Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Nincs igazam? Nem akarok...

Nincs igazam? Nem akarok pofátlan lenni, csak logikus.

Figyelt kérdés

Az iskola miatt hétköznap a barátoméknál leszek. Természetesen nem akarok "ingyenélő" lenni náluk ezért minden hónapban beszállok anyagilag.

Minden jó lenne, csak egy kis gond van.

3 szobás a lakásuk és 3man laknak (barátom, anyukája, húga). A húga van a legnagyobb (erkélyes)szobába, ahol franciaágy van és egyedül neki túl nagy szerintem. A barátomnak pedig jóval kisebb a szobája. Csak egy személyes ágya van, nagyobb nem is férne el.

Ezért megkértem, hogy beszéljen a tesójával, hogy cseréljenek szobát.

Erre az anyja azt mondta, hogy mekkora pofátlanság, hogy még ott sem vagyok, de már rendeszkedek.

Most komolyan nincs igazam? A barátom dolgozik, én pedig egésznap keményen fogok tanulni +diákmunka. Hulla fáradtan mi nyomorogjunk abba a kisszobába?

Neki meg bőven elég lenne.

Szerintem, ha már beszállok anyagilag akkor ennyit igazán kérhetek.

20/L


2014. aug. 30. 12:57
1 2 3 4 5 6 7 8
 41/79 anonim ***** válasza:
100%

"És ugye pont Ő az, akinek 0 a keresete"


De ő a párod anyukájának a gyereke! Ezt felfogod? Te egy idegen vagy, ő a gyereke.


Mit szóltál volna, ha mikor 15 éves voltál, odaköltözött volna valakinek a párja/haverja, és igényt tartott volna a szobádra/ágyadra, mondván te nem fizetsz semmit?

2014. aug. 30. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/79 anonim ***** válasza:
69%

Szerintem is pofátlanság volt, igaza van anyukának, bár lehet, hogy nem így fogalmaztam volna. Tényleg nem kell rendezkedni, örülj neki, hogy megengedték, hogy ott aludj, ne te akard eldönteni, hogy ki hol aludjon, nekik eddig így megfelelt.

Igaz, a barátodnak is lehetett volna annyi esze, hogy nem azt mondja, hogy figyeljetek, a Piri azt mondja....

2014. aug. 30. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/79 anonim ***** válasza:
100%

Orulnod kene mar annak is , hogy ott lakhatsz, de Te tipikusan az a fontoskodo ember vagy, akinek csak a sajat kenyelme kell, hogy az eloterbe legyen, igy ezt figyelembe se veszi.Osszetehetned a ket kezed mar csak azert a kis szobaert is, ahol azert kettesben tudtok lenni es eltudtok vonulni.

Nem ugy, mint pl. az en baratommal, ahol 1 szobaba kenyszerul elni az egesz csalad.

2014. aug. 30. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/79 anonim ***** válasza:
100%
Azt kéne megérteni, hogy te nem vagy tagja annak a családnak. Ha nem felel meg neked a szoba, menj máshova. Ha a barátod úgyis dolgozik, együtt kivesztek egy albérletet, és abban a szobában alszotok, amelyikben csak jólesik. Igen, pofátlanság volt!
2014. aug. 30. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/79 anonim ***** válasza:
100%
Azt tudom mondani amit a többiek.Nincs igazad.Én sem turnám ki a lányom a szobájából senki kedvéért.Azt ne te döntsd el nagy e neki a franciaágy.Mi van ha keresztbe szeret feküdni?:)Ezek fényébe én az anyuka helyébe egyáltalán nem engedném meg oda költözz.Adj a tótnak szállást kiver a házadból.Na cuki meny leszel egyszer valakinek.
2014. aug. 30. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/79 anonim ***** válasza:
100%
Pofátlanság volt. De nagyon nagy!Én lennék az anya, innentől szóba sem jönne, hogy oda költözz. Már az is pofátlanság volt, hogy megfordult a fejedben a kérdés.
2014. aug. 30. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/79 anonim ***** válasza:
100%

Na ezért sem fognak az én gyerekeim párjait hozzánk költözni.

Kérdező miért járna neked bármi is azért, mert kifizeted a saját rezsi részedet talán diákmunkából? Komolyan érdekel?

2014. aug. 30. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/79 anonim ***** válasza:
100%

A lány akkor is otthon van, ha nincs keresete. Te örülj, hogy befogadnak.


41-esnél a pont:

"Mit szóltál volna, ha mikor 15 éves voltál, odaköltözött volna valakinek a párja/haverja, és igényt tartott volna a szobádra/ágyadra, mondván te nem fizetsz semmit?"


Na erre válaszolj.

2014. aug. 30. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/79 anonim ***** válasza:
100%

Igen csak nagy pofátlanság volt.

Örülj, hogy egyáltalán befogadtak. Ha nem tetszik, keress megfelelően nagy albérletet magadnak, amire úgyis szükséged lesz, mert ezzel a stílussal nem fogsz sokáig ott lakni.

Egyáltalán, hogyan gondolod, hogy te mondod meg egy másik családban, hogy más melyik szobában lakjon.

Ha netán a mama lakna ott, őt is kipaterolnád? Ész megáll!


"És ugye pont Ő az, akinek 0 a keresete"

Ezt az indoklás pedig minősíteni sem lehet. Tudod, ő családtag!

2014. aug. 30. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/79 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem meg az a logikus, hogy amíg nem tudjátok magatokat eltartatni nem kell összeköltözni.



(Ez a kollégium nem jött össze meg legnagyobb marhaság amit nagyon sokszor elsütnek az elsős egyetemisták, hogy összeköltözhessenek az üres kasszával. Pótfelvételit is lehet kérni, szakkollégiumba is lehet menni, és ne mond hogy nem mert a pótfelvételisek még csak most fognak jelentkezni és nekik is lesz kollégiumba hely.)

2014. aug. 30. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!