Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Nincs igazam? Nem akarok...

Nincs igazam? Nem akarok pofátlan lenni, csak logikus.

Figyelt kérdés

Az iskola miatt hétköznap a barátoméknál leszek. Természetesen nem akarok "ingyenélő" lenni náluk ezért minden hónapban beszállok anyagilag.

Minden jó lenne, csak egy kis gond van.

3 szobás a lakásuk és 3man laknak (barátom, anyukája, húga). A húga van a legnagyobb (erkélyes)szobába, ahol franciaágy van és egyedül neki túl nagy szerintem. A barátomnak pedig jóval kisebb a szobája. Csak egy személyes ágya van, nagyobb nem is férne el.

Ezért megkértem, hogy beszéljen a tesójával, hogy cseréljenek szobát.

Erre az anyja azt mondta, hogy mekkora pofátlanság, hogy még ott sem vagyok, de már rendeszkedek.

Most komolyan nincs igazam? A barátom dolgozik, én pedig egésznap keményen fogok tanulni +diákmunka. Hulla fáradtan mi nyomorogjunk abba a kisszobába?

Neki meg bőven elég lenne.

Szerintem, ha már beszállok anyagilag akkor ennyit igazán kérhetek.

20/L


2014. aug. 30. 12:57
1 2 3 4 5 6 7 8
 61/79 anonim ***** válasza:
92%

Kérdező ne haragudj, de ennyire nem lehetsz korlátolt, és hülye, hogy ezt nem vagy képes megérteni, és remélem ez csak egy kitalált provokáció.


Miért vagy pofátlan?

Mert nem hogy megköszönnéd, és csöndbe maradnál, hogy befogadtak, és így neked nem kell drága albit kivenni, és nem kell az utcán aludnod, ehelyett még nekiállsz királykisasszonyt játszani, más házában rendezkedni, és a párod húgát kitúrni a szobájából. Ha hiszed, ha nem én az anyuka helyében azt mondtam volna ezek után, hogy kívül tágasabb. Igen, megérdemelnéd.

Idegen ember házában NEM rendeZkedünk, még akkor sem, ha fizetsz a szobáért. Te hogy éreznéd magad, ha lenne egy bátyád, aki egyik nap hazahoz egy lányt, és ő meg nekiáll rendezkedni, és neked megparancsolja, hogy te most szépen átköltözöl a SAJÁT szobádból a kisebbe? Ki ő neked? Senki.

Ő is egy ugyanolyan megtűrt személy a lakásban, mint amilyen te vagy.


Ezzel a műsorral garantáltan tönkre vágtad a jó viszonyt, és teljesen megértem az anyukát, ha azt mondja, hogy oda be nem teszed többet a lábadat. Ha az anyuka lakna abban a nagyobb szobában, őt is kipateroltatnád onnan? Ne légy már ennyire hülye. A minimum az lenne, ha sokszor erősen bocsánatot kérnél, és jó alaposan meghúznád magad.

2014. aug. 31. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/79 anonim ***** válasza:
93%

Hát kérdező, én az anyuka helyében ezután a gyönyörű produkció után páros lábbal rúgtalak volna ki.

Ez nem is pofátlanság, hanem már iszonyú hálátlanság. A minimum az lenne, ha megköszönnéd, és nem élnél a lehetőséggel. Nekem a pofámról sülne le a bőr ezek után, ha engem a párom anyja jogosan lepofátlanoz, én meg ott élnék a lakásában. Drága, attól, mert te beszállsz a rezsibe (ami teljesen elvárható és ez a minimum), még te ott egy huszadrangú SENKI vagy. Variálhatsz a saját lakásodban, de nem máséban. Itt a büdös életbe SENKIT NEM érdekel, hogy te mit akarsz, meg neked mi lenne logikus. Ahhoz sincs semmi közöd, hogy a párod húgának mekkora szobája van, nem hogy még kitúrni onnan, mert a bátyja új pi...nája azt akarja.

Ezek után (nevezhetsz bunkónak, nem érdekel), de nagyon remélem, hogy az anyja nem enged a házba. Nekem sem lenne semmi affinitásom és kedvem egy pofátlan kiscsajt kerülgetni a saját lakásomban, aki nem hogy megköszönné, hogy ott lehet, még neki áll feljebb, és elkezd a saját szája íze szerint rendezkedni.

Ez még rokonoktól is irtó nagy pofátlanság, nem hogy még egy megtűrt idegentől....esetleg ágyba reggelit anyucitól és a hugicától nem szeretnél?


Erre az esetre szokták mondani azt, hogy szorít a gyémántcipő. Sikeresen visszaéltél a lehetőséggel, lejárattad magad az egész család előtt, úgyhogy szerintem irány kiadó szobát keresni.

2014. aug. 31. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/79 anonim ***** válasza:
93%

Ez most komoly? Így végigolvasta komolyan nem esik le neked kérdező, hogy az embereknek mivel van itt a legnagyobb problémája?

Egyáltalán nem az a probléma, hogy nektek kis szobátok van, hanem a viselkedésed. Itt nem logikát kell keresni. Te tulajdonképpen most betetted a lábad egy idegen ember lakásába, és elkezdtél variálni, rendezkedni a saját elképzelésed alapján, és még te vagy felháborodva, hogy pofátlannak neveznek.

Fölajánlotta neked udvariasan a párod anyja, hogy náluk lakhatsz, így nem kell albérletbe menni, és együtt is lakhattok. Erre te mit csinálsz? Még be sem költöztél, már benyújtottad az igényeidet, és a párod kistestvérét kiebrudalnád a szobából, mert neked a nagyobb szoba kell, ráadásul fel vagy háborodva, hogy a párod testvére MI JOGON van a nagyobb szobába, amikor ő nem dolgozik....


Hát őszintén szólva a hozzád hasonlók takarodjanak el a büdös francba. Gondolom párod sem volt annyira elragadtatva a viselkedésedtől, de hogy még neked áll feljebb, az mindennek a teteje.


Ha ennyire fogyatékos vagy, hogy nem érted, hogy közted és a kistestvér között mi a különbség, az a te agyi kapacitásodat tükrözi. Attól, mert te kifizeted a rezsi és a fogyasztás rád eső részét (ami ALAP dolog, és ezzel nem teszel nekik szívességet), még nem lesz automatikusan beleszólási jogod a család dolgaiba, és a ház variálásába. Ha én lettem volna az édesanya, ezután röhögve küldtelek volna ki az utcára. Durván hangzik ez, de megérdemelnéd. Ha a te lakásodba jönne egy idegen, és nekiállna rendezkedni, hogy mostantól te a másik szobában laksz, és ő meg megy a helyedre, te vállat vonva tapsikolva eltűrnéd és költöznél? Ugye, hogy nem.


Neked őszintén MINEK iskola, ha egy ilyen egyszerű dolgot képtelen vagy felfogni? Akkor legközelebb majd én megyek hozzátok, és mondom, h te szépen alszol a konyhában, mert neked elég akkora hely is, én meg beköltözök a szobádba.


És amúgy megkérdezhetem, hogy mi lett azóta? Vagy már vissza se nézel, mert nem neked adtunk igazat?

2014. aug. 31. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/79 anonim ***** válasza:
100%

"Az egyik legnagyobb előnynek tartom a kislányom születésében hogy nem lesz menyem. "


Én is ezt szoktam mondani,bár normális meny is létezik,hisz ha a lányom ilyené válna sem tűrném jobban.

2014. aug. 31. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/79 anonim ***** válasza:
89%
elvből nem szoktam anyósok pártján lenni,de most neki van igaza.Te tényleg extra pofátlan vagy.
2014. aug. 31. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/79 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy csak érdeklődésből, az anyukának is előadtad ez a szar "logikus" sztorit? Kíváncsi lennék az arcára amikor levezetted neki miért is kéne a saját lányát kiraknia a szobájából egy idegen kedvéért.
2014. aug. 31. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/79 anonim ***** válasza:
100%

annak aki azt írta,hogy ismeri ezt a családot:


mutasd meg az anyósjelöltnek is a kérdést,hadd lássa,hogy mi reagálnak az emberek!

2014. aug. 31. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/79 anonim ***** válasza:
100%

(másik 86%-os vagyok)


Én mindenesetre kíváncsi lennék kérdező a gondolatmenetedre, hogy szerinted ez miért normális, és miért lenne neked igazad.

Tehát tisztázzuk: szerinted az rendben van, és normális dolog, hogy odaköltözöl a párodhoz, az ő házukba. Az anyjától ez elég nagylelkű ajánlat! És még be sem költöztél, már elkezdesz rendezkedni, és kidobnád azt a szerencsétlen 15 éves lányt a saját szobájából a saját házukban, mert az a szoba nagyobb, és neked az kéne, és szerinted az a szoba a kislánynak túl nagy. Majd nem érted, miért pofátlanoz le az anyuka, amikor szerinted ez logikus gondolkodás.


Egyszerű: más házában nem te vagy az úr, és baromi nagy pofátlanság és bunkóság csak úgy rendezkedni kényed kedved szerint, főleg úgy, hogy ez egy másik családtag életét is nagyban érinti. A kijelentéseid alapján ("15 éves nem is dolgozik így mi jogon van a legnagyobb szobában") eléggé önző, buta és egoista vagy. Hogy hogy mi jogon? Olyan jogon, hogy ő ott lakik, a párod anyjának a gyereke, a párod testvére. Ha nem tetszik, költözz albérletbe, vagy kollégiumba. Te abban a házban egy megtűrt személy vagy, egy idegen, akinek semmi köze sincs ahhoz a családhoz, csak annyi, hogy az anyuka fiával jársz. Ettől még te nem leszel se családtag, se rokon, se senki abban a családban.


Érted már?

Ez az általad tanúsított viselkedés nem csak pofátlan, hanem iszonyú udvariatlan is volt, és amondó vagyok, hogy a párodat is jól lealáztad ezzel a viselkedéssel a saját anyja előtt. Ez sem érdekel?


Jegyezd meg a következőket:

~ más házában te csak vendég vagy, egy idegen, nem pedig társtulajdonos

~ semmi jogod más házában eldönteni, hogy ki melyik szobában legyen, és kinek melyik szoba a megfelelő méretű

~ az anyuka nagylelkű ajánlatával te elég bunkón visszaéltél, így evidens lenne ezek után NEM elfogadni az ajánlatot

~ a rád eső rezsi és fogyasztási rész kifizetése nem besegítés, hanem ALAP ELVÁRÁS

~ akkor sem lenne semmi jogod variálgatni, ha fizetnél a szobáért

~ ha nem tetszik, hogy kicsi, akkor költözzetek albérletbe, ilyen egyszerű

~ az anyukától szélsebesen kérjél őszinte elnézést a viselkedésedért

~ gondold bele magad a kislány helyzetébe. Te örülnél neki, ha egy idegen ember a ti lakásotokban kidob téged a saját szobádból, kényszerít arra, hogy elköltözz, mert neki az a szoba jobban tetszik?

~ előre benyújtani az igényeket családtagoknál is pofátlanság

~ az általad felvázolt "ötletet" még felhozni is bunkóság, és én sem nézném jó szemmel

~ ezek után szerintem nem kell csodálkoznod, ha az anyuka azt akarja, hogy már ne költözz hozzájuk, mert ezzel eléggé aláástad a helyzetedet


Tehát ALAP etikett!! : Más házában azt tesszük, amit a házigazda, vagy a tulajdonos mond. Ha nem tetszik valami, el lehet menni. Pont. És ez ugyanúgy vonatkozik az albérletre is, mert hiába te laksz ott, attól még nem a te házad, nem a te tulajdonod.

Ez itt a nagy probléma, hogy ezt nem érted meg, mert te úgy mentél a párod anyjának a lakásába, mintha az a tiéd is lenne. Jobb ha változtatsz a hozzáállásodon, mert az ilyen albérlőket sem tűrik meg sehol. A kollégiumi szobából is kipaterolod a szobatársadat, mert nélküle nagyobb a szoba?

Remélem belátod, hogy minősíthetetlenül viselkedtél, és nem csak magadat, de a párodat is megaláztad, anyuka előtt meg szerintem egy életre leírtad magad.


Szóval szerintem ideje elgondolkoznod.

2014. aug. 31. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/79 anonim ***** válasza:
100%

"Nem követeltem, hogy költözzön ki, csak szerintem így lenne fair."


Nem, kérdező. A fair, elvárható és normális az lenne, hogy minden felnőtt ember oldja meg a saját problémáját, a te esetedben a lakhatás kérdését. Túl sok az életképtelen, inkubátorra szoruló egyed, ez bizony a 25 év Kádár rendszer egyik legfőbb vívmánya.

Semmi közöd a hugi szobájához, az az ő kis élettere. neked coki van.

2014. aug. 31. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/79 anonim ***** válasza:
92%

coki bizony.

Ezek után anyu helyében a lakásba sem engednélek be,oszt oldd meg a gondodat ahogy akarod!

2014. aug. 31. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!