Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Esküvő előtti balhé. Önzőség...

Esküvő előtti balhé. Önzőség lenne, ha nem akarnám, hogy ott legyenek?

Figyelt kérdés

Kevesebb, mint egy hónap múlva lesz az esküvőnk és kiderült, hogy a vőlegényem családja csúnyán elhordtak engem. Az a problémájuk, hogy nem hívtuk meg a párom keresztanyukáját, aki kicsi korában nevelte őt meg a testvérét valamilyen szinten mikor az apukája elhagyta őket az anyja meg kikészült, de nyilván okkal nem hívtuk, hisz ő mindig is utált engem. Nem tetszett neki, hogy 17 éves koromban a vőlegényemékhez költöztem és mivel még iskolába jártam nem tudtam beleadni az otthoni dolgokba, de nem én akartam odacuccolni, hanem a párom erősködött, mert nálunk otthon rossz volt a helyzet ők meg rendezetten éltek, akkor azt mondta nem lesz belőle baj. Erre most majdnem 10 évvel később derül ki, hogy a családja végig egy ingyenélő kis senkinek tartott, de most persze az esküvőnkre eljönnének. Igazából a vőlegényem mamája osztott ki nagyon csúnyán, és amiket mondott az nagyon rosszul esett. Meg, hogy most volt tesójának az esküvője is (mi el se mentünk, rossz a kapcsolat) és a párom keresztanyja nagyon sok pénzt adott nekik, és hogy magunkkal baszunk ki, mert ugyanazt az összeget a vőlegényemnek is odaadta volna. Azt hiszik érdekel a pénze? Főleg ezek után. Szivemszerint azt mondanám a páromnak, hogy se a mamája, se a többi családtag, akik ilyen véleménnyel vannak rólam ne jöjjön el, de van jogom ilyet kérni? A páromon azt látom ő is haragszik rájuk, de mégsem mondja, hogy ne jöjjenek el. Pedig ez a mi nagy napunk, olyanokkal akarom ünnepelni, akiket szeretünk és akik minket szeretnek (az én családom és a barátaink).

Ilyen esetben mennyire lenne önzőség kérni, hogy ne legyenek ott? Ha ennyire utálnak egyáltalán miért akarnak velünk ünnepelni? (Az anyja meg a mamája)


2021. aug. 17. 11:27
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
 91/94 anonim ***** válasza:
73%
+1 A szüleidnek pénze nem volt, mélyszegénységben éltetek ahonnan "menekülnöd" kellett, de volt minimum 3 gyerekük (a "testvéreim" szóból kiindulva) 😄
2021. aug. 18. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/94 anonim ***** válasza:
84%

Rajtad kívül mindenki mást/ugyanazt szeretné.De te nem.

Mégis inkább legyen az,amit egyedül te akarsz?

És erre az a kérdésed,hogy szerintünk önzőség?

Miért szerinted önzetlenség?

2021. aug. 18. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/94 anonim ***** válasza:
72%
Ezt hivják hálátlanságnak!
2021. aug. 19. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 94/94 anonim ***** válasza:
91%
Az én véleményem: felnőtt dolgozó nőkènt, anyós kèrèsère hozzájuk költöztünk, hogy szegénynek legyen segítsége. De ezt tettük úgy, hogy mi az udvarban egy kishàzban èltünk, külön főzés, szàmlàk minden. Nem tartott el. Tűrtem a nyavajàit, de pár hónap után azt mondta menjek el. Én azóta az ajtót rá nem nyitom, és egyik menye sem. Aki így megsèrt oda nem megyünk hivatlanul vissza. Ő hivott volna, hát nem mentünk, külön élünk. Ilyen felàllàsban, ha a keresztanyja segitett neki, illet volna meghivni. Oké, hogy téged nem szeret, de neki keresztanyja, akinek sokat köszönhet. Ha a te csalàdod ott lesz, aki mellett rossz sorod volt, akkor őt se kellett volna kihagyni. Attól még nem fog megszeretni. Az anyja se szeret, de nem tilthatod ki, hogy a te csalàdod ünnepe legyen, akik hagytàk , hogy idegen ember tartson el. Minimum lett volna, hogy oda adja a csalàdit..
2021. aug. 24. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!