Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Nincs igazam? Nem akarok...

Nincs igazam? Nem akarok pofátlan lenni, csak logikus.

Figyelt kérdés

Az iskola miatt hétköznap a barátoméknál leszek. Természetesen nem akarok "ingyenélő" lenni náluk ezért minden hónapban beszállok anyagilag.

Minden jó lenne, csak egy kis gond van.

3 szobás a lakásuk és 3man laknak (barátom, anyukája, húga). A húga van a legnagyobb (erkélyes)szobába, ahol franciaágy van és egyedül neki túl nagy szerintem. A barátomnak pedig jóval kisebb a szobája. Csak egy személyes ágya van, nagyobb nem is férne el.

Ezért megkértem, hogy beszéljen a tesójával, hogy cseréljenek szobát.

Erre az anyja azt mondta, hogy mekkora pofátlanság, hogy még ott sem vagyok, de már rendeszkedek.

Most komolyan nincs igazam? A barátom dolgozik, én pedig egésznap keményen fogok tanulni +diákmunka. Hulla fáradtan mi nyomorogjunk abba a kisszobába?

Neki meg bőven elég lenne.

Szerintem, ha már beszállok anyagilag akkor ennyit igazán kérhetek.

20/L


2014. aug. 30. 12:57
1 2 3 4 5 6 7 8
 21/79 anonim ***** válasza:
100%
Nincs igazad és igen, pofátlanság! Nincs jogod kitúrni senkit a saját szobájából, örülj, hogy egyáltalán megengedik, hogy ott lakj. Szerintem ne szervezkedj, mert az ilyen hozzáállással elég kellemetlen helyzetbe fogod hozni magad. Be se költöztél, de már kéréseid vannak. Örülj annak, hogy egyáltalán engedélyezik, hogy ott lakj náluk. Azért ez indításnak elég kemény volt, nem félsz, mit fognak gondolni rólad? Én egy hónapig laktam anyósoméknál, de eszembe nem jutott volna párom öccsét megkérni rá, hogy költözzön ki a szobából, mi egy kis ágyon kuporogtunk és kibírtuk. Szerintem vegyél vissza és alkalmazkodj hozzájuk.
2014. aug. 30. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/79 anonim ***** válasza:
10%

Szerintem igaza van a kérdezőnek. Elég szomorú, hogy a húg/anyós nem magától ajánlotta fel a szobacserét, legalább a bátyjára/fiára való tekintettel.


Viszont a barátod is nagyon jófej: szólsz neki a szobacsere miatt, és ahelyett, hogy a húgának elmondaná, mint saját ötlet, ő inkább az anyjának szól, és elmondja, hogy a te ötleted volt.


Hát még szép, hogy így mindenki pipa rád. Hülye egy família.

2014. aug. 30. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/79 anonim ***** válasza:
100%
Ugye ez a kérdés csak valami vicc? Ha meg az anyja lakna a legnagyobb szobában, akkor meg őt "kérnéd meg", hogy húzzon a kisebbikbe? :D
2014. aug. 30. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/79 anonim ***** válasza:
100%

Tudtam, hogy a "rendeSZkedek" szó után már baj lesz, és igazam volt:)))


Természetesen örülhetnél,ha befogadnának (én senkivel sem tenném), az nem lényeg, hogy adsz a rezsibe, szinte elhanyagolható az az összeg.


Nagyon gáz, hogy egyáltalán ilyen dolog megfordult a fejedben, de a húga biztos jókat rötyög azóta is rajtad a kis osztálytársaival:)) Szóval ezért már megérte:))

2014. aug. 30. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/79 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom 22es te mit szólnál hozzá, ha megjelenne nálatok egy idegen és követelné a szobádat...

Meg nem elég hogy követelőzik szerinted még hazudni is kellett volna?

Gratulálok a csodás életfelfogásodhoz...

2014. aug. 30. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/79 A kérdező kommentje:

Túl reagáljátok.

Nem követeltem, hogy költözzön ki, csak szerintem így lenne fair.

Végülis én mondtam el az anyjának, hogy szerintem ez lenne a legjobb megoldás, mert a barátomat hiába kértem.

Amúgy se értettem miért a legkisebb van a legnagyobb szobába?

Normális helyeken az a szülő/szülők szobája, de most ez nem lényeges...

Szerintem igen is igazam van, mert mi ketten leszünk a legkisebb szobába, Ő meg egyedül a legnagyobba.

És ugye pont Ő az, akinek 0 a keresete

2014. aug. 30. 14:22
 27/79 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező nem érted, senkit nem érdekel, hogy te mit akarsz, hogy szerinted mi lenne fair, egyszerűen azért mert te nem vagy ott más csak egy megtűrt személy. Marhára nem számít, hogy igazad van-e vagy sem, csak az számít, hogy a ház tulajdonosa mit akar. A képlet nagyon egyszerű, vagy elfogadod a helyzetet vagy ott az ajtó.
2014. aug. 30. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/79 anonim ***** válasza:
5%

Kedves #25, #22 vagyok.

Nálunk ugyanez volt a helyzet. És én úgy éreztem, hogy szeretem annyira a bátyámat, hogy felajánljam neki a szobámat, hogy kényelmesebben éljen a szerelmével (aki innentől kezdve nem vadidegen).


Rosszul éreztem volna magam, ha a nagyszobában tespedek, míg ők ketten egy kisebb szobában szoroskodnak.


Köszönöm a gratulációt, büszke is vagyok az életfelfogásomra! :)

2014. aug. 30. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/79 anonim ***** válasza:
5%

szintén #22 vagyok

A kommentemre adott 0% is büszkeséggel tölt el, hogy a sok megkeseredett, pesszimista, irigy magyar ennyire nem érti meg azt, aki jószívű és megértő!


Már nem tudnék magyarok közt élni!!! :)

2014. aug. 30. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/79 anonim ***** válasza:
100%
22. Te nem érted. Itt nem az anyáról meg a hugáról van szó. Ha felajánlják, felajánlják, rendesek. De nehogy már elvárás legyen egy befogadott vadidegentől, hogy akkor az ő kedvéért költözzenek át. Ha felajánlják, köszönje meg és örüljön, ha meg nem, akkor meg kuss a pofájának, és akkor is örüljön, hogy egyáltalán ott lakhat, nemhogy még ő hozza fel a témát.
2014. aug. 30. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!