Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Esküvő előtti balhé. Önzőség...

Esküvő előtti balhé. Önzőség lenne, ha nem akarnám, hogy ott legyenek?

Figyelt kérdés

Kevesebb, mint egy hónap múlva lesz az esküvőnk és kiderült, hogy a vőlegényem családja csúnyán elhordtak engem. Az a problémájuk, hogy nem hívtuk meg a párom keresztanyukáját, aki kicsi korában nevelte őt meg a testvérét valamilyen szinten mikor az apukája elhagyta őket az anyja meg kikészült, de nyilván okkal nem hívtuk, hisz ő mindig is utált engem. Nem tetszett neki, hogy 17 éves koromban a vőlegényemékhez költöztem és mivel még iskolába jártam nem tudtam beleadni az otthoni dolgokba, de nem én akartam odacuccolni, hanem a párom erősködött, mert nálunk otthon rossz volt a helyzet ők meg rendezetten éltek, akkor azt mondta nem lesz belőle baj. Erre most majdnem 10 évvel később derül ki, hogy a családja végig egy ingyenélő kis senkinek tartott, de most persze az esküvőnkre eljönnének. Igazából a vőlegényem mamája osztott ki nagyon csúnyán, és amiket mondott az nagyon rosszul esett. Meg, hogy most volt tesójának az esküvője is (mi el se mentünk, rossz a kapcsolat) és a párom keresztanyja nagyon sok pénzt adott nekik, és hogy magunkkal baszunk ki, mert ugyanazt az összeget a vőlegényemnek is odaadta volna. Azt hiszik érdekel a pénze? Főleg ezek után. Szivemszerint azt mondanám a páromnak, hogy se a mamája, se a többi családtag, akik ilyen véleménnyel vannak rólam ne jöjjön el, de van jogom ilyet kérni? A páromon azt látom ő is haragszik rájuk, de mégsem mondja, hogy ne jöjjenek el. Pedig ez a mi nagy napunk, olyanokkal akarom ünnepelni, akiket szeretünk és akik minket szeretnek (az én családom és a barátaink).

Ilyen esetben mennyire lenne önzőség kérni, hogy ne legyenek ott? Ha ennyire utálnak egyáltalán miért akarnak velünk ünnepelni? (Az anyja meg a mamája)


2021. aug. 17. 11:27
 81/94 anonim ***** válasza:
88%
Ha így áll a dolog, inkább ne is legyen esküvő. Élhettek együtt továbbra is anélkül.
2021. aug. 17. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/94 anonim ***** válasza:
90%
Ha a pénz miatt írtad csak oda, akkor mit kell aljaskodni, hogy szerinted okoskodik, és amúgy is dagadt? Rugdosni te is tudsz, amint látom. Akkor mit vagy felháborodva, ha te is kapsz?
2021. aug. 17. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/94 anonim ***** válasza:
90%
Te szüleid ott lesznek? Akiktől el kellett menekülnöd 17 évesen? Akik nem tudtak megfelelő, rendezett otthoni légkört teremteni neked?
2021. aug. 17. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/94 A kérdező kommentje:
Az én szüleim ott lesznek, de ők sosem bántották a páromat semmivel, úgy szeretik, mint a saját fiait. Anyagilag is sokat változtak, elváltak és külön-külön új életet kezdtek. Anyukám pl.külföldön él és nagyon sokat segít nekem. Azért hagyta régen, hogy elköltözzek, mert látta ő is a párom mennyire szeretné és azt hitte szivesen látnak ott engem. Pénzben sajnos nem tudott segíteni de mindig a legjobbat akarta nekem és a testvéreimnek, én rosszban sose voltam se vele, se édesapámmal.
2021. aug. 17. 16:54
 85/94 anonim ***** válasza:
90%
Persze hogy szeretik, hozza a lóvét XD nyilván azt is szerették hogy eltartatott azzal a "szemét" anyjával téged.
2021. aug. 17. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/94 anonim ***** válasza:
89%
#85, ja. És a családi pótlékot - amit a kölykökre szoktak adni - elkölthette másra.
2021. aug. 17. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/94 anonim ***** válasza:
88%
Anyád azért hagyta, hogy vigyenek, mert a gyerek punciért cserébe etetett. Pfej az egész sztori.
2021. aug. 17. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/94 anonim ***** válasza:
92%

84.

17 évesen hagyta, hogy egy másik családhoz költőzz és még a családi pótlékot se adta oda a srác szüleinek, hanem megtartotta, téged pedig tartsanak el, ahogy tudnak. Lehet nem cigány az anyád, de nagyon rájuk hajaz. Nyeld most le a békát. A párod szereti a családját, te pedig legalább arra való tekintettel, hogy kiemeltek a putriból, viseld el őket, maximum kerüld őket az esküvőn.

2021. aug. 17. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/94 anonim ***** válasza:
86%
Ezért kell lagzit tartani, hogy mindenkinek csak a problémát csináljátok, a családnak is, magatoknak is. Menjetek el ketten két tanúval és hazasodjatok össze úgy, ne zsibbasszatok senkit a nyomorult lagzival. Már így is úgy is gyászos lesz a hangulat
2021. aug. 18. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/94 anonim ***** válasza:
67%

Igazából teljesen mindegy, hogy milyen származású vagy, de elég gyanús, hogy:

- Egy magyar anya nem úgy neveli a lányát, hogy az a lány 17 évesen a bikája szülei nyakára költözzön ingyenélőnek, sőt, ha a lány meghülyül és le akar lépni, nincs az a normális szülő aki ezt megengedje

- Annyi önérzet sincs benned, hogy miután a pasid anyja kidobott mint a szemetet, ne menj vissza élősködni hozzájuk

- Teljesen természetes számodra, hogy mások segélyeznek téged

- A családi pótlékot valami borzasztó nagy összegnek tekinted, amiből képes vagy finanszírozni a megélhetésedet

- Cigány nyelven, "romának" hívod a cigányokat


Elég szánalmas dolog letagadni 🙄

Meg elég szánalmas ennyire féltékenynek lenni a pasid testvérének a feleségére. 😂😂😂

2021. aug. 18. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!