Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyukák, ti elmondanátok a...

Anyukák, ti elmondanátok a kamaszlányotoknak hogy este láttátok a ház előtt csókolózni, vagy megvárnátok hogy meséljen?

Figyelt kérdés
Bízom benne, tudom hogy nem meggondolatlan. Tudtam hogy tegnap este randira ment, sétáltak, úgymond megengedtem neki. A fiúról viszont nem igazán tudok semmit. A randikra megbeszélt szabályokat betartja. 16 éves szóval szerintem nem is korai. Nincs semmi okom az aggodalomra.

2021. jan. 13. 08:45
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
99%
szerintem vard meg hogy meseljen magatol, lehet nem akarja elkiabalni
2021. jan. 13. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
91%
Sokra nem mész vele. Vagy elmondja, vagy nem. Ha nem, akkor hagyni kell. Kevesen vannak olyan jó viszonyban a szüleikkel, hogy ilyenekről beszélgessenek velük.
2021. jan. 13. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
99%
Dehogy mondanám. Majd elmeséli, ha akarja. Ne hozd kellemetlen helyzetbe.
2021. jan. 13. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
95%

- Panni, láttalak tegnap csókolózni a ház előtt.

- Jó, hogy szólsz, akkor ezentúl majd a szomszéd utcában köszönünk el egymástól.


Na kb. így képzelném el azt a beszélgetést.

2021. jan. 13. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
5%

Mondjuk én valahogy szóba hoznám, mert engem zavar, ha csókolózó párokat látok az utcán, mindegy, hogy a gyerekem-e. Szólnék neki, hogy inkább hívja be a fiút, csinálják diszkrétebben mondjuk a szobájában.


(Igen, tudom, hogy ez nem szégyen, tudom, hogy sokan csinálják, de szerintem ez már az intimitásnak olyan foka, ami nem tartozik másra.)

2021. jan. 13. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Én inkább annak a híve vagyok hogy az utcán csókolja meg az első randikon, mint hogy felhívja a szobájába egyedül. Szerintem amíg nem bízik benne teljesen ne hívja fel a szobájába.
2021. jan. 13. 09:11
 7/17 anonim ***** válasza:
96%

5, elköszöntek bazz, nem a kapubejáróban dugta meg, csak a randi végén megcsókolta elköszönésképp...

Elég gáz, ha a saját lányodat is arra tanítanád, hogy szégyenletes és titkolnivaló a másik iránt érzett vonzalmának kifejezése.

2021. jan. 13. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
98%

Mindenképpen várnék, legyen neki ideje megnyílni. Akármilyen is a kapcsolat anya-lánya között, jó, ha nem az a tapasztalatok egyike, hogy a szülő rá akar telepedni, beleszólni, a magánszférájába beférkőzni, mit tesz és miért úgy, Főleg, mint írod, nem meggondolatlan.

Nem baj, ha tudja, hogy tudod ;) , de DIREKT nem kell beleavatkozni.Jobb, ha cinkosává avat, vagy ő maga érzi úgy, hogy kétségeit megosztja veled.

Az kell, hogy érezze: hátországa vagy. Érezze, tudja, hogy hozzád fordulhat, ha pl. kételyei támadnak, vagy infót kérne.


Erőszakosan infót gyűjtő, vagy csak tiltásokban gondolkodni képes szülő óriási károkat okoz mind a szülő-gyermek kapcsolatban, mind a fiatalok egymás közötti megértés ellehetetlenítése terén. ("Hazudni tanít aki tiltással nevel")

Ha a gyereknek pl. az jön le a szülő viselkedése láttán, hogy az nem félti őt, hanem féltékeny rá...hát ettől már csak az gázabb, ha a szülő VALÓBAN féltékeny, vagy irigy.

(merthogy sajna van utóbbiból is elég, aki a gyermeke életében akarja korrigálni mindazt, amit ő egykor elrontott)


Nem baj, ha tudja, hogy tudod, illetve, hogy határozott véleményt formáltál arról, amit ő tesz. De érzelmi élete terén DIREKTBE NE nyomulj! Ha jó a kapcsolat, ha megvan a bizalom feléd, és érzi, hogy ez a bizalom KÖLCSÖNÖS, akkor lehet, előbb nyilvánul meg feléd, és előbb avat cinkosává, lelki támaszává, "tanácsadójává", mint gondolod.

Add meg a lányodnak a lélekemelő érzést: bízol a helyes értékítéletében, az önálló és felelősségteljes döntésekre való képességében, nem akarsz rátelepedni a magánéletére.

2021. jan. 13. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
78%
Én max akkor szólnék ha este nyolc után volt, vagy közel ahhoz és a srác nem érne haza. De azt is csak azért, mert ugye kijárási korlátozás, és nem akarom, hogy bajuk legyen belőle.
2021. jan. 13. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
#9 Nem, ilyen nem volt. Nálunk a randikra (és egyéb “elmenős találkozókra) megbeszélt egyik szabály (vírustól függetlenül) hogy fél nyolckor itthon kell lennie. Eddig soha nem volt olyan hogy késett, tegnap is 5-kor elment és 7 után nem sokkal itthon volt.
2021. jan. 13. 09:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!