Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Nincs igazam? Nem akarok...

Nincs igazam? Nem akarok pofátlan lenni, csak logikus.

Figyelt kérdés

Az iskola miatt hétköznap a barátoméknál leszek. Természetesen nem akarok "ingyenélő" lenni náluk ezért minden hónapban beszállok anyagilag.

Minden jó lenne, csak egy kis gond van.

3 szobás a lakásuk és 3man laknak (barátom, anyukája, húga). A húga van a legnagyobb (erkélyes)szobába, ahol franciaágy van és egyedül neki túl nagy szerintem. A barátomnak pedig jóval kisebb a szobája. Csak egy személyes ágya van, nagyobb nem is férne el.

Ezért megkértem, hogy beszéljen a tesójával, hogy cseréljenek szobát.

Erre az anyja azt mondta, hogy mekkora pofátlanság, hogy még ott sem vagyok, de már rendeszkedek.

Most komolyan nincs igazam? A barátom dolgozik, én pedig egésznap keményen fogok tanulni +diákmunka. Hulla fáradtan mi nyomorogjunk abba a kisszobába?

Neki meg bőven elég lenne.

Szerintem, ha már beszállok anyagilag akkor ennyit igazán kérhetek.

20/L


2014. aug. 30. 12:57
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/79 anonim ***** válasza:
100%
Azért, mert a beszállsz a rezsibe...azzal, amennyit te fogyasztasz...evidens. Az, hogy a házban már rendezkednél (és itt most mindegy, hogy kérted-e őket vagy sem...) már rossz nyitány..és nem jogosít fel, hogy szervezkedj. Ez nem a te reszortod! Maximum a párod kérhette volna meg a hugát erre a szobacserére..de te nem.
2014. aug. 30. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/79 anonim ***** válasza:
88%
Megjött a nyugaton megtűrt bérmunkás is, a fórumok szokásos dísze, aki mindig hangoztatja milyen hülye minden magyar és ő bezzzegg. :D
2014. aug. 30. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/79 anonim ***** válasza:
100%

"Szerintem, ha már beszállok anyagilag akkor ennyit igazán kérhetek."


Nem, kérhetsz ennyit se! Még jóhogy beszállsz, a saját részed fizeted, amit te fogyasztasz. Tehát nekik ezzel semmi pluszt nem adsz, sőt el kell viselniük plusz egy személyt. Majd ha még külön fizetsz lakbért is a rezsin felül (mint egy albérletben, amire ugye nincs kereted), majd akkor szervezkedhetsz, esetleg, talán...

2014. aug. 30. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/79 anonim ***** válasza:
0%

#32 kedvesem, nem vagyok ráutalva, hogy dolgozzak, és nem nyugaton vagyok :)

Kétszer lőttél mellé :)

2014. aug. 30. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/79 anonim ***** válasza:
100%

22. Akkor te valami mazosita lehetsz, ha nem tudnál magyarok közt élni, de azért idejársz egy magyar fórumra a sok megkeseredett, pesszimista, irigy magyar embert közé.

Tipp: Húzzál akkor valami külföldi oldalra a sok optimistát olvasni! :D

2014. aug. 30. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/79 anonim ***** válasza:
90%

Logikusnak persze logikus lenne, DE ez nem a te házad, így nincs beleszólásod. Persze adsz pénzt is de ez természetes, azért mert ott fogsz enni, fürödni stb...

Azért pofátlanság, mert nem ők ajánlották fel, de amúgy lehet ha kicsit türelmesebb lettél volna akkor felajánlották volna nektek a szobát.


Amúgy mi a párommal 1 évig voltunk egy kis szobába, hosszúkás szoba volt: 1 ruhásszekrény, egyszemélyes ágy, egy kis tv asztal azon a laptop ennyi volt ami befért és agy a bútorok között annyi hely volt h pont közlekedni lehetett, fél év után lecseréltük kicsit nagyobbra az ágyat így a szobába egy L alakú kis hely volt ahol az ágy és a szekrénynél lehetett közlekedni, de kibírtuk azt az 1 évet! Kicsi volt a hely és volt még másik szoba ami nagyobb lett volna és jobban elfértünk volna de nem rendezkedtünk, örültünk h ott lakhattunk!

2014. aug. 30. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/79 anonim ***** válasza:
100%
Pofátlanság, igen. Ha albérletet veszel ki, akkor sem bonthatsz falat csak úgy :D Én a barátod anyja helyében biztos nem is engednélek oda költözni, semmi szükségem nem lenne a folyamatos kavarásodra. Tényleg, mit fogsz ahhoz szólni, ha a ténykedésednek ez lesz az eredménye?(és erre azért van esély)
2014. aug. 30. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/79 anonim ***** válasza:
100%

"Erre az anyja azt mondta, hogy mekkora pofátlanság, hogy még ott sem vagyok, de már rendeszkedek. "


Igaza van.

2014. aug. 30. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/79 anonim ***** válasza:
98%
Szerintem az már intő jel kellett volna, hogy legyen, amikor megkérted a barátodat, és ő nem foglalkozott ezzel. Az ember nem logikus lény bármennyire is szeretne az lenni, vagy azt elhitetni, hogy az (Ha az lenne működne a kommunizmus is, de nem működik, és ezt most ebben a témakörben hagyjuk is). Lehet az anya jobban szereti a lányát mint a fiát. Lehet? Naná. Szar? Az. Így jártatok? Így. Tehetsz ellene valamit? Nem. Anyja helyében még egy ilyen beszólás (mert na, egy esélyt adnék neked, amit ezzel ez is játszottál szépen) és a cuccaidat a gangon találnád összepakolva.
2014. aug. 30. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/79 anonim ***** válasza:
100%

Vegyetek egy emeletes ágyat, és akkor elfértek mind a ketten.


Tényleg nem jó belépő rögtön átrendezni a lakást, miután odaengedtek.

2014. aug. 30. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!