Mennyi idő után hat a nyugtató a kutyának?
A gyógynövényes nyugtatókkal az a tapasztalat, hogy nem a szilveszteri hajcihőre vannak kitalálva.
Pl, ha a kutyád autózás közben kicsit szorong, vagy költözés történt, akkor ezek segíthetnek, de ezek adagolása is úgy történik, hogy napokkal az esemény előtt már kapnia kellene a kutyának.
Néhány jól marketingelt gyógynövény a szilveszteri pánikot sajnos nem fogja befolyásolni.
Kérdező, segíts már egy kicsit: pontosan mit vettél és mekkora kutyának adtál negyed tablettát belőle?
(1/2, megfojtatása következik)
(2/2, előző válaszoló vagyok)
Szóval, ha tudjuk MIT vettél, akkor lehet használati utasítást keresni hozzá, ami tartalmaz olyan hasznos információkat, mint:
- adagolás (nem mindegy, hogy bernáthegyinek adtál negyed tablettát vagy csivavának)
- mennyi idő alatt hat (vannak olyanok, amiket napokkal/hetekkel az esemény előtt el kell kezdeni adni, valamelyiknek 20 perc is elég)
- milyen hatása van (altató, stresszoldó vagy mifene).
A jövőre nézve: ezt a kérdést nem december 31-én fényes délben tesszük fel, hanem HETEKKEL hamarabb. Tudod, hogy ha valami balul ütne ki (nem hat a gyógyszer, mellékhatása van vagy épp ellenkező hatása van a gyógyszernek), akkor bőven legyen időd korrigálni.
Leírom a saját protokollunkat, hátha segít neked vagy másoknak:
1. Ismerem a szert, tudom milyen hatása van kutyámra. Utasításoknak megfelelően használom. (Az enyém stresszoldót kap, nem bódult, nem aluszékony, nem agresszív, tök ugyanolyan mint mindig, csak kevésbé fél a hangoktól.)
2. Redőnyöket lehúzni, függönyöket behúzni, relaxzenét berakni. Humán meditációs zenék általában jók.
3. Sötét zugot előkészíteni. Ha van boxa és szeret benne lenni az előny.
4. A világ legjobb jutalomfalatait előkészíteni. Amíg használja az orrát / tud enni, addig nagyobb pánik nincs. Lehet pozitív élményhez kötni a durrogást / kisebb megijedéseket kezelni. Ha van Lickimat vagy jutalomfalattal tölthető játék, az is hasznos tud lenni.
-------
+1. Ha tréningezhető, akkor egész évben lehet fokozatosan érzéketleníteni a tűzijátékra. Ha máshoz is köti a félelmet (pl. tudja, hogy felülről jön a hang, vagy hogy karácsonyfaállításkor után durrogni fognak), az szívás.
"Szivesen fogadok tanacsokat, otleteket hogy lehet lenyugtatni mert nem szivesen folyamodunk ehhez a megoldashoz."
Ne akarj izmozni.
Nyilván nem véletlenül döntöttetek amellett, hogy szükséges gyógyszeres rásegítés. A mi esetünkben annyi a különbség, hogy gyógyszer nélkül este 6 óta a legsötétebb zugban rettegne magán kívül, gyógyszerrel a szoba közepén fetreng a takarómon, teljesen öntudatánál van, kérésekre hallgat és most épp egy szárított marhafülön dolgozik elmélyülten....
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!