Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha egy kankutya az anyájával...

Ha egy kankutya az anyájával párosodik, az a kölykökre milyen hatással lesz? Biztos hogy betegen fognak születni?

Figyelt kérdés
2009. máj. 25. 09:26
1 2 3 4 5 6 7
 1/66 anonim ***** válasza:
100%
Nem biztos, csak nagyobb az esélye a degenerációnak.
2009. máj. 25. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/66 A kérdező kommentje:
Értem köszi. És 8 hetesen már látni ha valami baj van szerinted?
2009. máj. 25. 09:44
 3/66 anonim ***** válasza:
100%

Nem biztos, elsősorban attól függ, hogy az anya, illetve az apa milyen genetikai betegségeket hordoz. Ez rajtuk nem is feltétlenül látszódik, hanem kijöhet a babákon, akár az ükunokákon (pl. diszpláziás kutya ükunokája lesz dp-s).

Jobban teszed, ha legközelebb nem pároztatod be a kutyádat, pláne nem az anyjával, hanem ivartalaníttatod, vagy elzárod tüzeléskor. Tele vannak a menhelyek gazdára váró, szeretetéhes, jól szocializált, egészséges kutyákkal, teljesen feleslegesen szaporítasz...

Ha a saját gondolkodásmódod miatt nem is, akkor legalább a kutya szeretetedből fakadóan a többi kutyáért ne tedd kérlek...

2009. máj. 25. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/66 A kérdező kommentje:

Nem tudom miért gondolod hogy én pároztattam be a kutyám:( Nincs is kutyám (még).

Egy ismerősöm ismerősének az ismerőse (én nem ismerem) csinálta. Van egy skót juhásza, és megtartotta az egyik fiát (ő asszem 1 éves), és ő pározta be az anyját. Borzalmas, nem tudom mit gondolnak az ilyen emberek. Na a lényeg hogy ivartalaníttatni nem hajlandó (nem egy túl intelligens ember ahogy hallottam). Szóval 1 hét múlva megszületnek a kölykök, persze jobb esetben nem csapja őket agyon. Szóval egyet meg szeretnék menteni, szóltam az ismerősömnek hogy hozzon el egy kutyust nekem (de lehet hogy kettőt is). Csak azért érdeklődtem, mert nem tudom mennyire lesz majd beteg, de akkor ezek szerint van esély rá hogy egészséges legyen.

2009. máj. 25. 10:25
 5/66 anonim ***** válasza:
100%
Régebben nekem is volt egy ilyen kan kutyám (anya és 'fia' párosodott), nem tudom milyen volt kiskorában, mert akkor még én is kicsi voltam, de már nagyobb korában lehetett látni, hogy valami gond van, (most már igy visszanézve biztos egy kicsit túlsúlyos is volt) mert a felső testéhez képest nagyon vékonyak voltak a lábai és fájt neki mikor hozzáértünk és a többi kutyáéhoz képest is vékonyak voltak. Egyébként nem tudtunk róla, hogy valami más baja lett volna. A testvéreiről nem tudok mit mondani, mert a szüleim valahova elvitték őket, mert nem tudtunk volna gondoskodni róluk. Egyébként szerintem sem biztos, hogy valami bajuk van az orvos biztos meg tudja majd mondani. De az is lehet, hogy pl. az egyik beteg lesz a másik pedig makk egészséges. De nagyon szoritok, hogy mind egészséges legyen.
2009. máj. 25. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/66 A kérdező kommentje:
Köszi. Akkor mikor elmegyek személyesen kiválasztani, akkor mire kell majd figyelnem? Soha nem volt még kutyám, így nem vagyok túl nagy szakértő:( Honnan tudom hogy az az 1-2 kicsi akit hazahozok egészséges?
2009. máj. 25. 10:31
 7/66 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Mindenképp személyesen Te menj a kiskutyát kiválasztani. Néhány hetes korukban már lehet látni hogy melyik kutya életerős, kifejlett. Nézd meg hogy milyen állapotban vannak a szemei, a lábai, kaptak-e oltást. Ha úgy gondolod hogy lehet hogy nem kapnak oltást, gondoskodj arról hogy legalább az általad választott kiskutya oltva legyen. Ez fontos, mert később komoly betegségeket szenvedhetnek. Szerintem gondold át hogy ettől az ismerős ismerősétől vagy inkább menhelyről hozol egy tényleg egészséges kiskutyát.

Nézd meg ezt az oldalt, itt is van néhány tanács hogy egészséges kutyust válassz:

[link]

Remélem segíttem

Üdv

2009. máj. 25. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/66 A kérdező kommentje:
Köszi a tanácsokat. Mindeféleképpen innen hoznék, mert ha nem, akkor vagy mennek menhelyre ők is, vagy agyon lesznek csapva (állítólag már csinált ilyet, nem tudom...). Szóval én meg akarok 1-2 kutyust menteni attól ami várna rájuk.
2009. máj. 25. 10:48
 9/66 anonim ***** válasza:
63%

Szia!


Én nem hoznék onnan semmilyen kutyát. Sose tudhatod... az előző válaszoló már utalt egy rendellenességre, de akár idegi eredetű problémák is lehetnek (epilepszia, tumor vagy viselkedési zavarok). Lehet, hogy nem kölyökkorban jönnek ki ezek a betegségek, de később komoly anyagi terhet jelenthetnek a gyógyszerek, hiszen ezek nem sima oltások... Felelőtlenség ilyen kockázattal örökbe fogadni egy nem megbízható eredetű kölyköt.


Én a helyedben máshonnan hoznék akár keverék, akár fajtatiszta kutyut. A menhelyek is tele vannak csodásabbnál csodásabb állatokkal, és hidd el, hogy ők tudnak igazán szeretni, nem a kis hülye pi*akutyák (már bocsánat). Ezt csak azért írom le Neked, mert elmondásod alapján nem volt még kutyád.


Menhelyek mindenhol vannak. Mostanában pedig születnek is kölykök más ismerősöknél, vagy csak simán nézegesd az iwiw üzifalát, ott is gyakran kirakják, hogy ingyen elvihető kutyusokat ajánlanak. Sok sikert!


Fanni

2009. máj. 25. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/66 A kérdező kommentje:
De én azért hoznék el kutyust, mert mint írtam, nem tudni mi vár rájuk. Te hagynád hogy agyoncsapkodják őket? Hát én tuti nem fogom.
2009. máj. 25. 10:51
1 2 3 4 5 6 7

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!