Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A kamaszlányomat rajta kaptam,...

A kamaszlányomat rajta kaptam, hogy kilopja a macskájának a hűtőből a rendes kaját, ezzel mit lehetne kezdeni?

Figyelt kérdés
Leszidtam, erre az volt a válasza hogy én csak a legolcsóbb, legócskább eledelt vagyok hajlandó venni a macskának, és hogy rendesebb tápanyagot kellene neki adni.
2022. jan. 16. 13:31
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/79 anonim ***** válasza:
76%
Vegtelenul egyszeru a megoldas, veszel normalis minosegu tapot (purizon, Carnilove), vagy nedves kajat es nincs gond. Vag, ha mar abban a korban van a kislany, elmehet diakmunkara es eloteremti a macskajanak, amit akar. Egy macska etese egesz napra megvan 2-300 Ft-bol, nem egy 50 kilos kutyarol van szo, tul sokat nem lehet rajta sporolni, a szar minosegu Friskies, Kitekat sem olcsobb sokkal.
2022. jan. 16. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/79 anonim ***** válasza:
84%

"Neked állat nem való egy macskát nem etetünk disznósajtal se mással."


Oké, de csirkemell sonkától nem lesz baja (amit mi magunk is eszünk).

Csak nasinak persze.

2022. jan. 16. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/79 anonim ***** válasza:
19%

Amúgy ha állatorvosira készül majd netalántán, jó állatorvos lesz belőle. Én szülőként titkon kacagtam volna ezen, de az is igaz, hogy nem a sarki boltban vettem volna a macskának a kaját. De ugye nem tudjuk te hol veszed a kaját, és milyen tápot kap a macska.


Ha viszont jó a táp és nem hibáztál, akkor nyugodtan le kéne vele ülni a táppal a kezedben és tápanyagonként ismertetni a lányoddal hogy mennyi és milyen tápanyagra van szüksége a macskának, nézze meg a tápon lévő tápanyag összetételt, és sikítson képletesen, ha valamiből több van vagy kevesebb a felsoroltakból. Aztán elbattyognék vele az állatorvoshoz miután az állatorvos segítségét kértem telefonon, egyeztetett időpontban, hogy világosítsa fel a gyermekem, és esetleg ha van lehetőség besegíteni önkéntesként ott és a gyerekemnek lenne kedve hozzá, akkor én csak örülnék neki, mert felelősségteljesen gondolkodott a macskájáról és lehetőséget adnék neki, hogy megismerjen szakmákat amik ezzel kapcsolatosak, ha netalántán ez a szíve vágya, ez általában egyik jele annak ha valaki állatorvos akar majd lenni, vagy legalábbis állatokkal kapcsolatos szakmára vágyik.


Én mindenképp ezt figyelném a gyerekemnél, és titkon büszke lennék rá, attól függetlenül, hogy csent a hűtőből kaját :'D ezt kacagtam, és attól függetlenül hogy pöfögött rám, ha jogos akkor meg pláne, de leülnék vele ezt egyből megbeszélném, hogy ezt nem így kell közölni és nem így kéne kaját adni a macskának hogy kilopja a hűtőből, hanem odajön és mondja, hogy nézd anya találtam egy tök jó állatkereskedést ami szakbolt is ezerszerte jobb ez a táp, mint amit itthon kapni, rendelünk? Lesz rá x forint? Akkor azt mondom, hogy lesz!

2022. jan. 16. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/79 anonim ***** válasza:
25%

"felvágot meg a disznósajt"


Ezeket egy macska nem eheti. Ha ezeket adja a lányod a macskának, akkor csapj a kezére. A sertés termékektől ún. álveszettséget kaphat. Ez a betegség macskákra nézve halálos, lefolyása hasonló a veszettséghez. Oltás nem véd ellene, nincs ellenszere.

2022. jan. 16. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/79 anonim válasza:
77%
Azt nem tudom, hogyan maradtak életben a macskák, mielőtt nekiálltak tápozni őket. Az én nagyszüleim az életben nem vettek nekik.
2022. jan. 16. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/79 anonim ***** válasza:
74%

15-ös azért mert abba hagyma, fokhagyma van, és az se a macska, se a kutya vérkeringésének nem tesz jót.

34-es vagyok.

2022. jan. 16. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/79 anonim ***** válasza:
88%
#35, hőkezeletlen sertéshústól kaphat un. álveszettséget, a disznósajt nem az. De ettől függetlenül nem kéne azt adni a macskának.
2022. jan. 16. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/79 anonim ***** válasza:
92%
38 pont ezt akartam írni én is. Azért vicces, amikor az ember azt sem tudja, maga mit eszik.
2022. jan. 16. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/79 anonim ***** válasza:
88%

35-ös az álveszettséget leginkább bevizsgálatlan húsból kapják el, leginkább nyersen etetett hús miatt, barf. Magyarán nem fognak élelmezési termékként forgalmazni egy herpeszvírussal megbetegedett sertés húsát élelmezési emberi fogyasztású termékként sem. Csakis egészséges húst tehetnek a polcra a boltba, semmilyen betegsége nem lehet.


A fokhagyma, hagyma miatt necces a macskának és a kutyának. És ugye a felvágott és a disznósajt nem nyers.

2022. jan. 16. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/79 anonim ***** válasza:
98%

Attól függetlenül sem, hogy az ember nem tudja ezt a betegséget elkapni.

40-es vagyok.

2022. jan. 16. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!