Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Nincs igazam? Nem akarok...

Nincs igazam? Nem akarok pofátlan lenni, csak logikus.

Figyelt kérdés

Az iskola miatt hétköznap a barátoméknál leszek. Természetesen nem akarok "ingyenélő" lenni náluk ezért minden hónapban beszállok anyagilag.

Minden jó lenne, csak egy kis gond van.

3 szobás a lakásuk és 3man laknak (barátom, anyukája, húga). A húga van a legnagyobb (erkélyes)szobába, ahol franciaágy van és egyedül neki túl nagy szerintem. A barátomnak pedig jóval kisebb a szobája. Csak egy személyes ágya van, nagyobb nem is férne el.

Ezért megkértem, hogy beszéljen a tesójával, hogy cseréljenek szobát.

Erre az anyja azt mondta, hogy mekkora pofátlanság, hogy még ott sem vagyok, de már rendeszkedek.

Most komolyan nincs igazam? A barátom dolgozik, én pedig egésznap keményen fogok tanulni +diákmunka. Hulla fáradtan mi nyomorogjunk abba a kisszobába?

Neki meg bőven elég lenne.

Szerintem, ha már beszállok anyagilag akkor ennyit igazán kérhetek.

20/L


2014. aug. 30. 12:57
1 2 3 4 5 6 7 8
 11/79 anonim ***** válasza:
100%
Akkor orulj, hogy befogadtak.
2014. aug. 30. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/79 anonim válasza:
100%
Attól még irtó nagy pofátlanság!
2014. aug. 30. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/79 anonim ***** válasza:
100%

Függetlenül attól, hogy beszállsz az anyagiakba, szerintem már azért hálásnak kéne lenned, hogy megengedték, hogy kvázi ott lakj. Valószínűleg azért engedték meg, mert szeretik a fiúkat, nem hiszem, hogy nekik annyira kényelmes lesz egy nem túl nagy lakásban kerülgetni egy 'idegent'.


Szerintem ritka nagy pofátlanság volt, amit csináltál, főleg, ha az indoklásod olyan volt, mint itt. "én pedig egésznapnap keményen fogok" -> "Hulla fáradtan mi nyomorogjunk" -> "Neki meg bőven elég lenne" - Érzed? Lenéző. Magadat magasztalod, minden(ki) mást lenézel.


"Szerintem, ha már beszállok anyagilag akkor ennyit igazán kérhetek."

Szerintük nem. Szerintem sem. Ha veszel egy lakást a saját pénzedből, őket beköltözteted oda, akkor igen, te választhatnál szobát.

Ha más lakásába költözöl be, ahol már van egy alapfelállás, akkor nem, nem kérhetsz ennyit.


A kis szoba gondra pedig:

[link]


[link]


[link]


Az egyszemélyes ágyat lecserélhetnétek egy kihúzható kanapéra. Ha újra nem telik, vegyetek használtat, a Used stuff for sale in Budapest Facebook csoportban szoktak felrakni.

2014. aug. 30. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/79 anonim ***** válasza:
100%
Akkor húzódjatok meg a kiságyon vagy vegyetek egy 2 személyes matracot ,vagy felfújós ágyat ,aztán az csak elfér.
2014. aug. 30. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/79 anonim ***** válasza:
94%
Nincs igazad. Más házában ne akarj logikus lenni, csak majd a sajátodéban. Az, hogy anyagilag beszállsz, ha már hétköznap a nyakukon vagy, az teljesen természetes, DE attól te ott még mindig csak egy vendég vagy. Azt a 15 éves lányt ne akard már kitúrni a saját szobájából! Nem tudom, fordított helyzetben te hogy reagálnál... Talán ha nem lennél ilyen követelőző, akkor esetleg maguktól is felajánlották volna, hogy cseréljetek szobát. Bár hogy őszinte legyek, én már azt sem értem, hogy minek kellene ott lenned hétköznaponként... Mindent összevetve tehát majd akkor rendezkedj meg dirigálj, ha lesz egy saját lakásod, amiért te dolgoztál meg, mert ez baromi ellenszenves és undorító.
2014. aug. 30. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/79 A kérdező kommentje:

#13!

Köszönöm az ötletet (képeket).

Az a gond, hogy beépített szekrény sor és még a radiátor is rengeteg helyett elvesz, így egy ágyon,tvén kívül más nem fér el.

Nem nézem le a húgát!

2014. aug. 30. 13:33
 17/79 anonim ***** válasza:
100%
Ha az ember a kisujját nyújtja... Csak mondom, hogy bnőm Szegeden 20 ezerért bérel fixen szobát, és bár azon belül azt csinál, amit akar, még neki is a főbérlő dirigál, ami teljesen természetes!!! Undorító felfogásod, jó lenne, ha lenne benned egy csöpp hála és alázat. Az meg, hogy nem nézed le a húgát, igazán megnyilvánulhatna abban, hogy nem akarod kitúrni az otthonából!!! Meg ez a szöveg, hogy te egész nap keményen fogsz tanulni + diákmunka.... ennek mi köze van ahhoz, hogy mekkora helyen alszotok? Ha nem akarsz "nyomorogni", akkor bírd ki azt az 56 km-t (más többet is kibír, nem kell nagyon kényeskedni ám) meg a rossz tömegközlekedést, de ne mondd meg másnak, hogy mit csináljon a saját házában! Az ilyen sógornőktől mentsen meg engem az isten...
2014. aug. 30. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/79 anonim ***** válasza:
100%
Komolyan nincs igazad. Barátod anyukájának van. Nem, nem kérhetsz ennyit igazán, attól még, hogy beszállsz, az az ő otthonuk.
2014. aug. 30. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/79 anonim ***** válasza:
100%

Ne haragudj, de ez szerintem is pofátlanság. Eszembe nem jutna ilyet kérni...

20L

2014. aug. 30. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/79 omba ***** válasza:
100%
Nincs igazad. Ne rendezkedj mások életében, akkor se, ha úgy gondolod megvetted ennek lehetőségét.
2014. aug. 30. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!