Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hát milyen anya az ilyen?!

Hát milyen anya az ilyen?!

Figyelt kérdés

16 éves lányom bejelentette tegnapelőtt, hogy szeretne a barátnőivel leruccani a Balcsira.(egyiküknek van egy nyaralója, és 2 nap) Egyrészt nagy buli, másrészt meg "már nagy" ehhez.

Na, mondtam neki max délután kimehetsz a kertbe kapálni, meg mégis hogy is gondolod ezt??

De hogy lesznek szülők meg izé. Fáradt volt az agyam, mondtam hagyjuk a tmát. Kiváncsiságból felhívtam ma a szívbeli pajtásnője anyját, nem hogy a Balcsiról nem tudott, de még a "szülői felügyeletről" sem.

Na most ezekután abszolúte letiltottam az egész balatonosdit.

A lányom szerint én egy "ultrakonzervatív begyepesedett anya" vagyok. És hogy a mai fiatalok tök máshogy élik az életüket, én meg elrontom ezt a kis szórakozását is, hogy nem engedem. Felelősségteljes 16 éves, eszébe sincs teherbeesni, csak fürödni akartak.

Ja, meg hogy személyi jogokat is megsértettem a hívással, és hogy eddig menő csaj volt, de vissza van minősítve miattam...(??)

Tapasztalt anyukák ehhez szóljatok? Most tényleg új szelek fújnak és mások engedik ezeket a 16 éves csitriket "bulizni" ilyen módon?!


2010. júl. 17. 15:44
1 2 3 4 5
 31/41 anonim ***** válasza:
81%

ma 16:40

jahh, igaz!!!enyingi vagyok XD

2010. júl. 17. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/41 anonim ***** válasza:

Attól függ, hogy milyen típusú ember a lányod. Ha olyan, aki nem ugrik bele semmilyen hülyeségbe, gondol a következményekre, nem vedel/bagózik, és normálisak a barátnői is, akkor megérdemelne egy igent. Meg persze attól is függ, milyen messze van a Balaton, az se mindegy, hogy 20-30, vagy 100 km. Azonban abból, ahogy veled szemben viselkedett, és a képedbe hazudott, sajnos nem ez jön le.


Nem értem amúgy mi lett a mai fiatalsággal, hogy így viselkednek, hihetetlen. És az idióta osztálytársaik úgy megnevelik őket, hogy egyik hülyébb, mint a másik. "menő csaj volt, de vissza van minősítve miattam.." Ez mindent elárul...


bár persze lehet velem van a baj, de mindig is sz*rtam rá nagy ívben mit gondolnak mások, és nem akartam "menő csaj" lenni.

Én amúgy 22 vagyok, de ép ésszel nem tudom felfogni, hogy mivé változott a tinédzserkor.

2010. júl. 17. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/41 anonim válasza:
100%

én egy 17éves kamasz vagyok. énis átéltem ilyen helyzeteket csak engem az anyám nem a balcsira nemengedett hanem a 60kmre lévő városba se! jó hisztiztem hosztiztem de valamilyen szinten igaza volt. én is jótanulóvagyok nemcigizek nem iszomporig magam nemfüvezek nembeszélek így anyámmal. nekem ebből a beszédtipusból azjöttle h még egyáltalán nem felelősségteljes. ha én így beszélnék a szüleimmel 2nagy pofon társaságával küldenének a szobámban. max hogyha mégis arra döntenél h engeded akkor beszéld meg vele normálisan a szálást fixáljátok le esetleg menny el vele. de én ha szülő lennék nemengedném. am volt aki aztírja h "ha 14évesen nemcigizel nemdugsz cikivagy" szerintem meg az a gáz hha már 14éves fejjel lefekszel ezzel azzal meg cigizel. én 17éves fejjel életemben1 cigit elszívtam de nemvoltjó(anyámnak elmondtam röhögött egyet d emostmár biztos h soha nemfogok cigizni) és még szűzvagyok. szerintem én ígyvagyok értékes :) kicsit eltértem a tárgytól, de szerintem jóltetted h nemengedted el!!!

L/17

2010. júl. 17. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/41 anonim ***** válasza:
100%

A szövege alapján a lányod éretlen arra, hogy elengedd ilyen körülmények között, bár én lehet, hogy úgy alapból nem engednék el egy 16 évest. Szóval mindenképp jól döntöttél, de nagyon nem irigyellek, a következő pár év kemény lesz.

21/L

2010. júl. 17. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/41 anonim ***** válasza:
100%
Ugy gondolom jól döntöttél, hogy nem engedted el. Na nekem próbált volna igy válaszolni, azt hiszem a kezem meglendült volna. Igazad volt, hogy a hazugság után nem engedted el.
2010. júl. 17. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/41 anonim ***** válasza:
100%

Egy két dolgot tisztáznék. Hivatalosan 16 éves korától vállalhat diákmunkát, 15 évtől szülői beleegyezéssel bárki. 14 évesen csak feketén lehet pénzt keresni.

Igen, 20 évvel ezelőtt lehetett éjfélkor is sétálni az utcán, bárhol, ma már dübörög a majré a felnőttekben is. Lehetett stoppal bejárni az országot, még volt közbiztonság. Ma sajnos nincs.

Igazat adok neked kérdező, 16 és 20 éves lányaim vannak. Először is a hazugság. Rafináltan tálalta, de nem gondolt arra a lányod, hogy beszélsz a másik anyukával, és kiderül az igazság? És ő van megsértődve? Meg lehet bízni az anyának a lányában, de meg tudja védeni magát, ha bajba kerül? Az én lányaimmal megérttettem, hogy ha késnek a hazaérkezéssel, írjanak egy sms-t, nem azért, hogy számonkérjem, hanem, hogy ne aggódjak. Tudják, nem azt feltételezem, hogy a késés valamilyen züllés miatt van, hanem az utcai erőszak miatt. Fényes nappal meglopnak, megvernek bárkit az utcán, hogyne félteném este, sötétben. Bízom mindkettőben, nincs kimondott tiltás, de csak addig, míg őszinték.

2010. júl. 17. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/41 anonim ***** válasza:
23%

nem tudom, én 15 éves vagyok, most voltunk 4 napon balatonon egy 13-4 fős társasággal, egyikünk sem töltötte be a 16ot. mondjuk volt velünk egy 23 éves. de akkor sem szülő. mindegy, mi ezt így látjuk normálisnak. és anyuéknak sincs velük semmi problémája. az elején kiakadtam, és nekem is pont a begyepesedett szó jutott az eszembe. de az, hogy hazudott, szerintem nagy hiba. szóval 50-50, mindketten elrontottátok.

15/L

2010. júl. 17. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/41 anonim ***** válasza:
100%
Én nem engedném el, már csak azért sem, mert hazudott. Mindenesetre ülj le, és beszéld meg vele, hogy miért nem mehet, mert ha csak azt mondod, hogy "Nem mehetsz és kész!", akkor nem fogja megérteni és legközelebb, nagy valószínűséggel el fog szökni. Ha annyira okos, és intelligens, akkor megfogja érteni, ha azt mondod neki, hogy " Sajnálom, nem mehetsz el. aggódok érted, és nem szeretném, ha bajod lenne. Ráadásul hazudtál is, ez nem volt szép...Legközelebb, ha úgy viselkedsz, ahogy kell, elengedlek! " . Nekem ez a véleményem! 14/L
2010. júl. 17. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 anonim ***** válasza:
4%
Az előbbihez csak annyit, hogy lehet, hogy csak vicc volt az a kapálásos dolog, de ezért egy kicsit durva is. Azért egy 16 éves lányt nehogy már csak kapálni engedd ki a kertbe...Akkor még megérteném, ha 14 éves lenne, így...
2010. júl. 17. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/41 anonim ***** válasza:
76%
Én megdöbbentem ezen, amit írtál, bár nekem felnőtt gyerekeim, sót már unokáim is vannak, mindig büszke voltam rá, hogy soha nen ütöttem meg őket, de még a hangomat is ritkán emeltem fel....de ha velem így beszélt volna bármelyikük, biztos, hogy kihozott volna a sodromból. A hazugság, ami számomra megbocsáthatatlan. A sajátjaimat is úgy neveltem, mindent meg tudok bocsátani, de csak ha igazat mondanak. 16 éves kislány még gyerek, akkor különösen, ha ílyeneket csinál. Nem tudom elfogadni , amikor nem tisztelik az édesanyjukat, aki szereti őket. Mert ha nem szeretnéd, elengednéd mindenhova. Aki nem törődik a gyerekével, aki mindent ráhagy, kényelemből vagy közömbösségből, ma az a jó szülő. Szerintem meg csak azzal törődünk, akit szeretünk. Légy következetes, és most állítsd le, amíg föléd nem nő. Szerintem a kislányod nem gondolta át, mit beszél. Ülj le vele, esetleg férjeddel együtt, és beszélgessetek. Én egyébként sose a gyerekeimtől féltem, hogy ők csinálnak valamit, hanem másoktól. A sok részeges semmirekellőtől, a maffiózóktól, stb. Mikor a lányom tizenéves volt, elengedtük az iskolai bulikra, de mindig értementünk, amikor haza akart jönni, mert sajnos épp a felénk vezető úton vittek már el (akkor) hatalmas merciben este lányokat, akik nem is kerültek elő. Szóval a mai világban én nem engednék el tizenéves kislányokat, még a fiúkat is félteni kell, sajnos.
2010. júl. 17. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!