedted.Akkorra már tovább lát a kamasz orrnál. Engem soha nem tiltottak, oda mentem ahova akartam. Volt, hogy napokig hírt sem adtam magamról. Előfordult, hogy egy fillér nélkül stoppal mentünk a Balatonra. Három napig éheztünk, esetleg kenyeret loptunk az éttermek kenyeres kosarából. Aztán haza stoppoltunk. Sokszor mázlink volt, mert összefutottunk néhányszor fura alakokkal is. Ám ennek már huszonvalahány éve is van. Azóta a világ nem lett jobb.Jól tetted, hogy nem engedted. Duzzogjon, ha akar, majd megnyugszik. Ám azért mert csúnyán beszélt veled egy-két nap kijárási tilalmat is a nyakába varrnék. Aztán mehet akihez akar, hogy anyu korlátozta a személyes szabadságához való jogát.
2010. júl. 17. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/41 anonim ***** válasza:
100%

én a 17 éves vagyok:D

egyáltalán nem vagyok anya ellenes,valószinúleg ha lesz egy lányom és 16 évesen le akar majd menni pl. a balatonra én sem engedném el jó szívvel,főleg manapság,hátmég majd akkor.

Csak nem tetszik ez a hazudozás és csúnya beszéd veled szemben.

Én inkább neked adok igazat mint a lányodnak.Bocsánat,az előbb ezt is oda kellett volna írnom.

2010. júl. 17. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/41 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem teljes mértékben igazad van! Ezt valahol azért te is érzed, mert akkor nem lennél ebben a dologban ilyen határozott. Bár nem vagyok már gyerek, és gyerekem sincsen még (23N) szóval teljesen pártatlan vagyok, de azt gondolom, hogy ott a pont nálad. Szerintem sem a nyaralással van gond, hanem hogy simán és szemrebbenés nélkül a szemedbe hazudott.

Gondolom azért hívtad fel a csaj anyját, hogy meggyőződj róla, mert fontolgattad a dolgot, hogy abban az esetben ha tényleg szülőkkel mennek, hadd menjenek, persze előzete megbeszélés alapján. Ez így tiszta sor. De onnan, hogy egy jól kreált kis történettel előáll, és még te vagy a begyepesedett, mert elvárod hogy a saját gyereked őszinte legyen veled, az egy kicsit durva a lányod részéről.

Frankón a te nyakadba akarja nyomni a stresszt, hogy érzed már magad rosszul amiatt, hogy milyen visszamaradott szülő vagy, közben meg szépen elsunnyogja ezt a hazugságot mert te el vagy foglalva a lelkiismereteddel... Okos.. Egyébként, az én verzióm: Ha anyagilag megtehetitek: elengedném a lányom, de csak az eredeti verzió szerint: menjen egy szülő is- lehetőleg nem a leglazább- így van választási lehetősége, ő döntheti el hogy él-e ezzel a lehetőséggel, és megy vagy, legközelebb ötször meggondolja mit hazudik! Ennél jobban ebből a szituból nem tudnál jobban kijönni szerintem. :)

2010. júl. 17. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/41 anonim ***** válasza:
92%

Amikor én voltam 14 éves, el akartam menni a FEZEN fesztiválra két napra, megvettem a jegyeket (diákmunkán pont annyit kerestem, kéz alatt..) , mert azt hittem elengednek (előző évben az egyetemista bátyám elvitt). Elmentem az első napra, és mikor másnap indultam volna, kérdezte édesapám, hogy hova indulok. Elmondtam a helyzetet, mondta, hogy itthon maradok, amiért nem szóltam. Nagyon kiakadtam, duzzogtam, azt gondoltam, hogy milyen szemetek a szüleim. Sokáig. De most, 3 évvel később, azt mondom igazuk volt. Fejlődött azóta a jellemem, évente 1-2x a barátaimmal elmegyek szórakozni (az is általában házibuli), de nem cigizek, alkoholt is csak módjával, és nem megyek veszélyes helyekre. Ha tényleg olyan intelligens a lányod, mint mondod, akkor meg fogja érteni pár évvel később, és azt mondja majd, hogy milyen jó volt hozzá az édesanyja.

Szerintem ne engedd el, csak a következő, hasonló ilyen mulatságra.

Persze minden ember más, de szerintem nem lesz ebből baj.


17/F

2010. júl. 17. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/41 anonim ***** válasza:
100%
17 éves vagyok.Osztom az anyuka véleményét, a gyereket én szájbaba.tam volna, ha az anyjával így beszél. Egyébként mindig amikor ilyen sztorikat látok, hallok, olvasok, belegondolok, hogy basszus ha most ilyen suttyó kis ribizlik, meg hűbelegyerekek mászkálnak az utcán, és ez a menő.....akkor mi lesz majd, ha nekem lesz gyerekem??Hogyan védjem meg majd a sok hasonlókorú tinitől, akik olyan életmódot folytatnak, hogycsakna???!!!
2010. júl. 17. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/41 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is jobban tetted,hogy nem engedted el a leányzót.Kiderült az,hogy egyáltalán hova akartak menni?Elég nagy a Balaton.

Én Siófokon lakom és ide biztos,hogy nem engednék el gyereket egyedül.Napközben még csak hagyján,de az éjszaka nem feltétlenül biztonságos. Enying elég közel van,és előszeretettel járnak ide onnan a színesbőrűek.A sétányok tele vannak ribikkel,mindenhol mattrészeg fiatalok.

Viszont a Balcsi más részére mehetnének.

2010. júl. 17. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!