Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Esküvő előtti balhé. Önzőség...

Esküvő előtti balhé. Önzőség lenne, ha nem akarnám, hogy ott legyenek?

Figyelt kérdés

Kevesebb, mint egy hónap múlva lesz az esküvőnk és kiderült, hogy a vőlegényem családja csúnyán elhordtak engem. Az a problémájuk, hogy nem hívtuk meg a párom keresztanyukáját, aki kicsi korában nevelte őt meg a testvérét valamilyen szinten mikor az apukája elhagyta őket az anyja meg kikészült, de nyilván okkal nem hívtuk, hisz ő mindig is utált engem. Nem tetszett neki, hogy 17 éves koromban a vőlegényemékhez költöztem és mivel még iskolába jártam nem tudtam beleadni az otthoni dolgokba, de nem én akartam odacuccolni, hanem a párom erősködött, mert nálunk otthon rossz volt a helyzet ők meg rendezetten éltek, akkor azt mondta nem lesz belőle baj. Erre most majdnem 10 évvel később derül ki, hogy a családja végig egy ingyenélő kis senkinek tartott, de most persze az esküvőnkre eljönnének. Igazából a vőlegényem mamája osztott ki nagyon csúnyán, és amiket mondott az nagyon rosszul esett. Meg, hogy most volt tesójának az esküvője is (mi el se mentünk, rossz a kapcsolat) és a párom keresztanyja nagyon sok pénzt adott nekik, és hogy magunkkal baszunk ki, mert ugyanazt az összeget a vőlegényemnek is odaadta volna. Azt hiszik érdekel a pénze? Főleg ezek után. Szivemszerint azt mondanám a páromnak, hogy se a mamája, se a többi családtag, akik ilyen véleménnyel vannak rólam ne jöjjön el, de van jogom ilyet kérni? A páromon azt látom ő is haragszik rájuk, de mégsem mondja, hogy ne jöjjenek el. Pedig ez a mi nagy napunk, olyanokkal akarom ünnepelni, akiket szeretünk és akik minket szeretnek (az én családom és a barátaink).

Ilyen esetben mennyire lenne önzőség kérni, hogy ne legyenek ott? Ha ennyire utálnak egyáltalán miért akarnak velünk ünnepelni? (Az anyja meg a mamája)


2021. aug. 17. 11:27
 71/94 anonim ***** válasza:
2021. aug. 17. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/94 anonim ***** válasza:
8%

Dzsízösz.

Már 8 éve külön élnek. Nektek magyon beakadt a lemez.

Ha nekem ugranának így, az esküvő előtt, én is elgondolkodnék a kéttanúson.


Kedves "nem körülötted forog a világ, párod miatt mennének, nem miattad"

Ha valamelyik rokonom s*gg lenne a párommal, nem lennék olyan tapló, hogy meghívom. Akkor se, ha a saját anyám.

Szeretem a családomat, de ha bármelyik ilyen lenne, akkor mit is keres egy olyan napon köztünk, a hol a szerelmünket ünnepelve összekötjük az életünket?

2021. aug. 17. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/94 anonim ***** válasza:
27%

Megmondom őszintén, mi pont azért döntöttünk úgy, hogy teljes mértékben saját zsebből finanszírozzuk a saját esküvőnket és nem hagyjuk, hogy a rokonok belefizessenek (kivéve azok, akik eljönnek, aztán visszajön a nászajándékból, amennyi visszajön, kit érdekel).


Onnantól, hogy valamit én fizetek és rólam szól, azt hívok meg rá, akit akarok. És nem hívok meg senkit, aki tönkreteheti: egy olyan rokont sem, aki a páromat vagy engem bármilyen formában becsmérelt és 6 év alatti gyereket sem, aki beleüvöltözhet a felvételekbe.


És láss csodát, így is leszünk 70-en.

2021. aug. 17. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/94 anonim ***** válasza:
83%
Az ilyen események nem attól lesznek jók, hogy kik jönnek, hanem hogy kik nem.
2021. aug. 17. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/94 anonim ***** válasza:
30%
72 Ez volt az a konfliktus, ami megalapozta a rossz viszonyt, és ez a későbbiekben sem lett feloldva. Ok és okozat.
2021. aug. 17. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/94 anonim ***** válasza:
85%

Először is, ne tagadd le a származásodat, látszik az elég jól, hidd el.

Másodszor, ordít rólad hogy baromira féltékeny vagy a pasid testvérének a feleségére, és az egyetlen amibe bele tudsz kötni az az, hogy kövér. Nyilván az fáj neked, hogy őt szereti a család, téged nem, te egy putriból kiemelt ingyenélő vagy, ő meg nem.

Ha ez nem fájna neked, nem fröcsögnél ennyire a gyűlölettől meg az irigységtől, amikor róla van szó ;)

Ja, meg hidd el, az is baromira átjön, hogy mennyire megsértett téged, hogy nemkívánatos személy voltál az esküvőjükön a tahó pasiddal együtt. Perszeee, ti nem akartatok elmenni, hagyjuk már. Most meg ezzel próbálod visszaadni a sértést, hogy te is ki akarod őket rekeszteni az esküvődről.

2021. aug. 17. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/94 anonim ***** válasza:
45%

Am miért vagy ennyire rákattanva az esküvő témára? :D


Ezt is te írtad ki:

https://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__rokoni-k..


Ebben is azt fájlalod, hogy a "sógorod" meg a barátnője/menyasszonya sz@rik a fejedre.

Szerintem egy nagy kamugép vagy, már azt is nehezen hiszem el, hogy téged eljegyzett valaki :D Azt tudom elképzelni, hogy csak szeretnél esküvőt, és ki vagy akadva, mert az általad irigyelt "dagadékot" elvették, téged meg sose fognak.

2021. aug. 17. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/94 anonim ***** válasza:
69%

Tehát akkor..

Van egy esküvő, egy eljegyzés, és egy leendő esküvő? A kiírások dátumai nem stimmelnek.

Tényleg ő írta ki azokat is?

2021. aug. 17. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/94 A kérdező kommentje:
Egyetlen kérdést sem írtam ki a témában, és amúgy 2016 óta jegyesek vagyunk😅 Sőt, gratuláltak is a sógoromék mivel akkor még jóban voltunk, azt együtt ünnepeltük. Olyanokat is beleképzeltek a kérdésembe,ami nincs is pl.hogy roma vagyok meg, hogy irigy. A sógoromékat azért írtam bele, mert a nagymama azzal pedálozott, hogy ők is mennyi pénzt kaptak a keresztanyukától és mi meg ezt elbasztuk...mintha érdekelne. Nem kértem és nem is kérek senkitől pénzt az esküvőnkre.
2021. aug. 17. 14:56
 80/94 anonim ***** válasza:
91%

Ha a párod akarja ,hogy ott legyenek, akkor legyenek ott.

Vagy! Összeültök s mind a ketten kihúzhattok a meghívottak közül akit akartok.

A végén ketten fogtok maradni.

Jól írták. Ez a párod napja is. Ezt , ha figyelmen kívül veszed, akkor önző vagy. El se vennélek akkor a helyében. Jó előjel lenne az elkövetkező boldog éveinkre.

2021. aug. 17. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!