Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Nincs igazam? Nem akarok...

Nincs igazam? Nem akarok pofátlan lenni, csak logikus.

Figyelt kérdés

Az iskola miatt hétköznap a barátoméknál leszek. Természetesen nem akarok "ingyenélő" lenni náluk ezért minden hónapban beszállok anyagilag.

Minden jó lenne, csak egy kis gond van.

3 szobás a lakásuk és 3man laknak (barátom, anyukája, húga). A húga van a legnagyobb (erkélyes)szobába, ahol franciaágy van és egyedül neki túl nagy szerintem. A barátomnak pedig jóval kisebb a szobája. Csak egy személyes ágya van, nagyobb nem is férne el.

Ezért megkértem, hogy beszéljen a tesójával, hogy cseréljenek szobát.

Erre az anyja azt mondta, hogy mekkora pofátlanság, hogy még ott sem vagyok, de már rendeszkedek.

Most komolyan nincs igazam? A barátom dolgozik, én pedig egésznap keményen fogok tanulni +diákmunka. Hulla fáradtan mi nyomorogjunk abba a kisszobába?

Neki meg bőven elég lenne.

Szerintem, ha már beszállok anyagilag akkor ennyit igazán kérhetek.

20/L


2014. aug. 30. 12:57
1 2 3 4 5 6 7 8
 51/79 anonim ***** válasza:
100%

"Hulla fáradtan mi nyomorogjunk abba a kisszobába?"


Nem, mehettek albérletbe is és akkor egy egész lakásban terpeszkedhettek.


"Neki meg bőven elég lenne."


Ne te döntsd el, hogy másnak mi elég.


"Szerintem, ha már beszállok anyagilag akkor ennyit igazán kérhetek. "


Valószínűleg a hátuk közepére se kívánnak, nem azért engednek oda, hogy anyagi terheiken enyhíts és ha te nem mennél oda, akkor kiadnák a szobát másnak.

Azért fogadnak be, mert a barátodat szeretik. Hogy te ezek után még ilyen-olyan igénnyel előállsz mondván "fizetek" (még szép, hogy a rád eső költségeket állod), felforgatod az életüket, az már a pofátlanság csúcsa.

Csoda lenne ha ezek után odaengednének, én az anyuka helyében kétszer is meggondolnám, hogy beengedjelek a lakásába.

2014. aug. 30. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/79 anonim ***** válasza:
92%
Úristen, és mi lesz a következő? Te mehess először WC-re, te használhasd először reggel a fürdőszobát, neked szedjenek először a tányérodra a vacsoránál, neked kell a legnagyobb hely a szekrényben a gönceidnek? Forgasd már fel az egész család megszokott életét a te kényelmedért, te önző dög.
2014. aug. 30. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/79 anonim ***** válasza:
93%
ÉN ISMEREM EZT A CSALÁDOT!!! A lányom barátnője az a kislány, akit ki akar paterolni a szobájából. Mindjárt szólok a lányomnak, hogy nézze meg ezt a kérdést.
2014. aug. 30. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/79 anonim ***** válasza:
100%

Istenem, 15 évesen nincs saját keresete! Nekem 18 évesen sincs! :D Szerencsére megtehetem, hogy csak a menhelyen önkénteskedek suli helyett...

De 15 évesen diákmunka sincs! Nálunk is a húgom lakik a legnagyobb szobába, 10 évesen. Így alakult. Költözéskor mindenkinek volt extra igénye. Anyának a könyvespolc nagy része, apának a teljes garázs, nekem kutya, neki meg ez. Eszembe nem jutna bármikor kitúrni az ő jogos helyéről. És ha engem bárki ki akarna dobni a szobámból, az ittléte alatt szétszivatnám az agyát. Ezt mégis hogy képzeli?

Az elkényesztett dög volt az első kifejezés ami eszembe jutott.

A helyedben sürgősen elnézést kérnék tőlük.

2014. aug. 30. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/79 anonim ***** válasza:
100%
*suli mellet!!! :D
2014. aug. 30. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/79 anonim ***** válasza:
100%
Nincs igazad és pofátlanság. 15 évesen nem keres? Na és. Ahogy sokan írták is: ő van otthon. Ennyi.
2014. aug. 30. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/79 anonim ***** válasza:
100%

ha összehoztok egy kölyköt a tesó költözön már el hogy legyen gyerekszoba...

nem a te lakásod ne tervezges te ott semit, és ha az egész kereseted leadnád az se fedezné a lakhatásod

2014. aug. 30. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/79 anonim ***** válasza:
97%

Az egyik legnagyobb előnynek tartom a kislányom születésében hogy nem lesz menyem.


Olyan ritka pofátlan voltál hogy hihetetlen.


De ha mégis fiam lenne és a barátnője elém állt volna ezzel a javaslattal vagy kéréssel, ahogy te nevezed, nekem az lett volna erre a "kérésem", hogy legyen szíves keresni albérletet magának. Nagyon adj hálát az égnek, ha ezek után megtűrnek. Mert te egy idegen megtűrt személy vagy csak, az a 15 éves lány viszont a saját lányuk, akár dolgozik akár nem.


Ugye felfogod a különbséget közted és a hugica között? Ő egy családtag, míg te az vagy, akit most jelenleg éppen k..úrogat a fiúk ki tudja meddig

2014. aug. 30. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/79 anonim ***** válasza:
100%
Na mi van, most miért tűntél el kérdező? hiába mondod, nincs igazad, azt vártad, hogy itt mindenki melléd áll? Most, hogy kiderült, nem adnak neked igazat, már nem is jössz?
2014. aug. 30. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/79 anonim ***** válasza:
88%
Bicska nyitógatóan pofátlan vagy. Elvárásaid aztán vannak, de mi alapján?
2014. aug. 31. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!