Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha egy kankutya az anyájával...

Ha egy kankutya az anyájával párosodik, az a kölykökre milyen hatással lesz? Biztos hogy betegen fognak születni?

Figyelt kérdés
2009. máj. 25. 09:26
1 2 3 4 5 6 7
 21/66 anonim ***** válasza:
100%

13:16 vagyok

Ha megteheted,hogy fizeted az ivartalanítás költségeit és a kicsik elaltatását tedd meg,ezzel segítesz a legtöbbet!Nem mondom,hogy tuti betegek lesznek a kölykök,de az esélye elég nagy.Ha annak idején tudtam volna,hogy ilyen rokonpárosításból születtek a kicsik,biztosan nem hoztam volna el a kutyát,de sajnos a törzskönyvvel csaltak és ez csak későn derült ki.A kutyám 4 hónapos korától folyamatosan beteg volt,számára sem volt ez igazi élet,de amíg úgy gondoltuk meg lehet gyógyítani küzdöttünk érte.Ha az elején tudom,hogy csak a szenvedését hosszabbítom meg,már akkor elaltattuk volna! :(Tudom kegyetlenül hangzik,de mindenki úgy járna a legjobban,ha ezek a kicsik nem maradnának életben és többet nem kellene ilyen alomnak megszületnie!

2009. máj. 25. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/66 A kérdező kommentje:

Hát éppenséggel megtehetném, nagyon sajnálom azt a két kutyát és a születendő kicsiket. Néztem árakat, úgy számoltam hogy a két felnőtt kutyus ivartalanítása és a kölykök altatása kijönne 50ezer forintból. Hát ha ez kell ahhoz hogy többet ilyen ne forduljon elő akkor kifizetem.

Gyorsan el is kérem annak a szemétládának a számát, és beszélek vele így ismeretlenül. Remélem nem makacskodik. Majd írok hogy mi volt.

2009. máj. 25. 14:34
 23/66 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Ha jól értem, még vemhes az anyakutya, tehát még bent vannak a kicsik. Van olyan állatorvos, aki ilyenkor is megcsinálja az ivartalanító műtétet, érdemes lenne a zöldzebra állatvédőinél utánakérdezni (www.zoldzebra.hu), ők szoktak ivartalanítási akciót is szervezni. Ezeknek a kiskutyátnak - bár ez kegyetlenül hangzik - meg sem kéne születniük.


Sok sikert, remélem megoldódik a helyzet, Te pedig, kedves Kérdező igazán megérdemeld, hogy legyen majd egy szuper kutyád!

2009. máj. 25. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/66 anonim ***** válasza:
51%

csak ki tudja, hogy addig az a távoli ismerős 2hónapon keresztül nem csapi-e le őket?

Amúgy ha elmész kiválasztani, akkor az nem csak egyoldalúan fog megtörténni, hanem, fordítva is. A kutyuska is kiválaszt téged! Ha elmész, az élénk, barátságos, kiváncsi kölyköt válasszad ki. Pld. még egy régi kutyáskönyvben olvastam, hogy például tapsolni kell, és amelyik ugatni kezd, az a jó, nem az amelyik ijedtében elbújik. Vagy kulcscsomóval zörögni, és amelyik ugat, szintén az a jó. De előtte olvasd el otthon a kuyta fajtájának a standard leírását, és úgy válogass a kutyuk között.

Ajánlom ezt az oldalt: www.olcsokutya.uw.hu

Sok szerencsét, és örülök, hogy ilyen tisztán és szeretettel gondolkodsz, ha megengedhetném, akkor én is hazavinnék onnan egyet-kettőt :)

2009. máj. 25. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/66 A kérdező kommentje:

Na sikerült elérnem ezt az embert. Hát ez... Na mindegy. Nem kicsit húztam fel magam rajta. Még a kapanyél is kilóg a szájából, szerinte a kutyáknak nincsenek érzelmeik, úgy van jól hogy ő agyoncsapja a kölyköket. Megpróbáltam higgadt maradni, nem fenyegetőztem állatávédőkekl (pedig lett volna kedvem). Szóbahozam neki az ivartalanítást, azt elkönyvelte barbár módszernek. Kérdeztem hogy agyoncsapni a kölyköket nem az? Na erre nem tudott mit mondani. Aztán megemlítettem hogy kifizetném az ivartalanítást, és altatást. Na ebbe rögtön belement. Sz*rrágó. Na mindegy. Azt mondta szól ha megszületnek a kutyák, és utána viszem őket elaltattatni:( Azt hiszem 1 hétig fogok utána bőgni, de ez így még mindig jobb.

Amúgy ilyenkor már nem nagyon lehet vemhesen ivartalaníttatni nem? Hiszen mindjárt megszületnek, végülis abortuszt sem csinálnak már 8 hónapos terhesen. De nem értek ehhez. Meg ha kiszednék őket most akkor is elaltatná a doki őket nem? vagy mit csinálna velük?Mindjárt körbetelefonálok egy pár állatorvost. Ha ennek az egésznek vége, akkor meg örökbefogadok egy helyes kutyust:)

2009. máj. 25. 15:47
 26/66 anonim ***** válasza:
100%

De lehet.

Állatvédő szervezetek gyakran csinálják a talált vemhes kutyákkal. Utolsó idősen is megcsinálják. Kérdezd meg mondjuk a Lelenceseket, hogy melyik orvosnál szokták vagy ajánljanak egyet, akiben meg lehet bízni.

2009. máj. 25. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/66 anonim ***** válasza:

El kéne tőle kérni a felnőtt kutyákat,a fajtamentők segítenének gazdit találni nekik.

Ha a csávó nem akarja adni őket és sokat okoskodik,fenyegesd meg,hogy feljelented állatkínzásért a kicsik agyoncsapása miatt.2 évet is kaphat érte,nem gondolom,hogy bevállalná...

2009. máj. 25. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/66 A kérdező kommentje:

Találtam egy orvost itt Szombathelyen aki megcsinálja vemhesen az ivartalanítást. Szerdára már tudott időpontot is adni, beszéltem is azzal a szemét pasival, azt mondta ok.

Utolsó, erre én is gondoltam, nagyon szívesen befogadnám a két kutyust. Meglátom sikerül-e meggyőzni, ha nem akkor jön az amit mondtál.

2009. máj. 25. 17:12
 29/66 A kérdező kommentje:
Ja, a kan és a vemhes szuka ivartalanítása 37ezer forintból jön ki.
2009. máj. 25. 17:14
 30/66 anonim ***** válasza:
100%
Azt hiszem, sok-sok ilyen emberre volna szükség mint te. La a kalappal elötted.
2009. máj. 25. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!