Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Esküvő előtti balhé. Önzőség...

Esküvő előtti balhé. Önzőség lenne, ha nem akarnám, hogy ott legyenek?

Figyelt kérdés

Kevesebb, mint egy hónap múlva lesz az esküvőnk és kiderült, hogy a vőlegényem családja csúnyán elhordtak engem. Az a problémájuk, hogy nem hívtuk meg a párom keresztanyukáját, aki kicsi korában nevelte őt meg a testvérét valamilyen szinten mikor az apukája elhagyta őket az anyja meg kikészült, de nyilván okkal nem hívtuk, hisz ő mindig is utált engem. Nem tetszett neki, hogy 17 éves koromban a vőlegényemékhez költöztem és mivel még iskolába jártam nem tudtam beleadni az otthoni dolgokba, de nem én akartam odacuccolni, hanem a párom erősködött, mert nálunk otthon rossz volt a helyzet ők meg rendezetten éltek, akkor azt mondta nem lesz belőle baj. Erre most majdnem 10 évvel később derül ki, hogy a családja végig egy ingyenélő kis senkinek tartott, de most persze az esküvőnkre eljönnének. Igazából a vőlegényem mamája osztott ki nagyon csúnyán, és amiket mondott az nagyon rosszul esett. Meg, hogy most volt tesójának az esküvője is (mi el se mentünk, rossz a kapcsolat) és a párom keresztanyja nagyon sok pénzt adott nekik, és hogy magunkkal baszunk ki, mert ugyanazt az összeget a vőlegényemnek is odaadta volna. Azt hiszik érdekel a pénze? Főleg ezek után. Szivemszerint azt mondanám a páromnak, hogy se a mamája, se a többi családtag, akik ilyen véleménnyel vannak rólam ne jöjjön el, de van jogom ilyet kérni? A páromon azt látom ő is haragszik rájuk, de mégsem mondja, hogy ne jöjjenek el. Pedig ez a mi nagy napunk, olyanokkal akarom ünnepelni, akiket szeretünk és akik minket szeretnek (az én családom és a barátaink).

Ilyen esetben mennyire lenne önzőség kérni, hogy ne legyenek ott? Ha ennyire utálnak egyáltalán miért akarnak velünk ünnepelni? (Az anyja meg a mamája)


2021. aug. 17. 11:27
 61/94 anonim ***** válasza:
79%
Van, mivel a párod rokonai, és őt szeretik. Csak téged nem.
2021. aug. 17. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/94 anonim ***** válasza:
77%
Örülj neki hogy egyáltalán kíváncsiak rád azok után amit a hapsiddal tettetek.
2021. aug. 17. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/94 anonim ***** válasza:
27%
Mellesleg hogy gondolod? Nem hívod meg az anyóst az esküvőre, majd utána hazamész az Ő lakásába? Ritka ostoba vagy.
2021. aug. 17. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/94 anonim ***** válasza:
78%
Az ilyen senkiháziaknak, mint ti, nincs keresnivalójuk a normális emberek életében. Az esküvő meg nem csak a tiéd, hanem az övé is, ha a te putris bandád mehet, akkor az ő családja is, akik még jót is tettek veled, hogy eltűrtek ott. A párodat szeretik. Ha ő is szereti őket, akkor nem tudom, hogy milyen jogon, hogy van egyáltalán képed azt mondani, hogy ők nem mehetnek. Úristen, micsoda viselkedésed van!
2021. aug. 17. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/94 anonim ***** válasza:
86%

Hm. Szóval 17 évesen kölzöztél oda. Ez 10 éve volt. Szóval 27 vagy most.

Ennek ellenére úgy írsz mint egy hülye kis tini.

Ebből adódik, hogy:

-vagy kamu

-vagy pedig IQ és érzelmi szinten megragadtál a tinikorban.

Egy értelmes felnőtt közel 30-hoz? Kizárt.

2021. aug. 17. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/94 anonim ***** válasza:
82%
Kitartottak megszoktak rekedni tini szinten agyilag
2021. aug. 17. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/94 anonim ***** válasza:
46%

*költöztél.

😅

2021. aug. 17. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/94 anonim ***** válasza:
90%
Sajnos mindenkinek igaza van! Önző beképzelt majom vagy.
2021. aug. 17. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/94 anonim ***** válasza:
92%

A keresztanyja ott volt mellette a bajban, amikor szüksége volt rá, feltétel nélkül támogatta és szerette.

A szülei szintúgy, végül elfogadták a helyzetet, amibe a gyerekük kényszerítette őket, tehát hogy akaratukon kívül még egy embert eltartsanak. Ők, számodra vadidegen emberek, nem pedig a párod. Lehet, hogy nem ettél sokat, de akkor is plusz költség voltál, azzal hogy ott voltál biztosan nőtt valamennyit a rezsi illetve többet is kellett főzni, mindezt nem átmenetileg egy hónapig, hanem 2 teljes évig. Arról nem is volt szó, hogy osztálypénz, kötelező tanszerek hogyan lettek finanszírozva.

Ezek után -hogy ráadásul még volt képed visszamenni, miután egyértelműen a tudtodra adták, hogy nem akarnak eltartani-, inkább sűrűn hálálkodnod kellene, nem kitiltani őket az esküvőről. A párod miatt KELL ott lenniük, nem miattad. Nem te vagy a világ közepe, sajnálom. Kihasználtad őket és a tetejében még hálátlan is vagy.

Őszinte leszek, én nagyon toleráns és elnéző embernek tartom magam, de ezek után én is rühellnélek.

2021. aug. 17. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/94 anonim ***** válasza:
70%

A leendő anyósod jelezte neked anno, hogy nincs ínyére, hogy ott laksz?

Alap esetben nincs az ilyen együtt éléssel probléma, amíg az minden félnek megfelel. Ha a hátad mögött mondta, nem a szemedbe, az szemét dolog volt tőle, tőled meg az, hogy ott laktál, amikor tudtad, hogy nem látnak szívesen. Itt mindenki hibás, a vendéglista pedig közös döntés.

2021. aug. 17. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!