Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha egy kankutya az anyájával...

Ha egy kankutya az anyájával párosodik, az a kölykökre milyen hatással lesz? Biztos hogy betegen fognak születni?

Figyelt kérdés
2009. máj. 25. 09:26
1 2 3 4 5 6 7
 11/66 anonim ***** válasza:
50%
Nagyon sok helyen agyoncsapják a felesleges kutyákat és macskákat, régen is így volt. Mindet meg akarod menteni? Inkább akkor a genetikai hulladékokat csapják agyon, mint az egészséges, erős állatokat.
2009. máj. 25. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/66 anonim ***** válasza:
100%
Ha egyet vagy kettőt megmenthetsz, akkor tedd meg! Én beteg kutyát fogadtam be, mert senkinek sem kellett. Imádom őt! Más mint a többi kutya, de ugyanannyi a hátránya, mint az előnye. Nagyon boldogan él és nekem nem kéne helyette más kutya. Én is választhattam volna mást, de neki kellett a segítség és nem bántam meg. Akkor válassz így, ha biztosan 15-20 évre vállalni tudod majd akkor is, ha kiderül valamilyen betegsége. Erről most döntsél, mert később neki lesz rossz. Én bátorítalak, de mindenképp felelőségteljes döntést hozz a kutya vagy kutyák érdekében.
2009. máj. 25. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/66 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Én tavaly "mentettem" így egy kis skótot. Nem tudom, rokoni kapcsolat van-e a szülők között, de annyit igen, hogy borzasztóak voltak a körülények. Disznóólban éltek, tésztát ettek, csontsoványak voltak, az anyakutya, miközben a bordáít számolhattad, ismét kiskutyákat várt 2 hét múlva.

Természetesen elhoztam egyet, majd értesítettem a fajtamentőket, és Ők elhozták a maradék kiskutyát.

A Szülőket sajnos nem sikerült kimenteni abból a pokolból.

Az én kutyusom nagyon értelmes, okos, szép, de mégsem az "igazi"! Ne értsd félre, imádjuk, semmi pénzért el nem cserélném egy fajtagyőztes kutyára sem. Arra értettem, hogy a kutyus allergiás, hiába etetem, sovány, mintha még most is éhezne, és a szőre, nos, az sem az igazi skót bunda!

Ő mondjuk 6 hónaposan került el a szaporítótól, így valószínű, sosem heveri már ki az első fél év borzalmait.

Ha teheted, amint lehet, hozdd el a kiskutyákat attól az "ismerőstől", és értesítsd a fajtamentőket /LELENC kutyamentő egyesület/, nehogy a többi kutyust esetleg agyonüssék.

Szeresd majd nagyon Őket, megérdemlik, hálásak lesznek egy életre Neked.

Nari kutyánk egy bűbáj, és egy percre nem bántam meg, hogy elhoztam.

Üdv.

2009. máj. 25. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/66 anonim ***** válasza:
100%

Ha jót akarsz magadnawk,ne hozz el onnét kiskutyát,ne dőlj be az érzelmi zsarolásnak.Ha a tulaj látja,hogy elviszik a kicsiket,legközelebb is hagyni fogja őket párosodni,hiszen nem marad a nyakán kölyök.

Ahogy fentebb írta valaki,nem tudsz megmenteni minden kutyát,mint ahogy mi sem,és senki.

Mi lesz,ha majd nem tudod fizetni az esetleges több tízezres orvosi költséget?Sajnos igen jó esély van arra,hogy beteg kutyához jutsz,és arra inspirálod a tulajt,hogy még több beteg állatot hozzon létre.

2009. máj. 25. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/66 anonim ***** válasza:
100%

12:50-nek

Szerintem az ilyen 'gazdák' akkor sem fogják ivartalanitani a kutyájukat, ha egyfolytában vemhes lesz a kutya, inkább agyonüti őket. Szóval szeritem semmilyen hatással nem lesz a 'gazdára' , ha látja majd, hogy elvisznek néhány kutyát. Mindenféleképpen még jó párszor vemhes lesz a kutya, ezt sajnos nem lehet megakadályozni:(

2009. máj. 25. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/66 anonim ***** válasza:
előző: agyonüti a kicsiket
2009. máj. 25. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/66 anonim ***** válasza:
100%
Nekem volt egyszer ilyen szoros rokonpárosításból származó kutyám,ott az apa fedezte be a lányát.A mérleg: 10 kölyök született,ebből 4 érte meg a 7 hetes kort,mi akkor hoztuk el a miénket.Ebből a 4-ből 4 hónapos kor körül(a fogváltás ideje) mind a 4 beteg lett(3 immunbeteg,1 vese-szív elégtelenség).A 4 kutya közül az enyém élt legtovább,13 hónapos koráig,addig folyamatos kezelés alatt állt,kb. fél milla ment rá a kezelésekre,hetente 2x doki,iszonyú tortúra volt a kutyának és nekünk is , végül leállt a veséje és el kellett altatni.Szóval lehet durván hangzik,de jobb lenne ezeket a kölyköket megszületésükkor lealtatni :(
2009. máj. 25. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/66 anonim ***** válasza:
100%

A "gazdájuk"úgysem fog ilyenre pénzt költeni.

Tényleg humánusabb lenne lealtatni szegényeket.

2009. máj. 25. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/66 A kérdező kommentje:

Nem pénzért adja el őket, neki nem a szaporítás a lényeg. Egyszerűen "becsúsznak" a kölykök, és akit nem tud elpasszolni (ingyen), azokat agyoncsapja:( Szóval nem hiszem hogy azzal hogy elhozok tőle két kölyköt ingyen a további szaporításra ösztönözném. Egy falusi vénember állítólag, aki így nőtt fel hogy a kutya haszonállat, a felesleges kölyköket meg eltesszük láb alól.

Kb 1 hetem van eldönteni elhozom-e a kölyköket (1-2-t), mert születés után elteszi őket láb alól. Nem tudom mi lenne a helyes... Most van pénzem, szerencsére igen jól állunk anyagilag, tudnám fizetni az orvosi költségeket ha betegek lennének.

2009. máj. 25. 13:59
 20/66 A kérdező kommentje:
13.16. Nagyon sajnálom:( Ez nem túl bíztató. Most olvastam csak el amit te írtál. Hát nem tudom mit tegyek basszus. Esküszöm inkább akkor kifizetem neki az ivartalanítást, vagy elviszem a kutyáit, csak hagyja már ezt abba:( Lehet hogy inkább nem hozok el kölyköket, megszakadna csak a szívem ha utána meg elpusztulnának. Elaltatni biztos hogy nem fogja őket, nem olyan "humánus" tipus ahogy hallottam. Max felajánlom hogy azt is fizetem, aztán az ivartalanítás is. Szerintetek?
2009. máj. 25. 14:02
1 2 3 4 5 6 7

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!