Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem bírom a kutyával az...

Nem bírom a kutyával az életet ,mi legyen?

Figyelt kérdés

Mindig is volt kutyám. Végig velem voltak, gyerekként is én gondoskodtam róla, nem anyukám.

2 éve lett egy fajtiszta kutyánk. Idáig mindig keverék kutyám volt. A gyerekeknek is jót tett és legbelül én is vágytam rá. Nagyon nehéz volt az első év. Különleges nehézségekkel néztünk szemben, mert a megfelelő kaját nem találtuk neki és nagyon sokat behányt. Hetente volt hányás. Orvos semmit nem talált. Egyszerűen ilyen kényes a gyomra. Tényleg mindin vizsgálat meg volt. Nagyon sok pénzt költöttem rá. Nem voltam hozzá szokva.

Most ez az év sem a nyugalomról szól. A kutyának 3 naponta epilepsziás rohama van. Hiába kap gyógyszert. 3 naponta 2 napot járkál egész nap, behány, reszkett, remeg, 2 óránként ki akar menni, kaparha az ajtót.

Én ezt marnem bírom. Hónapok óta nem alszok rendesen. Ki készülök. Arra kell kelnem mint most is 1:07 órakor, hogy öklendezik a kutya. 5 helyen hányt be. A

gyerekek ágyára is. A nem alvás miatt feszült vagyok. Elvált vagyok 10 éve, dolgozok 10-12 órákat hogy abgyerekeknek megadjak mindent. Ez a havi 40-60 ezer ft a sírba tesz amit a kutyára költök. Sose gondoltam hogy nekem valaha több bajom lesz egy kutya miatt mint volt együtt véve a 2 gyerekkel. Nem bírom már. Imádjuk, tényleg, de mikor már a saját egészségem, anyagi helyzetem a tét mondtam a gyerekeknek hogy mi lenne ha elajándékoznánk a kutyát. Azt mondták látják hogy mennyit sírok, és nagyon szeretik de tenyleg nyugodtabb lenne nélküle. A szívünk szalad meg és főleg az enyém mert tudom hogy nem ez a megoldás, nem ezt kell csinálni. De 5 évig sporoltam pénzt, hpgy tudjunk elmenni nyaralni. Tavalyra lett betervezve. Abból a pénzből alig van már mert a kutyára ment. 200ezer ft fizetésből hónapra lebontva 50ezer a kutya rengeteg!!!!!

Mit tegyek??? Frontint szedek már mapok óta. Utoljára kedden aludtam éjszaka 6 órát. Azóta csak 3 -4-5 de aut is szakqszonkent....kinkeszultem:(


2023. febr. 13. 01:18
1 2 3 4 5 6 7 8
 61/72 A kérdező kommentje:
:D
2023. febr. 14. 19:49
 62/72 anonim ***** válasza:
89%
Nevetni nevethetsz, de a probléma ezzel nem oldódott meg.
2023. febr. 14. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/72 anonim ***** válasza:
0%

59-es. Ha meghagytuk bolna a kutyát házőrzőnek meg pásztornak és nem pedig agyontutujgatott házikedvenceket csinálunk belőlk most nem is bohóckodnánk ilyen kédések megvitatásával. Szegény kutya persze, de mi magunk emberek tettük ilyen szerencsétlenekké őket!

Rajtam múlna hatóságilag be is tiltatnám a lakáson belüli állattartást. Ha az ember állatokkal szeretne kontaktolni akkor emelje fel az eljényelmesedett várodi valagát és takarodjon ki a természetbe, ahol ha szerencséje van pár másodpercre megláthat egy szarvast átszaladni a cserjék között!

2023. febr. 15. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/72 anonim ***** válasza:
82%
Azért utolso az meg a masik veglet, amit te mondasz. En falun lakom, nagy kertes hazban, sokat vannak kint a kutyak, de bekeretoznek amugy. Bent is vannak sokat, es nem en kenyszeritem oket ra, hanem rajuk bizom hol akarnak lenni. Azt figyeltem meg, tobbnyire bent vannak es alszanak. Szoval nem jo egyik veglet sem, az arany kozeput egeszseges.
2023. febr. 15. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/72 anonim ***** válasza:
62%

Ok, ez így még szerintem sem annyira gáz mint amikor egy 40m2-es panelban éli le az életét egy állat.

Érdekes amúgy, hogy külvárosokban betiltották a háztáji állatok tartását de azzal semmi gond ha mondjuk egy nagytestű kutyát bezárva tartasz a lakásodban.

2023. febr. 15. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/72 anonim ***** válasza:
78%
Való igaz, hogy nagytestűt én sem tartanék bent. Pl nagyon szeretnék egy csehszlovák farkast vagy németjuhász, de tudom, hogy jó eséllyel ő is bekéretőzne. Nos, kizárt dolog, hogy beengedjem. Nagy, hullajtja a szőrét minden, szoval inkabb nem veszek… de sok ember nem igy gondolkodik. 40 nm-es nagytestű kutyá(ka)t tartanak. De nézd, ha nekik így jó, hadd tudjàk, mit akarnak az életükben. Szerintem nincs jogunk ítélkezni felettük csak azért, mert mi máshogy cselekednénk…
2023. febr. 15. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/72 anonim ***** válasza:
0%
Én csak a kutyákat és egyéb állatokat sajnálom mert az emberje egy önző dög. Azért egy lakásban éli le az életét mert időnként megsimogatja meg néha játszik vele. Saját mentális zavarai miatt zár be egy állatot életfogytig. Betegek!
2023. febr. 15. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/72 anonim ***** válasza:
78%

Ezzel viszont egyaltalan nem értek egyet. Teljesen egyértelmű, hogy nem néha játszik vele, és néha simogatja meg - sajnos, a valosag dokkal inkabb az, hogy ilyen sanyaru elete a kerti kutyaknak van.


Mar csak a biologiai funkciok miatt is naponta tobbszor setaltatva vannak, illetve ahhoz, hogy a lakás ép latadjon, több órát kell foglalkozni velük. Szoval butaság, amit írtàl, nincs valóságalapja és még trágár is…

2023. febr. 15. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/72 anonim ***** válasza:
21%
Egyáltalán nem érzem trágárnak amit írtam, simán csak a véleményem. Kíváncsi lennék ha téged zárnának be valahová életed végéig csak azért, hogy valaki emiatt jobban érezhesse magát pszihésen akkor mit szólnál hozzá. Napi kétszer kivinnének vécére meg párszor megsimogatnák a kis buksidat. Dolce vita, nem igaz?
2023. febr. 15. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/72 anonim ***** válasza:
0%

Továbbra is azt mondom, hogy az állat-ember kapcsolatnak addig volt értelme amíg kölcsönösen hasznára voltak egymásnak. Lásd pásztorkutya, kopó, lovaskocsi és társaik. Ami a mostani társadalomban az állattartást illet gyakorlatilag értelmetlen. Csak pótlékként vannak szerencsétlenek tartva, hogy legyen mit esténként meló után tutujgatni.. Szerintem szánalmas!

De persze lehet mindenki hülye csak én vagyok helikopter! :)

2023. febr. 15. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!