Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hát milyen anya az ilyen?!

Hát milyen anya az ilyen?!

Figyelt kérdés

16 éves lányom bejelentette tegnapelőtt, hogy szeretne a barátnőivel leruccani a Balcsira.(egyiküknek van egy nyaralója, és 2 nap) Egyrészt nagy buli, másrészt meg "már nagy" ehhez.

Na, mondtam neki max délután kimehetsz a kertbe kapálni, meg mégis hogy is gondolod ezt??

De hogy lesznek szülők meg izé. Fáradt volt az agyam, mondtam hagyjuk a tmát. Kiváncsiságból felhívtam ma a szívbeli pajtásnője anyját, nem hogy a Balcsiról nem tudott, de még a "szülői felügyeletről" sem.

Na most ezekután abszolúte letiltottam az egész balatonosdit.

A lányom szerint én egy "ultrakonzervatív begyepesedett anya" vagyok. És hogy a mai fiatalok tök máshogy élik az életüket, én meg elrontom ezt a kis szórakozását is, hogy nem engedem. Felelősségteljes 16 éves, eszébe sincs teherbeesni, csak fürödni akartak.

Ja, meg hogy személyi jogokat is megsértettem a hívással, és hogy eddig menő csaj volt, de vissza van minősítve miattam...(??)

Tapasztalt anyukák ehhez szóljatok? Most tényleg új szelek fújnak és mások engedik ezeket a 16 éves csitriket "bulizni" ilyen módon?!


2010. júl. 17. 15:44
1 2 3 4 5
 1/41 A kérdező kommentje:

Egyébként nem tudom sírjak-e vagy nevessek...

A hazugságáért is tartottam egy alapos fejmosást, erre a válasz flegmán az volt, hogy "dehát valamit mondanom kellett neked, mert olyan vagy mint egy kib.szott tyúkanyó, és még 3 méterre se engednél el" (idéztem)

2010. júl. 17. 15:46
 2/41 anonim ***** válasza:
100%

Az első mondataidat olvasva, tényleg azt hittem, hogy Veled van a baj. 2 nap Balcsi helyett kapálni küldeni egy 16 éves lányt? :)


De továbbolvasva abszolúte igazad volt!!! És meg kell neki mondanod, hogy azért nem mehet sehova, mert hazudott!!


Inkább legyél egy begyepesedett, konzervatív anya, mint egy korai nagymama, vagy egy szomorú szülő, akinek a lánya rossz útra tért. Jól tetted!!!

2010. júl. 17. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 anonim ***** válasza:
100%
én nem engedném el, és igazad van
2010. júl. 17. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:
53%
Ha jol nevelted volna nem csinalna ilyeneket.Akkor siman elengednem a Balcsira.Igy viszont ket pofonnal a kapalasra szavazok.Te meg legyel mar szulo es koveteld meg a tiszteletet!!Hogy beszel mar veled??Nem a haverja vagy.
2010. júl. 17. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
37%

hat istenem,fiatal.... ha titokban szexelne stb ahhoz nem kell a balatonra menni...


engedd el...de feltetelekkel. 2nap nem a vilag,mikor menjen,mikor bulizzon, ha nem fiatalon.

adja meg a cimet,es hivjon fel x idokozonkent stb.


engem elengedtek 16evesen pont,

3nap velencei to volt...furodtunk,langosoztunk :-)

2010. júl. 17. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 anonim ***** válasza:
78%

igazad van,mert hazudott..

amúgy tök ribancnak jön le a lányod :S (márbocs)

de hogyha nem hazudott volna meg minden..akkor simán elengedhetted vna sztem

2010. júl. 17. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 A kérdező kommentje:

A lányom nem ribanc. Nagy a szája, de igazság szerint brahiból nem feküdne le senkivel. Attól tartok ezt a Balatonosdit is ő találta ki, hogy előbb megeteti velem, aztán többi barátnője is előadja otthon.

Jó tanuló, okos, csak a kamaszévek nálunk se fognak nyomtalanul eltünni....

2010. júl. 17. 15:57
 8/41 anonim ***** válasza:
100%

A mai fiatalok a médiának köszönhetően azt hiszik, hogy ők már érettek mindenre. Persze, korábban érnek meg hasonlók, de nem látják még át azt, amit egy szülő ilyenkor meglát. a féltést, az aggódást. Nem kell ehhez begyepesedett embernek lenni, elég csak szülőnek lenni.

Nem a te vagy lemaradva, hanem sok szülő tette azzá ezt a korosztályt, aki azt hiszi, hogy a gyerek önállósodásának a módja az, hogy mindenhova elengedi a gyereket. És ezt a gyerekek egymás között terjesztik és persze tök jó fej az, akink a szülei mindent megengednek.

Jól tetted, hogy nem engedted el. De a ki.baszott szónál lehet, hogy visszakézből szájba vertem volna, 16 éves lány ide, 16 éves lány oda.


13 éves fiú enyukája

2010. júl. 17. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 A kérdező kommentje:
15:52 -től kérdezem, hogy miből lángosoztatok? Elmenetetek diákmunkára?
2010. júl. 17. 15:59
 10/41 anonim ***** válasza:
98%

Igaz én csak 13 vagyok de elmondanám a véleményemet ha nem baj :)

Szerintem én sem engedtem volna el. Lehet, hogy tényleg nincs eszébe terhes lenni, de a mai fiatalok nagyon szeretnek inni és cigizni...persze van a normálisabb társaság a "vénasszonyok klubja (azok a fiatalok "klubja" akik nem cigiznek, nem esnek teherbe 15 évesen és nem tépnek be)" én is ebbe tartozok :D. De szerintem a te lányod nem a "vénasszonyok klubjába" tartozik. Ezt onnan szedtem, hogy azt mondta, hogy már nem olyan menő. Ráadásul még hazudott is, és a beszéd stílusa se valami normális. Nem tisztel téged. Szerintem beszélgess el vele egy kicsit.

2010. júl. 17. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!