Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Esküvő előtti balhé. Önzőség...

Esküvő előtti balhé. Önzőség lenne, ha nem akarnám, hogy ott legyenek?

Figyelt kérdés

Kevesebb, mint egy hónap múlva lesz az esküvőnk és kiderült, hogy a vőlegényem családja csúnyán elhordtak engem. Az a problémájuk, hogy nem hívtuk meg a párom keresztanyukáját, aki kicsi korában nevelte őt meg a testvérét valamilyen szinten mikor az apukája elhagyta őket az anyja meg kikészült, de nyilván okkal nem hívtuk, hisz ő mindig is utált engem. Nem tetszett neki, hogy 17 éves koromban a vőlegényemékhez költöztem és mivel még iskolába jártam nem tudtam beleadni az otthoni dolgokba, de nem én akartam odacuccolni, hanem a párom erősködött, mert nálunk otthon rossz volt a helyzet ők meg rendezetten éltek, akkor azt mondta nem lesz belőle baj. Erre most majdnem 10 évvel később derül ki, hogy a családja végig egy ingyenélő kis senkinek tartott, de most persze az esküvőnkre eljönnének. Igazából a vőlegényem mamája osztott ki nagyon csúnyán, és amiket mondott az nagyon rosszul esett. Meg, hogy most volt tesójának az esküvője is (mi el se mentünk, rossz a kapcsolat) és a párom keresztanyja nagyon sok pénzt adott nekik, és hogy magunkkal baszunk ki, mert ugyanazt az összeget a vőlegényemnek is odaadta volna. Azt hiszik érdekel a pénze? Főleg ezek után. Szivemszerint azt mondanám a páromnak, hogy se a mamája, se a többi családtag, akik ilyen véleménnyel vannak rólam ne jöjjön el, de van jogom ilyet kérni? A páromon azt látom ő is haragszik rájuk, de mégsem mondja, hogy ne jöjjenek el. Pedig ez a mi nagy napunk, olyanokkal akarom ünnepelni, akiket szeretünk és akik minket szeretnek (az én családom és a barátaink).

Ilyen esetben mennyire lenne önzőség kérni, hogy ne legyenek ott? Ha ennyire utálnak egyáltalán miért akarnak velünk ünnepelni? (Az anyja meg a mamája)


2021. aug. 17. 11:27
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯
 1/94 anonim ***** válasza:
65%
Tök jogos, a te rendezvényed, azt hívsz meg, akit szeretnél
2021. aug. 17. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/94 anonim ***** válasza:
81%
Hát ne hívd meg őket. Amúgy: tizenhét évesen egy idegen család nyakára költöztél, és eltartattad magad: mégis minek kellett volna hogy nézzenek, ha nem ingyenélőnek?
2021. aug. 17. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/94 anonim ***** válasza:
41%
Ilyen cigány családunk van nekünk is, ezért feleződött meg a család nagy része...
2021. aug. 17. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/94 A kérdező kommentje:
#2 Nem én akartam a párom erősködött. Egyszer az anyja elküldött, haza is pakoltam, de másnap míg iskolában voltam a vőlegényem visszavitte a cuccaimat és azt mondta mivel azaz ő otthona is, én is ott lehetek. Mindössze 2 évet laktunk ott, nem tartottak el olyan sokáig. Arról meg nem én tehetek, hogy a szüleim megtartották a családipótlékot.
2021. aug. 17. 11:39
 5/94 anonim ***** válasza:
90%
Azért nem olyan egyszerű, hogy "a te rendezvényed, azt hívsz meg, akit szeretnél". A vőlegénynek ugyanúgy a rendezvénye. Ő is beleszólhat abba, hogy kit hívnak meg. Meg arra jók voltak a szülei, hogy 2 évig ott dekkolj.
2021. aug. 17. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/94 anonim ***** válasza:
89%
A vőlegényed baromi nagy hülyeséget csinált, te meg alapból tudtad hogy lakás valódi tulaja nem akarja hogy ott legyél. Félére ne értsd: nem elítéllek, hisz érthető hogy menekültél a szar körülmények közül, csak nem értem hogy lephet meg a véleményük, ami már akkor is nyilvánvaló volt.
2021. aug. 17. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/94 anonim ***** válasza:
59%
5.!
2021. aug. 17. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/94 anonim ***** válasza:
71%

Nézz már utána, mennyi az a családi pótlék, amit jóanyádék nem adtak oda nekik, meg számold ki, mennyibe kerül egy ingyenélő eltartása :D Kezet kellene csókolnod nekik, amiért befogadtak és tartották évekig a p...ádat.

Amúgy érdekes, hogy téged mindenki utál. A saját családod, a bikád szülei, nagyszülei, testvére stb.

2021. aug. 17. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/94 anonim ***** válasza:
93%
Az anyósom utál, nem írom le, miket mondott a hátam mögött, simán letiltanák a hozzászólásomat. Nem a személyem miatt utál, hanem mert a fiával vagyok, így nem érdekel. Meghívtuk az esküvőre. Nem jött el. Ha anyósod kellőképpen utál, ő sem fog eljönni.
2021. aug. 17. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/94 anonim ***** válasza:
93%
Nézd, szerintem olyanoknak sincs keresnivalója ott, akiktől máshoz kellett menekültnie a 17 éves lánynak.
2021. aug. 17. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!